Indecis la creearea unui calculator nou

Aici vom discuta pe tema IT care va include : c++, visual basic, php, html, css si multe altele; veti gasi si diverse stiri.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

Merita?

Poll ended at 02 Apr 2014, 00:15

Da
5
83%
Nu
1
17%
 
Total votes: 6

Fost Moderator
Fost Moderator
Status: Offline
Posts: 2309
Registered for: 12 years 1 month
12
Status: - Maybe I'm bad, but I'm right!
Cont Premium: ReevoXFR
Contact:
Reevo - XFR’s avatar
Loading…

Re: Indecis la creearea unui calculator nou Post by Reevo »

DanStefan, daca ai bani garla, ia-l, daca as avea atatia bani, si eu mi-as cumpara o 'nava spatiala'.

Dar...e putin cam exagerat, sincer, nu ai ce face cu atatia TB...cu 32 de GB...idem, daca ar fi sa-mi iau, mi-as lua maxim 16, si aia fiind mult. Un SSD de 1TB pentru sistem? Am unul de 60 de GB si inca am ~10 GB liberi...

Procesorul...de ce sa-l 'chinui' la 7 GHz...4.5-5 e mai mult decat suficient, poate sa-i ridici frecventa cand vrei sa faci ceva mai special (nu stiu ce chestie speciala poate sa necesite asa ceva) dar nu-l tine la frecventele dorite de tine la Daily-Use...doar il 'omori'...chiar daca-l racesti cu nitrogen sau ce bagi tu prin racirea cu 'apa', care-i foarte eficienta, sunt pro pentru racirea pe 'apa', silentioasa si eficienta.

Placile video...niste monstrii, dar eu zic ca ajung 2.

In fine, faci ce vrei, daca-ti cumperi ce zici tu aici, sa-l 'stapanesti' sanatos si sa ne pui si noua poze, tare-s curios sa vad ce o sa iasa.

PS: Iti recomand carcasele NZXT! :)
Pentru a mă contacta, trimite-mi PM.

Image


Image
Image

www.Minecraft-Romania.com
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Discutii IT”