Survive Game under Construction - Behind the Game

Diverse softuri/programele/etc. lansate de echipa Minecraft-Romania! Mici proiecte, mari efecte.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 931
Registered for: 12 years 10 months
12

Survive Game under Construction - Behind the Game Post by Stunt3r »

Salutare tuturor! Dupa cum stiti ma numesc Stunt3r. Sunt programatorul acestei comunitati si vreau sa fac cele mai bune softuri pentru voi. Am dechis sa creez un joc, mai bine spus vreau sa incep un proiect. Mai jos voi detalia pe scurt acest proiect.

Nume Proiect: Minecraft-Romania.com World Game (numele va fi schimbat cred)
Informatii: Acesta va fi un joc. Un joc care necesita multa munca si in final sa ne bucuram de el in fiecare zi. Idee mi-a venit jucandu-ma pe facebook jocul "Crime City" , am jucat o saptamana in fiecare zi si mi-a venit aceasta idee doar ca tema jocului pe care vreau sa il fac este Minecraft!
Scopul jocului: In acest joc vei avea o multime de misiuni si fiecare jucator incepe de la nivelul 1 ! Nivelul maxim nu cred ca va exista deoarece vreau ca jocul sa nu aibe sfarsit asa ca am sa adaug in fiecare saptamana/luna cat mai multe misiuni si lucruri noi ca sa nu va plictitisi!

Pentru acest proiect am nevoie de cativa designeri priceputi deoarece cum am spus mai sus vreau sa fie un joc reusit. La inceput voi face o versiune BETA a jocului ca sa vad cat be bine ruleaza jocul.

Cine doreste sa fie in echipa de designeri sa posteze in acest topic dupa modelul:

Numele tau:
Contact:
Experienta: - Aici spuneti de cat timp lucrati si daca ati participat la alte proiecte / concursuri
2 Creatii: - Aici vreau sa adaugati 2 creeati care credeti ca va reprezinta! Pot fi pe orice tema ! Accept si
1 Poza cu tema Minecraft: - Poza poate fi facuta si in joc dar vreau sa vad niste modificari (cu programe de editate) .

Ce au de facut designerii ?
Designerii trebuie sa faca butoane, sa editeze imaginile de la misiuni, sa faca cateva avatare si multe alte lucruri.

Cod Model:

Code: Select all


[b][color=#FF0000]Numele tau:[/color][/b]
[b][color=#FF0000]Contact:[/color][/b]
[b][color=#FF0000]Experienta:[/color][/b]
[b][color=#FF0000]2 Creatii:[/color][/b]
[b][color=#FF0000]1 Poza cu tema Minecraft:[/color][/b]

[/b]
Last edited by ProWaf on 05 Jul 2013, 02:26, edited 9 times in total.
skill +4
skill +4
Status: Offline
Posts: 278
Registered for: 12 years 9 months
12
Contact:

Re: [NOU] Proiect Minecraft-Romania.com World Game Post by SCORPIONE »

Numele tau: :-??
Contact:stii tu
Experienta:100%
2 Creeati: http://img94.imageshack.us/slideshow/we ... ledels.png
:-S
skill +2
skill +2
Status: Offline
Posts: 115
Registered for: 12 years 9 months
12
Contact:

Re: [NOU] Proiect Minecraft-Romania.com World Game Post by razvy2011 »

scuze de off topic dar ma pricep si eu cat de cat sa fac niste creati si sami spui dacati plac :D
skill +2
skill +2
Status: Offline
Posts: 115
Registered for: 12 years 9 months
12
Contact:

Re: [NOU] Proiect Minecraft-Romania.com World Game Post by razvy2011 »

Numele tau: Razvan
Contact: razvy_boy2011@yahoo.com
Experienta: am ceva experienta aproape 1 an app prima am fkt rpd cu paint :))))) in vreo 2 min :D a doua am ajutat la crearea ei nu pot sa mio asum deaorece am fost o echipa :D
2 Creeati: 1) http://imageshack.us/photo/my-images/194/razc.png/
2) http://imageshack.us/photo/my-images/17 ... nd222.png/ sper sa fiu ales :D
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 931
Registered for: 12 years 10 months
12

Re: [NOU] Proiect Minecraft-Romania.com World Game Post by Stunt3r »

razvy2011 wrote:Numele tau: Razvan
Contact: razvy_boy2011@yahoo.com
Experienta: am ceva experienta aproape 1 an app prima am fkt rpd cu paint :))))) in vreo 2 min :D a doua am ajutat la crearea ei nu pot sa mio asum deaorece am fost o echipa :D
2 Creeati: 1) http://imageshack.us/photo/my-images/194/razc.png/
2) http://imageshack.us/photo/my-images/17 ... nd222.png/ sper sa fiu ales :D
Cand am vazut prima poza credeam ca iti bati joc dar a doua chiar mi-a placut ! Am sa te contactez cat de curand.

Scorpione este frumos conceptul de slidedshow dar acele poze ... :) as mai vrea sa vad o creeatie sa ma conving !


Am modificat primul post ! Va rog sa il cititi inca odata!
skill +2
skill +2
Status: Offline
Posts: 115
Registered for: 12 years 9 months
12
Contact:

Re: [NOU] Proiect Minecraft-Romania.com World Game Post by razvy2011 »

ok sper ca asta sa te convinga scze pt nde e cu verde dar am vrut sa scriu ceva si nu mia iesit

http://imageshack.us/photo/my-images/20/djrazvy.jpg/
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 931
Registered for: 12 years 10 months
12

Re: [NOU] Proiect Minecraft-Romania.com World Game Post by Stunt3r »

razvy dupa post-un cu imaginea in care aveai ca tema jocul Metin2 credeam ca vei fi in echipa mea de designeri dar dupa ce am fazut ultima poza nu mai stiu ce sa cred! Tu te-ai prezentat cu acea poza unde ai scris peste numele creatorului numele tau dar ai uitat sa stergi Copyrightul. Nu imi place asa ceva. Vreau sa cred ca esti un designer bun de aceea iti mai dau o sansa.

Vreau sa faci o poza cu tema MINECRAFT prin care sa exprimi la ce te gandesti tu in acel moment. Minecraft este o tema in care poti amestena o multitudine de idei ! Sper sa te descurci mai bine si te astept cu o noua poza. Daca nu imi pare rau dar nu te voi putea accepta in echipa.
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 275
Registered for: 12 years 7 months
12
Location: Anywhere

Re: [NOU] Proiect Minecraft-Romania.com World Game Post by quead »

Poti sa detaliezi mai mult la 2 Creeati(minim 1) ce fel de creatii legate de (webdesign,game design, etc.)?
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 931
Registered for: 12 years 10 months
12

Re: [NOU] Proiect Minecraft-Romania.com World Game Post by Stunt3r »

Quead wrote:Poti sa detaliezi mai mult la 2 Creeati(minim 1) ce fel de creatii legate de (webdesign,game design, etc.)?
Gata. :) Vreau 2 creatii care sa va reprezinte ! Adica cele care va plac cel mai mult.
Fiecare user care doreste sa fie designer va primi in final un punctaj si voi scrie de ce ati primit acel punctaj! Cei mai buni vor ajunge in echipa. In schimb, pe parcurs am sa adaug critici/laude la fiecare poza.
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 17
Registered for: 12 years 8 months
12

Re: [NOU] Proiect Minecraft-Romania.com World Game Post by Prada »

Numele tau: Prada sau Pr4d4
Contact: Prada_Roplays
Experienta: Photoshop 2 ani
2 Creeati:[Image/color]
1 Poza cu tema Minecraft: -
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Productie”