[PC] Insurgency Review

Aici puteti gasii recenzii facute de catre echipa dar si de catre alti utilizatori.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 566
Registered for: 11 years 7 months
11
Cont Premium: og_killer

[PC] Insurgency Review Post by The_Wish »

Image


Recenzie: Insurgecy este un joc Shooter FPS dezvoltat de către New World Interactive, o „companie” formată din 12 oameni ce lucrează la joc din placere. Jocul a început ca mod, în 2007 și a fost downloadat de 1 milion de jucători. Ideea de a face acest joc i-a venit lui Andrew Spearin, când în 2002 a început munca la Operation: Counter-Insurgency (OPCOIN), joc bazat pe experiențele lui în armata canadiană. 10 ani mai târziu, este lansat Insurgency 2 (pe Steam, Insurgency).

Jocul este un FPS unic, i-aș spune eu. Sunt 2 tabere: Insurgency și teroriștii ; Diverse clase ; Diverse arme (M16A3, AKM, AKS-74U)

Mecanica jocului: În joc, dacă ești nimerit de un glonț (de mitraliera/shotgun), ești mort. Mi se pare o mecanică foarte realistă, si am observat că dacă esti împușcat în picior, nu mori, ci doar iei damage. Desigur că la următorul glonț încasat ești mort.

Nota grafica: 9 . Jocul nu are o grafică excelentă, dat fiind faptul că ruleaza pe Source Engine.
Nota gameplay: 10 . No comment despre gameplay. Arme destule, teamwork, dar și 1 shot 1 kill.
Nota finala: 9.50 . Un joc foarte bun, la un preț la fel de bun. Eu unul îl recomand, mai ales dacă îl poți juca în echipă.

Trailer:
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Game Reviews”