[Idee] Video Minecraft.

Aici vom discuta despre joc in sine; atentie, nu rezolvam probleme in aceasta sectiune ci discutam si ne lamurim cateva nedumeriri!

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

Forum rules
Ajutor la propriul tau server aici: ajutor-server/
Ajutor la jocul Minecraft aici: ajutor-joc/
skill +4
skill +4
Status: Offline
Posts: 278
Registered for: 12 years 9 months
12
Contact:

Re: [Idee] Video Minecraft. Post by SCORPIONE »

Prea multe desene animate :-" PRO dar cine e prezentatorul sau "Bucatarul" =)):))?
skill +2
skill +2
Status: Offline
Posts: 105
Registered for: 12 years 7 months
12

Re: [Idee] Video Minecraft. Post by GOKUSSJ10 »

ma bag
skill +3
skill +3
Status: Offline
Posts: 201
Registered for: 12 years 9 months
12
Location: Prahova, Slanic
Contact:

Re: [Idee] Video Minecraft. Post by NsO »

7/20 Mai avem 13 PRO de strans..
Image
Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 47
Registered for: 12 years 5 months
12
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Idee] Video Minecraft. Post by Gannicus »

NsO? Poti sa spui cine e in emisiune? :D
Image
skill +3
skill +3
Status: Offline
Posts: 201
Registered for: 12 years 9 months
12
Location: Prahova, Slanic
Contact:

Re: [Idee] Video Minecraft. Post by NsO »

Gannicus wrote:NsO? Poti sa spui cine e in emisiune? :D
Daca Primim 20 pro , o sa cautam staff ( adica cativa oameni care filmeaza), (coordonatori etc)
Image
Image
skill +1
skill +1
Status: Offline
Posts: 91
Registered for: 12 years 6 months
12
Location: Cluj-Napoca

Re: [Idee] Video Minecraft. Post by arkaN »

Prea geniala ideea.Pro si eu!Daca tot o facem ca lumea, am putea sa ne organizam foarte bine inainte si dupa aceea, sa stam toti pe Team Speak 3.Deci, ar fi bine ca toti care vreti sa participati sa aveti microfon fuctionabil si calculator cat de cat bun.
Am putea sa facem si acel WC-u public in care is spun toti "Of-urile" ;)).Cei care au vazut desenul stiu despre ce este vorba.Parerea mea ar fi sa facem cat mai realist posibil din primul sezon al Insulei dramei totale.Ar fi si mai frumos daca am face provocarile cat de cat asemanatoare cu cele de la TV.
scroll wrote:
OpeN wrote:Ma eu ma bag..dar cum sunt unii o sa iasa o harababura + ca organizarea o sa dureze 10 ani,la ce destepti sunt unii...

Buna ideea dar in acelasi timp si dificila...
IDEEEEM !

le. o idee buna ar fii sa vorbim in asa fel:

o echipa de 10 sa fie skype si cealalta la fel, iar mafios sa poata intra in ambele conferinte.
Nu skype, Team speak 3, e mult mai bun si consuma mai putin.Pe skype nu ne mai incurcam cu conferintele etc.Daca ai vrea sa iasa o treaba ca lumea ar trebui sa ne gandim bine inainte.

Inca o data, este o idee geniala.
In-game name: arkaN

We have to look for the facts, not words.
Actions speak louder than words.
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 2019
Registered for: 12 years 7 months
12
Location: Planet Earth
Contact:

Re: [Idee] Video Minecraft. Post by TyreXel »

Good ideea, imi place ce vrei sa faci aici, stiu si serialul tv (si cel real care se numeste altfel, nu mai stiu sigur dar si cel animat). 

Da, o sa fie greu de realizat asa ceva... dar se poate rezolva simplu, impunerea unei limite de varsta, tot odata microfon obligatoriu. Varsta minima eu zic 15-16 ani, poate ne strangem mai greu dar asta e. Ce este mai nasol si nu cred ca te-ai gandit, cel ce filmeaza tot, sau cei ce filmeaza (ar fi mai bine asa ca sunt mai multe cadre) ar trebuii sa fie prezent(i) pe chatul ambelor echipe pentru a inregistra si vocile lor, poate uneori sa fie doar pe un channel si alteori pe celalalt (depinde cand echipele sunt toate prezente intr-un loc). 

Eu propun sa se foloseasca teamspeak. :)
Mi-a facut placere sa fiu Administrator pe aceasta comunitate, dar nu mai pot activa, deoarece incep un nou capitol din viata care este mult mai important. Succes la toti si la toate, mi-a facut cea mai mare placere.

Image

Nick in game: radicalTERRA

"Nothing is real, everything is permitted."

[spoiler=Expand]Image

Image[url=steam://friends/add/76561198018875447]Image[/url]

[/spoiler]
skill +4
skill +4
Status: Offline
Posts: 278
Registered for: 12 years 9 months
12
Contact:

Re: [Idee] Video Minecraft. Post by SCORPIONE »

@TyreXel - Sunt contra cu "Varsta minima eu zic 15-16 ani" :-" Eu zic ca ne trebuie uameni cu minte nu cu ani la bord si acum sa nu ziceti ca sunt rasist dar sa nu fie moldoveni ( sa nu ma sparg de ras) ...

Teamspeack logic. Sa fim toti pe un canal , fara spam si urlete de la parinti , fara tv-uri , zgomote fundal , fara "ba ma auzi?" :)) , si cel mai important lucru fara Stunt3r =)):))

Si fara "Mafios da-mi admin" :))=)):))
skill +3
skill +3
Status: Offline
Posts: 201
Registered for: 12 years 9 months
12
Location: Prahova, Slanic
Contact:

Re: [Idee] Video Minecraft. Post by NsO »

TyreXel wrote:Good ideea, imi place ce vrei sa faci aici, stiu si serialul tv (si cel real care se numeste altfel, nu mai stiu sigur dar si cel animat). 

Da, o sa fie greu de realizat asa ceva... dar se poate rezolva simplu, impunerea unei limite de varsta, tot odata microfon obligatoriu. Varsta minima eu zic 15-16 ani, poate ne strangem mai greu dar asta e. Ce este mai nasol si nu cred ca te-ai gandit, cel ce filmeaza tot, sau cei ce filmeaza (ar fi mai bine asa ca sunt mai multe cadre) ar trebuii sa fie prezent(i) pe chatul ambelor echipe pentru a inregistra si vocile lor, poate uneori sa fie doar pe un channel si alteori pe celalalt (depinde cand echipele sunt toate prezente intr-un loc). 

Eu propun sa se foloseasca teamspeak. :)
Da o sa folosesc teamspeak si un server de mc hostat (de mafios, logic :X), O sa am cativa cameramani, care o sa stea si o sa filmeze, cu F1, unu la o echipa unu la altu iar cineva sa filmeze stafful, apoi toate cadrele filmate la primesc eu, le pun cap la cap si apoi Up pe Youtube. Si un video o sa dureze macar 1 ora. Sa primim PRO si sa Ne zica si MAFIOS DA!! Apoi ne descurcam noi dee suntem mari :)) . ps nu pun limite de varsta, pun limita pe limbaj si organizare
Image
Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 10
Registered for: 12 years 5 months
12

Re: [Idee] Video Minecraft. Post by iNez »

Ma bag :P Pot sa si filmez
PRO
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Discutii minecraft”