Pre-comenzi Minecraft prin sms

Aici stafful Minecraft Romania vor afisa diverse anunturi.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 1 month
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Pre-comenzi Minecraft prin sms Post by Mafios_X »

Salutare.

A venit si momentul anuntarii ca vom face metoda prin sms, dar cu o durata mai lunga si cu o suma mai mare.
Va fi cu pre-comenzi. La un tot de comenzi acumulate, vom cere licentele si le vom trimite cumparatorilor.

Licenta va costa intre 26-28 euro SMS orice retea si va fi livrata imediat ce este disponibila.
Vom lucra cu o firma care ne va da bani pe card si noi va vom lua licentele cu card VOUA CUMPARATORILOR PRIN SMS! :)

Sunteti deacord cu aceasta modalitate :)? Stim, pretul este piperat dar este tva-ul cardului, tva-ul sms-ului etc etc ! :)
Astept parerile voastre despre modalitate :)!
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 8
Registered for: 12 years 4 months
12

Re: Pre-comenzi Minecraft prin sms Post by calinush »

Pfff,prea scump
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 9
Registered for: 11 years 9 months
11

Re: Pre-comenzi Minecraft prin sms Post by Angrry »

Este frumos , mai ales ca e la inceput. Dar daca aveti si voi un cont bancar , lasa-ti contul si cand depune cineva banii , verifici , si peste 5-6 ore , iei banii , si iei licenta sa ai si mnah. Oricum frumos ca ati facut asa , sa ajutati lumea :) .
Angrry™
Image
Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 28
Registered for: 11 years 11 months
11

Re: Pre-comenzi Minecraft prin sms Post by vladone »

Destul de frumos, dar cu aceeasi bani [28 euro] iti iei licenta de pe site-ul original Minecraft si ramai si cu circa 6 euro.
Last edited by vladone on 20 Aug 2012, 17:34, edited 1 time in total.
Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 1 month
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Re: Pre-comenzi Minecraft prin sms Post by Mafios_X »

calinush wrote:Pfff,prea scump
Costa $26.95 pe site la ei. Ia in considerare costurile SMS la tva, la retragerea banilor alt procent si la adaugarea lor pe card!


Angrry - nu avem cont bancar inca!
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 21
Registered for: 11 years 10 months
11

Re: Pre-comenzi Minecraft prin sms Post by TEKKIT&TECHNIC PAcKs »

Mafios_X wrote:
calinush wrote:Pfff,prea scump
Costa $26.95 pe site la ei. Ia in considerare costurile SMS la tva, la retragerea banilor alt procent si la adaugarea lor pe card!


Angrry - nu avem cont bancar inca!
Buna ziua!

--->>> Nu vreau sa seman cearta si ura asa ca nu va enervati (dumneavoastra si moderatorii) de un banal post......

Intr-a adevar 26,95 de $ (DOLARI) costa minecraft pe site-ul oficial minecraft ( http://www.minecraft.net/ ), DAR
Dumneavoastra spuneti ca oferiti minecraft la 28 de EURO iar EURO>(mai mare ca)> DOLAR,
In plus, daca ati incercat sa cumparati minecraft, FARA sa introduceti un nr de card bancar VEDETI CA, ROMANI-ei I se ofera MINECRAFT la
19,95 de EURO (practic 20 de euro), iar cu tot cu comisioanele bancare, pretul ajunge undeva la 23 de EURO.

CONCLUZIE:Profitul dvs. minecraft pe licenta (joc prin sms) este undeva intre maxim 5 si minim 1 EURO, testat!
Siiiii carei faza? OAMENII de rand/zgarcitii/oamenii care au grija sa cumpere produse la cele mai mic preturi, o sa va evite!
Nu va urasc, SCOPUL acestui mesaj este a va atentiona ca oamenii care se uita la mai multe oferte si SE GANDESC de 2 ori inainte de a cumpara (orice produs, in general) nu va vor cumpara licentele dvs.!

INTR-A ADEVAR, pretul unui CARD este piperat dar pe TERMEN LUNG, pretul se amortizeaza, mai ales daca cumparati, va spun eu asta, ca am si eu card, si nu fac reclama la nici o banca/sau card.

SINCER IMI PARE RAU daca v-am enervat (nu am aceste intentii, din nou SCOPUL acestui mesaj este a va atentiona ca oamenii care se uita la mai multe oferte si SE GANDESC de 2 ori inainte de a cumpara (orice produs, in general) nu va vor cumpara licentele dvs.!))

PACE VOUA (si tie Mafios_X),
Andrei
Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 1 month
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Re: Pre-comenzi Minecraft prin sms Post by Mafios_X »

iar cu tot cu comisioanele bancare, pretul ajunge undeva la 23 de EURO.
Asa si hai sa socotim costul tva-ului , la 10 euro, in cont prin sms intra cam la 8,56euro. Hai sa socotim, la retragerea banilor prin paypal se percepe o taxa de nu stiu cat la %, din 100 euro ne intra 70 si ceva de euro.

Cardul meu nu este verificat la paypal, deci imi va lua si mai mult. Sunt toate taxe socotite, nici noi sa nu scoatem euro din buzunar, dar nici voi s anu ne dati.

Voi socoti mai precis in urmatoarele zile si voi modifica pretul, nu este unul decisiv, am si scris.
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 21
Registered for: 11 years 10 months
11

Re: Pre-comenzi Minecraft prin sms Post by TEKKIT&TECHNIC PAcKs »

Mafios_X wrote:
iar cu tot cu comisioanele bancare, pretul ajunge undeva la 23 de EURO.
Asa si hai sa socotim costul tva-ului , la 10 euro, in cont prin sms intra cam la 8,56euro. Hai sa socotim, la retragerea banilor prin paypal se percepe o taxa de nu stiu cat la %, din 100 euro ne intra 70 si ceva de euro.

Cardul meu nu este verificat la paypal, deci imi va lua si mai mult. Sunt toate taxe socotite, nici noi sa nu scoatem euro din buzunar, dar nici voi s anu ne dati.

Voi socoti mai precis in urmatoarele zile si voi modifica pretul, nu este unul decisiv, am si scris.
Inteleg, cred ca asa este.
In orice caz, mie imi iese mai ieftin prin card decat prin modalitatile dumneavoastra.
Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 1 month
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Re: Pre-comenzi Minecraft prin sms Post by Mafios_X »

TEKKIT&TECHNIC PAcKs wrote:
Mafios_X wrote:
iar cu tot cu comisioanele bancare, pretul ajunge undeva la 23 de EURO.
Asa si hai sa socotim costul tva-ului , la 10 euro, in cont prin sms intra cam la 8,56euro. Hai sa socotim, la retragerea banilor prin paypal se percepe o taxa de nu stiu cat la %, din 100 euro ne intra 70 si ceva de euro.

Cardul meu nu este verificat la paypal, deci imi va lua si mai mult. Sunt toate taxe socotite, nici noi sa nu scoatem euro din buzunar, dar nici voi s anu ne dati.

Voi socoti mai precis in urmatoarele zile si voi modifica pretul, nu este unul decisiv, am si scris.
Inteleg, cred ca asa este.
In orice caz, mie imi iese mai ieftin prin card decat prin modalitatile dumneavoastra.
E destul de clar asta :)!
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
Fost Moderator
Fost Moderator
Status: Offline
Posts: 3721
Registered for: 12 years 10 months
12
Status: I am sorry, but I cannot be friends with a goddess, because I have signed a contract with a devil.
Cont Premium: RazvanTheKing

Re: Pre-comenzi Minecraft prin sms Post by LeonardoDaVinci »

Aceasta modalitate,ca sa zic asa a fost implementata special penru voi.Deoarece in comunitate majoritatea userilor sunt copii intre 10-17 sa zicem si m-ai in jos de 10 ani ei nu au card,cont bancar sa isi procure un cont de minecraft de pe siteul oficial.(in cele mai multe cazuri)
Dar cred ca toti aveti un telefon.Daca puneti si strangeti bani,2 lei,3 pe zi o sa aveti intr-o zi destui bani.

P.S - Eu am calculat,daca strang 2 $ pe zi(echivalent cu 7,5 lei) pana in 2015,in luna Mai voi fi capabil sa ma duc in Japonia cu toate cheltuielile incluse(bilet avion,cazare,chestii de cumparat)

Nu o sa va vina sa credeti ce realizati cu economia :)
Even now, I still remember the white of the snow of that day
I will never forget the warmth of the lips I first kissed
I still love you.

Image

Nu raspund la PM-uri. Nu ajut pe privat. Nu sunt sociabil. Nu ma mai puneti la respect, nu-l merit.
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Anunturi administrative”