IT - Laptop pe care sa imi functioneze Modern Warfare/GTA 4

Aici vom discuta pe tema IT care va include : c++, visual basic, php, html, css si multe altele; veti gasi si diverse stiri.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 646
Registered for: 12 years 7 months
12
Status: Ocupat pentru un timp.

IT - Laptop pe care sa imi functioneze Modern Warfare/GTA 4 Post by Ionut29. »

Deci, vreau un latop pe care sa " imi mearga " Modern Warfare 3 / GTA 4 / From Dust si alte jocuri.
Nu sunt un " gammer " nebum sa imi cumpar latop doar pentru jocuri, am specificat jocurile sa va da-ti seama cam cat de performant as vrea latopu. Intre 15 - 22 de milioane.


Si cu cat ziceti sa vand acest latop :
Spoiler | Afiseaza
------------------ System Information ------------------ Time of this report: 4/18/2012, 12:22:20 Machine name: JONY-PC Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.120305-1505) Language: English (Regional Setting: English) System Manufacturer: FUJITSU SIEMENS System Model: AMILO Li3710 BIOS: Rev 1.0 Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T3400 @ 2.16GHz (2 CPUs), ~2.2GHz Memory: 2048MB RAM Available OS Memory: 1912MB RAM Page File: 1380MB used, 2445MB available Windows Dir: C:\Windows DirectX Version: DirectX 11 DX Setup Parameters: Not found User DPI Setting: Using System DPI System DPI Setting: 96 DPI (100 percent) DWM DPI Scaling: Disabled DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit Unicode
Thenks ! : 3:-O
skill +3
skill +3
User avatar
Status: Offline
Posts: 176
Registered for: 12 years 8 months
12
Contact:

Re: LATOP RECOMANDAT Post by mrmaniann »

Eu mi-am cumparat laptop de pe cel.ro (sper sa nu fie problema pentru ca zic situl, e site cunoscut) si imi place foarte mult, functioneaza bine, il am de 1 -2 luni aproape .

Acum am cautat si am gasit un laptop IMPOSIBIL de bun la 23 de milioane (2299 ron)
linkul: http://www.cel.ro/laptop-notebook/noteb ... 70m-1gb-l/
Intel Core i5 2.4/3.0 - adica se poate upgrada procesorul automat pana la 3.0 (de ex cand joci mw3 si ai nev de procesor in + ti se ridica pana la 3.0 si iti merge mai smooth)
HDD: 750 gb - nu ai ce sa explici
ATI Radeon HD 6370M - 1GB dedicata (e ceea pentru jocuri , cu ea minecraft iti va merge cu aproximativ 200-300 fps pe tiny si 100+ pe far )
Si cam atat, daca te-am ajutat da un multumesc ;)



EDIT: acum am vazut ca e notebook, sper ca nu te deranjeaza :DD
Image
Image - Respecta si vei fi respectat
Image
Image

Nume In Joc: MG7

Account premium: Da
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 646
Registered for: 12 years 7 months
12
Status: Ocupat pentru un timp.

Re: LATOP RECOMANDAT Post by Ionut29. »

Ai + Multumesc, si cu cat zici sa vand latopu ala?
skill +3
skill +3
User avatar
Status: Offline
Posts: 176
Registered for: 12 years 8 months
12
Contact:

Re: LATOP RECOMANDAT Post by mrmaniann »

Hmm, nu stiu daca o sa-l poti vinde cu 10-15 milioane, sau poate prinzi un dala care nu se stie asa bine si il vinzi cu 15 mil.
Image
Image - Respecta si vei fi respectat
Image
Image

Nume In Joc: MG7

Account premium: Da
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 22
Registered for: 12 years 3 months
12

Re: LATOP RECOMANDAT Post by lalalalalla »

Salut runsgi eu sunt Fan HP i.n.c ! si am laptopuri HP care nu m-au dezamagit
Primul a fost un pavilion dv5! cel mai bun in 2008-20010 dupa care dv6 un update nesemnificativ dar mai rezistend si durabil ca predecesorul sau dv5! Acum am in HP G6! e foarte bun imi merge Call Of dute MW3 si Battlefeild2 (acesta la medium cu 70 FPS) la high (cu 40-50 FPS) iar daca mai si filmez mai scad vreo 10 FPS dar la medium+filmaat se misca OK! Daca ar fi dupa mine ti-as recomandat un laptop HP sau DELL! aceste sunt mai multimedia! (4games)
Eu zic sa vinzi laptopul cu 1.500 RON! pune-l pe okazii.ro sigur o sa il vinzi in 2-3 sapt acolo
Si iti recomand sa iti cumperi :
1.http://www.emag.ro/laptopuri/notebook-h ... --pA1Z52EA
2.http://www.emag.ro/laptopuri/notebook-d ... 4GB#ocazii

Eu l-as cumpara pe al 2 lea pt. ca are 8GB ram DDR3 dar are procesor i3 :(
Primul are 6GB ram dar I5! deci mai bun HP ;)

EDIT: iti place fetele din avatr si semnatura:D?
Image
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1179
Registered for: 12 years 6 months
12
Status: Omul cu serverele.
Location: sub papuc.
Contact:

Re: LATOP RECOMANDAT Post by Giuseppe »

Tu vrei laptop să te joci pe el ? Dacă vrei să îţi puşte răcirea, ia-ţi. Dacă vrei să te joci, ia-ţi PC nu laptop.
Un intel I5 cu un ATI e mai mult decât ok pentru jocurile ce le vrei tu.
Respect mie, omul oamenilor şi comunităţii minecraft-romania.com.
Vrei să ai propriul tău server de Minecraft ? Vrei sa fie online 24/24 şi nu ai unde să-l ţii ? Vrei să fie gata configurat ? Citeşte aici!
Îţi punem la dispoziţie 3 servere de Minecraft unde te poţi distra fără limite. Citeşte aici!
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1857
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Jucator de CS:GO si MINECRAFT.
Cont Premium: Haerex
Location: Bucharest
Contact:

Re: LATOP RECOMANDAT Post by R3Cyrax »

Giuseppe wrote:Tu vrei laptop să te joci pe el ? Dacă vrei să îţi puşte răcirea, ia-ţi. Dacă vrei să te joci, ia-ţi PC nu laptop.
Un intel I5 cu un ATI e mai mult decât ok pentru jocurile ce le vrei tu.
Sustin ideea ca mai bine de bani aia iti un calculator cu un i5 sau chiar i7 plus ca la procesor de pe pc ai fregventa de 3ghz si ceva pe cand la laptop o ai detul de mica intre 2-2.6 ghz deci mai bine iti iei un pc. Sa nu uitam ca ti se poate strica ceva la laptop cum il mai schimbi ? asa la pc schimbi componenta. Iti recomand siteul emag daca vreai componente de calculator sau laptop. Site bun recomand
Last edited by mrmaniann on 22 Apr 2012, 18:09, edited 1 time in total.
Reason: Din ce ai scris tu acolo reiese ca poti cumpara componente pentru laptop dar nu le poti pune.
skill +1
skill +1
Status: Offline
Posts: 67
Registered for: 12 years 2 months
12
Location: Corabia
Contact:

Re: LATOP RECOMANDAT Post by Andreiii »

da , da un pc cu i7 costa si 12000 lei , dar sti ca te joci ; iar doar procesorul este 2700 lei , el a zis ca vrea laptop la 1500 - 2000 lei , nu mai adăugaţi voi. cate un 0 la ... iti recomand DELL
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 646
Registered for: 12 years 7 months
12
Status: Ocupat pentru un timp.

Re: LATOP RECOMANDAT Post by Ionut29. »

Nu e dasta, dar mai am un pc in casa si daca mai iau unu unde il pun pe balcon?:)).. Ocupa mult spatiu.
skill +1
skill +1
Status: Offline
Posts: 58
Registered for: 11 years 11 months
12

Re: LATOP RECOMANDAT Post by s1mpLe »

Iti recomand la 22 de milioane urmatorul laptop :
http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/ ... 1gb-black/
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Discutii IT”