Bad video card ATI 2100 driver

Daca aveti vreo problema sau intrebare despre acest joc, aici o puteti face. [DOAR PROBLEME SI INTREBARI DESPRE JOC (parte client)]

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 3
Registered for: 10 years 4 months
10

Bad video card ATI 2100 driver Post by Allexuck-UMI »

Salut,am o problema de 1 an as putea spune,timp in care nu am putut juca minecraft,pur si simplu primesc bad video card error :D.

Am incercat reinstal java,launcher,minecraft chiar si windowns, pur si simplu nu merge , la placa daca fac update de la ATI/AMD,nu se instaleaza niciun driver,iar de la Gygabite(placa video este integrata) ultima versiune de driver este 2009, care o si am instalata,problema este ca pana atunci am jucat minecraft iar acum nu merge si nu mai rezist, ma plictisesc groaznic de restul de jocuri,imi merg restul de jocuri LOL,4
Story,Fifa.... dar Minecraft nu vrea deloc,daca ati putea sa ma ajuta, va multumesc mult,nu stiu ce sa mai incerc.

Catalyst center control nu se instaleaza, cand instalez driver de la ati pt placi 2000 X series, se instaleaza (cred) installerul apoi apare ca si sintalat, dar nu se instaleaza ccc doar Vision... in care setez frecventa procesorului ... 8-}
Image

Aveti vreo idee cum sa fac update la aceasta placa,din win update nu a mers( am win 7 32x,2gb ram)


Edit:pe un launcher imi arata bad video crad, dar pe launcherul de la voi, dau login si dispare
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: Bad video card ATI 2100 driver Post by MrCreeper. »

1. Nu am inteles absolut nimic din ce ai scris..
2. Ce Placa Video ai in acest moment?
Pentru a afla, dute la: Computerul Meu (My Computer) - Proprietati (Click dreapta) - Advanced system... (Ai in coltul de sus, dreapta) - Hardware - Device Manager si mergi la "Display Adapters" (Click pe acel +)
Image
Image[/center]
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 3
Registered for: 10 years 4 months
10

Re: Bad video card ATI 2100 driver Post by Allexuck-UMI »

ati 2100 adica ATI radeon 2100,am spus ca driverul de la ATI/AMD nu se instaleaza ccc(Catalyst control center),doar Vision din care (cica) pot regla procesorul.... iar cel de la gigabyte( placa video fiind una integrata) este versiune 2009 la care imi spune "Bad video card"

Win 7 32x
2GB RAM
Placa video integrata ATI Radeon 2100
placa de baza Gigabyte GA-MA74GM-S2H rev 1.0 http://www.gigabyte.com.ro/products/pro ... id=2775#ov

Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 3
Registered for: 10 years 4 months
10

Re: Bad video card ATI 2100 driver Post by Allexuck-UMI »

Deci sa inteleg ca nu voi mai juca minecraft pana nu imi cumpar o placa video,multumesc. Puteti inchde.
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 24
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: I <3 Minecraft Romania
Location: Bucuresti

Re: Bad video card ATI 2100 driver Post by Alex xD »

Closed la cerere.
Nu ma subestima pentru ca nu ma cunosti!
Spoiler | Afiseaza
[img]http://grafme.tr0n1x.com/output/grafme_com_65A06A1B.png?867E9F[/img] [img]http://grafme.tr0n1x.com/output/grafme_com_BB27D676.png?27607F[/img]
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Ajutor joc”