GUI

Aici vom discuta pe tema IT care va include : c++, visual basic, php, html, css si multe altele; veti gasi si diverse stiri.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill +2
skill +2
Status: Offline
Posts: 112
Registered for: 10 years 4 months
10
Status: import org.bukkit.command.*;
Cont Premium: ChrystianSandu
Location: 127.0.0.1

GUI Post by ChrystianSandu »

Rog pe cineva care are timp, să imi dea și mie un link de unde să pot descărca GUI compilator pentru CodeBlocks. Am căutat pe internet si nu am găsit nimic.
Rog pe cineva care are timp să testeze cele doua metode de interclasare și să îmi spună care era mai rapida.

Revin cu un edit.
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 8 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

Re: GUI Post by Andu13 »

skill +2
skill +2
Status: Offline
Posts: 112
Registered for: 10 years 4 months
10
Status: import org.bukkit.command.*;
Cont Premium: ChrystianSandu
Location: 127.0.0.1

Re: GUI Post by ChrystianSandu »

Cele doua metode de interclasa (vectori gata ordonati):
Va rog sa imi spuneti care este metoda mai rapida pentru sir de +10(la puterea 9) numere. Daca exista o metoda mai rapida decat prima, va rog sa imi spuneti (cel putin mie mi-a dat prima metoda mai rapida).

Metoda 1:
Spoiler | Afiseaza
[code]#include <fstream> using namespace std; ifstream fin ("date.in"); ofstream fout ("date.out"); int m, n, i, j, a[100], b[100], k, c[200], l; int main() { fin >> n >> m; for (i=0; i<n; i++) { fin >> a[i]; } for (j=0; j<m; j++) { fin >> b[j]; } i=0; j=0; for (k=0; k<m+n; k++) { if (a[i] > b[j] && j<m) { c[k] = b[j]; j++; } else if (i<n) { c[k] = a[i]; i++; } } for (k=0; k<m+n; k++) { fout << c[k] << " "; } return 0; }[/code]
Metoda 2:
Spoiler | Afiseaza
[code]#include <fstream> using namespace std; ifstream fin ("date.in"); ofstream fout ("date.out"); int m, n, i, j, a[100], b[100], k, c[200], l; int main() { fin >> n >> m; for (i=0; i<n; i++) { fin >> a[i]; } for (j=0; j<m; j++) { fin >> b[j]; } i=0; j=0; while (i<n && j<m) { if (a[i] > b[j]) { k++; c[k] = b[j]; j++; } else { k++; c[k] = a[i]; i++; } } if (i>=n) { for (l=j; l<m; l++) { k++; c[k] = b[l]; } } else { for (l=i; l<n; l++) { k++; c[k] = a[l]; } } for (k=0; k<m+n; k++) { fout << c[k] << " "; } return 0; }[/code]
Repet, am cerut compilatorul! (nu un tutorial), eu nu am acel Wx File, de unde il descarc? Sper ca o poza sa te ajute mai mult. (http://imgur.com/2VmzfrE)
Post a new topic Post a reply

Return to “Discutii IT”