[PC] Roller Coaster Tycoon 2

Aici puteti gasii recenzii facute de catre echipa dar si de catre alti utilizatori.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 545
Registered for: 10 years 7 months
10
Status: Dacă citeşti asta, TU şi PRIETENII tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză
Cont Premium: Cornflak_
Location: Bucuresti
Contact:

[PC] Roller Coaster Tycoon 2 Post by VladCelTroll »

Image



Recenzie:
Plictisit... mai tot timpul te gandesti cum au fost construite parcurile?
Ei bine, nicio problema. Bun venit in Roller Coaster Tycoon 2!
Jocul este predecesorul actual al lui RCT3. Merge pe acelasi principiu (si anume sa-ti construiesti si sa-ti personalizezi propriul parc) dar, jocul este ceva mai vechi. Practic, parcul este impartit in mai mult de 1000 de "patrate" in care poti pune garduri, copaci, alei, standuri... ORICE. Totusi... situatia e limitata de bani. Ca de obicei, banul este regele. Moneda folosita in joc este lira sterlina sau £. De la mai bine de £10000000 poti ajunge brusc la mai putin de £600. Dar iti construiesti propriul parc.
A fost lansat de compania Infogrames in 2002.
Este valabil DOAR pentru Windows (Windows 98/ME/2000/XP). In prezent poate fi rulat si pe Windows 7.
Nota grafica: 8.5 arata bine pentru un joc batran!
Nota gameplay: 8 nu e chiar atat de rau, precum spun altii
Nota story: 8 multi fac o greseala enorma spunand ca tot ce faci in acest joc este sa construiesti. NU, ceea ce faci este sa administrezi si sa intretii propriul parc si nu numai! Poti recreea peisajul... oricum, sunt multe de facut.
NOTA FINALA:8.3 nici pe departe un joc plictisitor. Dimpotriva, este interesant

Trailer: din pacate, problema jocurilor vechi este ca nu au trailer. Printre ele se afla si acesta


Hmmm... nu mai stiu cum am aflat de el... imi amintesc ca tatal meu imi luase un joc. Eu eram initial suparat dar tata spunea: "Mai joaca-te putin si o sa vezi ca nu e asa cum spui tu". Exact asa a fost. Dupa cateva minute, interfata-mi era cunoscuta. Si astazi il mai joc. Va pot spune ca nu veti regreta daca il veti incerca.
Image


Image

Image
Spoiler | Afiseaza
[center][img]http://i.imgur.com/sO2ycN8.png[/img][/center]
**▶Nume in jocuri◀**
[spoiler]War Thunder: VladCelTroll
Minecraft: xCennzo, Cornflak_
Terraria: xVladCelTroll
Counter Strike 1.6: Vladminer13
Medal of Honor Allied Assault: Brav_LOWE[/spoiler][/i][/b]


INTERZIS!!! ŞPOILĂR SECRET!!!
[spoiler]Te rog eu, nu citi chestia asta, altmiteri tu şi prietenii tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză+ cadou în loc de Gogu Caută prindeți Trinitas TV.[/color][/spoiler]
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Game Reviews”