SkyPvp

Daca aveti intrebari sau probleme la serverul vostru de minecraft, aici este locul potrivit pentru a intreba ceva sau rezolva o problema. [SERVERE MINECRAFT IN GENERAL (parte server)]

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill +3
skill +3
Status: Offline
Posts: 194
Registered for: 10 years 8 months
10

SkyPvp Post by Mynph »

Salut. Am facut o mapa de skypvp si vreau sa stiu niste lucruri:
1. Ce pluginuri imi trebuie si cum trebuie folosit pentru a face ca playeri care intra in aceasta lume sa intre fara nici un item si cand iasa din lume itemele sa ramana in lumea skypvp.
2. Cum fac ca playeri sa nu ia dmg cand se arunca jos.
3. Ce plugin imi trebuie si cum trebuie folosit ca nimeni sa nu foloseasca fly cand e pe aceasta mapa.
Image
skill 0
skill 0
User avatar
Status: Offline
Posts: 5
Registered for: 9 years 8 months
9
Location: Rm. Valcea
Contact:

Re: SkyPvp Post by FreeksTer »

1. Ca sa intre playerii in lume poti folosi multiverse portals si pentru iteme multiverse inventories.
2. Faci regiune si dai /region flag (nume regiune) invincible allow.
3. Incearca pluginul AntiCheat.
It doesn't matter who you are, Where you come from or which God you believe in .. If you are a motorcyclist, You are my brother !

Ne plac fetele , dar iubim motoarele !
skill +3
skill +3
Status: Offline
Posts: 194
Registered for: 10 years 8 months
10

Re: SkyPvp Post by Mynph »

Am multiverse inventories dar cum fac ca numai cand intra in skypvp sa nu aiba inventaru din survival. am inv separat in toate lumine. Eu am o lume unde am numai spawnul, alta in care ei construiesc alta plot alta pvp si nether si end si skypvp dar fiecare cu inv-ul ei. Cum fac ca toate inafara de skypvp sa aiba acelasi inv?
Image
skill 0
skill 0
User avatar
Status: Offline
Posts: 4
Registered for: 9 years 8 months
9
Cont Premium: Wulfuryo

Re: SkyPvp Post by Wulfuryo »

Te duci in folderul Multiverse-Inventories, acolo deschizi groups.yml si vei avea ceva de genul:
Spoiler | Afiseaza
[code]# Multiverse-Inventories Groups # To ADD, DELETE, and EDIT groups use the command /mvinv group. # No support will be given for those who manually edit these groups. groups: default: worlds: - world_nether - world - world_the_end shares: - all[/code]
Aici adaugi ce lumi sa aibe acelasi inventar, lumile le adaugi la "worlds",iar lumile ce nu sunt adaugate la "worlds" nu vor avea acelasi inventar.
Last edited by Scorpio on 29 Aug 2014, 18:32, edited 1 time in total.
Reason: Spoilered + coded.
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Ajutor server”