Lag.

Daca aveti vreo problema sau intrebare despre acest joc, aici o puteti face. [DOAR PROBLEME SI INTREBARI DESPRE JOC (parte client)]

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 418
Registered for: 10 years 1 month
10
Status: Lucerna fie cu tine!
Cont Premium: Undercarter3
Location: Acasa
Contact:

Re: Lag. Post by Lucky41 »

Spoiler | Afiseaza
[quote="robi23"][quote="Lucky41"][quote="robi23"][quote="Lucky41"][quote="robi23"][quote="Lucky41"][quote="StopMe"]Doamne lucky, serverul tine de procesor si ram omg, n-are treaba cu placa video, instaleaza-ti optifine.[/quote] Eu ziceam ca laptopul/pc-ul e slabut. Placa integrata foloseste procesorul si ram-ul. In plus placile integrate nu sunt de "Gaming" _____________________________________________________ Cati MB ram ai alocat la Minecraft si cati la server? Apropo laptopul tau are placa integrata Intel GMA HD ca tot intrebai.[/quote] 1.Nu stiu.. Daca am Intel(R) HD Graphics vine si ala Media Accelerator? 2. Am 1024M Ca si serverul are si ala 1 GB am pus si 2048 si degeaba. Umpic lag avea.[/quote] Incearca sa le aloci mai putin si sa inchizi procesele care ruleaza in taskbar. 1.Da , vine[/quote] Pai ce procese sa inchid? Cand apas pe sagetuta aia in dreapta jos ridica niste iconite si dau click dreapta si apoi ''Exit''. E vreo problema daca pe ramrush am 2 gb rami liberi inseamna ca nu am lag? Mai sunt si momente cand deodata are lag mai putin si deodata deloc. dar pe la 30 fps incolo. Cu consola deschisa! Dar daca aloc mai multi rami la minecraft cum pot sa mai rulez serverul ca si serverul ia 1GB ram? P.S : Sa nu fie si de la incalzire ca am lag?[/quote] Deci daca e supraincalzire , da e foarte posibil. P.S Ia-ti un cooler pad ca sa scazi temperatura[/quote] Ajuta daca pun niste carti sa ''respire'' laptopul?[/quote]
Nu deci daca se supraincalzeste ar trebui sa foloseti ceva de genul asta http://www.emag.ro/cooling-pad-microsof ... EX4Y2BBBM/
Last edited by Scorpio on 28 Aug 2014, 20:31, edited 1 time in total.
Reason: Spoilered.
Image
___Image____
- Îi respect pe :
1.Mafios_X
2.Popaia
3.Stop_Me
4.Love_Durex
5.Cheshire
6.Alex_BZ
7.Colo
8.MrCreeper
9.Scorpio
10.WoophRadu
Si pe ceilalti
______________________________________
Image
______________________________________
Image[url=steam://friends/add/76561198032886541]Image[/url]
Admin Server
Admin Server
User avatar
Status: Offline
Posts: 932
Registered for: 11 years 7 months
11
Cont Premium: Kettok

Re: Lag. Post by xKettok »

Nu rezolvi cu niste carti, cum a zis lucky, cooler pad, am si eu laptop si folosesc unu d-asta.Se gaseste cu 20 de lei la Auchan.
Image


ADVENTURE is ONLINE.

217.182.53.214:25565

Click aici!
Image


In-Game-Name: Kettok
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 132
Registered for: 9 years 8 months
9
Location: Ploiești

Re: Lag. Post by Dubiță »

Laptop-ul tău are nevoie doar o bună circulație a aerului , dacă îl ții pe masă , el nu are de unde să tragă aer ca să se răcească . Într-adevăr găsești cooling pad și la 15-20 de lei , dar nu sunt cine știe ce , la mine unul de la cora la vreo 25-30 de lei s-a ars cam într-o lună . Recomand să iei ceva mai bun cu peste 1200 RPM :) Ele costă undeva pe la 40-50 de lei , dar dacă vrei ceva frumos cu luminițe și alte răhățele dastea este undeva la 80-100 lei ..
„Sunt obosit ca moartea pe vreme de război,
Şi-aş vrea să fie pace măcar o săptămână,
Să ne-ntâlnim pe câmpul de luptă dintre noi,
Cu zâmbetul pe buze, cu sufletul arvună,
Tu să-mi întinzi o puşcă, eu să-ţi întind o mână,
Ca să ne dăm iubirea şi timpul înapoi.”

Pentru cei noi pe YOUTUBE , aveți aici niște informații utile ;)

Canalul meu de youtube : https://www.youtube.com/channel/UCo_MAi ... RcbQuZOcNw . Dacă îți place ce fac sau te-am ajutat cu ceva , îmi poți mulțumi cu un simplu subscribe :]
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 19
Registered for: 9 years 10 months
9

Re: Lag. Post by robi23 »

Dubiță wrote:Laptop-ul tău are nevoie doar o bună circulație a aerului , dacă îl ții pe masă , el nu are de unde să tragă aer ca să se răcească . Într-adevăr găsești cooling pad și la 15-20 de lei , dar nu sunt cine știe ce , la mine unul de la cora la vreo 25-30 de lei s-a ars cam într-o lună . Recomand să iei ceva mai bun cu peste 1200 RPM :) Ele costă undeva pe la 40-50 de lei , dar dacă vrei ceva frumos cu luminițe și alte răhățele dastea este undeva la 80-100 lei ..
Acum sa speram sa nu se incalzeasca chiar daca sunt pe desktop si nu fac nimic. Cand va veni momentul cand va face urat. Atunci imi iau cooler sa ia sfarsit sunetul ala infernal!
robi23 wrote:Dar
Lucky41 wrote:
StopMe wrote:Doamne lucky, serverul tine de procesor si ram omg, n-are treaba cu placa video, instaleaza-ti optifine.
Eu ziceam ca laptopul/pc-ul e slabut.
Placa integrata foloseste procesorul si ram-ul.
In plus placile integrate nu sunt de "Gaming"
_____________________________________________________
Cati MB ram ai alocat la Minecraft si cati la server?

Apropo laptopul tau are placa integrata Intel GMA HD ca tot intrebai.
In orice caz laptopurile vin cu placi integrate deci aici e normal ca am dat un search pe net ca am cautat un acer si ala avea tot placa integrata. Conteaza totul si de procesor. Eu am intel care am dual core dar e pentium.
Conteaza si rami .
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 132
Registered for: 9 years 8 months
9
Location: Ploiești

Re: Lag. Post by Dubiță »

Cu cooling pad sau fără nu are voie să se încălzească pe desktop.. că e puțin cald asta e altceva , oricum în jocuri chiar dacă e și minecraft tot o să înceapă să se încingă dar e ceva normal până la urmă , să joci jocuri pe cerințe maxime să vezi că poți prăji ouă pe el :)) Dar cu cooling pad nu se arde nimic la el , asta e faza.
„Sunt obosit ca moartea pe vreme de război,
Şi-aş vrea să fie pace măcar o săptămână,
Să ne-ntâlnim pe câmpul de luptă dintre noi,
Cu zâmbetul pe buze, cu sufletul arvună,
Tu să-mi întinzi o puşcă, eu să-ţi întind o mână,
Ca să ne dăm iubirea şi timpul înapoi.”

Pentru cei noi pe YOUTUBE , aveți aici niște informații utile ;)

Canalul meu de youtube : https://www.youtube.com/channel/UCo_MAi ... RcbQuZOcNw . Dacă îți place ce fac sau te-am ajutat cu ceva , îmi poți mulțumi cu un simplu subscribe :]
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 19
Registered for: 9 years 10 months
9

Re: Lag. Post by robi23 »

am rezolvat cu incalzirea. orice joc care aveam lag acum merge foarte bine. Dar din pacate daca filmez cu fraps fps de la fraps ajunge pe la 10 si sunt si momente cand am lag umpic mai mare.? Care o fii problema?
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

Re: Lag. Post by Andu13 »

Intotdeauna cand filmezi iti vor scade fps-urile.Descarca optifine si spune-ne daca scapi cat de cat de lag.
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 418
Registered for: 10 years 1 month
10
Status: Lucerna fie cu tine!
Cont Premium: Undercarter3
Location: Acasa
Contact:

Re: Lag. Post by Lucky41 »

robi23 wrote:am rezolvat cu incalzirea. orice joc care aveam lag acum merge foarte bine. Dar din pacate daca filmez cu fraps fps de la fraps ajunge pe la 10 si sunt si momente cand am lag umpic mai mare.? Care o fii problema?
Pai ai o placa video integrata si nu prea ai cum sa ai fps bun daca filmezi deoarece placile integrate sunt foarte slabe!Ele fiind facute pt business nicidecum pentru gaming sau filmat!
Plus procesorul cam slabut pentru asa ceva.
Data viitoare cand iti iei un pc sau un laptop ia-ti cv fara grafica integrata!
Image
___Image____
- Îi respect pe :
1.Mafios_X
2.Popaia
3.Stop_Me
4.Love_Durex
5.Cheshire
6.Alex_BZ
7.Colo
8.MrCreeper
9.Scorpio
10.WoophRadu
Si pe ceilalti
______________________________________
Image
______________________________________
Image[url=steam://friends/add/76561198032886541]Image[/url]
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 132
Registered for: 9 years 8 months
9
Location: Ploiești

Re: Lag. Post by Dubiță »

Ori vezi dacă poți să îi pui tu o placă video .. dacă nu ai un buget bun , încearcă să iei ceva de 256 mb+ .. Dar și așa cu procesorul tău nu știu dacă o să treci pragul de 30 fps ..
„Sunt obosit ca moartea pe vreme de război,
Şi-aş vrea să fie pace măcar o săptămână,
Să ne-ntâlnim pe câmpul de luptă dintre noi,
Cu zâmbetul pe buze, cu sufletul arvună,
Tu să-mi întinzi o puşcă, eu să-ţi întind o mână,
Ca să ne dăm iubirea şi timpul înapoi.”

Pentru cei noi pe YOUTUBE , aveți aici niște informații utile ;)

Canalul meu de youtube : https://www.youtube.com/channel/UCo_MAi ... RcbQuZOcNw . Dacă îți place ce fac sau te-am ajutat cu ceva , îmi poți mulțumi cu un simplu subscribe :]
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Ajutor joc”