iPhone derutat

Aici putem vorbi despre orice in limita bunului simt bineinteles.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

iPhone derutat Post by Andu13 »

Acum 2 zile am patit ceva ce nu am mai reușit...sa va spun:Trebuia sa plec la cineva si când sa ma duc sa ma imbrac mi-a alunecat telefonul din mana si a căzut fix in castronul cu apa al câinelui...buuunn dar ce sa fac?L-am luat,l-am stres bine,aplecatiile mergeau ok...dar stati sa vedeți aici belea:Nu mai puteam sa-l închid...va da-ți seama ce era la gura mea $*¥£$>><€&@&& :-w.In fine l-am închis si am plecat.Dupa vreo 3 ore l-am deschis si mergea butonul de sus,acela de închidere si implicit de deschidere(dacă tii apăsat).Au mai trecut 10 minute si vad ca telefonul a luat-o razna,se aprindea si se stingea,după care im arata el singur sa-l închid,ca si cum eu as fi ținut apăsat pe butonul de sus.
Acum,banuiala mea este:A intrat apa pe acolo pe sus pe unde conectez căștile,s-a scurs pana in interior in mama lui si actioneaza acel buton,ca si cum eu țin apăsat pe el.Ma tot gândesc ce sa-i fac,mai ales ca este enervant ca uneori fac fitzle astea si ma enervez rău.
Din câte am vorbit cu cineva specializat,care știe orice mișcare a celor de la Apple si pe parte tehnica bineînțeles,a spus ca trebuie desfăcut si pus in nush ce acid special pentru el.Tipul nu prea are timp,eu nici atât si simt ca innebunesc.
Dacă puteți sa-mi lăsa-ți mai jos niște sfaturi as fi recunoscător.
Ps:Deja nu mai suport acest telefon,dar totuși e ceva gen:I hate you but I love you.
PPs:Am uitat sa precizez ca am un IPhone 4.
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 545
Registered for: 10 years 7 months
10
Status: Dacă citeşti asta, TU şi PRIETENII tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză
Cont Premium: Cornflak_
Location: Bucuresti
Contact:

Re: iPhone derutat Post by VladCelTroll »

Raspuns la PS1: Sincer, Apple e destul de invechit mai ales IPhone 4. Iti recomand sa schimbi telefonul cu ceva gen Samsung cu Android destul de bun.

ON:
Ohhh Doamne... cand ma gandesc cate a patit al meu...
Nu asta care il am acum, alalaltu'. Era Samsung Galaxy Y+ si sincer a rezistat sub apa cateva secunde.
Nu stiu ce sa spun, schimba telefonul.
SAU:

Apa aceea a cauzat fenomenul de ruginire iar contactele s-au oxidat. Prin urmare, butonul On/Off/Blocare s-a bulit si inregistreaza incontinuu diferite pulsuri care dau comanda respectiva telefonului. Prin urmare, telefonul trebuie dus la un service specializat. O astfel de reparatie mi se pare ca e ceva in jur de 50-70 lei.

Telefon nou: 500-1000 de lei (in functie de ce vrei tu. Daca esti in Vodafone cumpara-ti Samsung Galaxy Trend+ cu Smart 10 si dai diferenta 450 de lei. La fel am facut si eu si sunt foarte multumit)
Reparare: ~50-100 de lei

Dupa mine prima metoda ar fi cea mai buna. De exemplu, 4shared il gasesti foarte repede pentru Android. Pe cand Cydia il gasesti cam greu. Iar fisierele de tip .apk sunt mai comune. Deci iti recomand prima metoda cu telefonul respectiv.
Image


Image

Image
Spoiler | Afiseaza
[center][img]http://i.imgur.com/sO2ycN8.png[/img][/center]
**▶Nume in jocuri◀**
[spoiler]War Thunder: VladCelTroll
Minecraft: xCennzo, Cornflak_
Terraria: xVladCelTroll
Counter Strike 1.6: Vladminer13
Medal of Honor Allied Assault: Brav_LOWE[/spoiler][/i][/b]


INTERZIS!!! ŞPOILĂR SECRET!!!
[spoiler]Te rog eu, nu citi chestia asta, altmiteri tu şi prietenii tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză+ cadou în loc de Gogu Caută prindeți Trinitas TV.[/color][/spoiler]
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

Re: iPhone derutat Post by Andu13 »

Fratele meu Vlad,am avut Samsung,un S1 care a mers brici.Ma gandesc serios sa-l schimb,dar sincer tot la Apple as ramane.Ma tenteaza un 5C.Ma mai gandesc. :-?
Ps:Zilele astea am bagat niste banuti frumusei in el,folie,carcasa si alte minuni. :D
Ps2:Am uitat sa precizez ca am un buget de 25 de milioane+imi mai dau parintii bani daca chiar achizitionez 5C...
Ps3:Vlad cam ce poti sa-mi spui de un S4?Isi merita banii?
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 545
Registered for: 10 years 7 months
10
Status: Dacă citeşti asta, TU şi PRIETENII tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză
Cont Premium: Cornflak_
Location: Bucuresti
Contact:

Re: iPhone derutat Post by VladCelTroll »

S4??!! Hmmm... mai trebuie sa ma gandesc. Mi se pare ca e 3100 de lei la Vodafone. Imediat.
Chiar nu stiu ce sa zic... e aproape aceeasi mancare de peste cu S3 dar ceva mai bun. Chiar nu stiu ce sa zic...
Image


Image

Image
Spoiler | Afiseaza
[center][img]http://i.imgur.com/sO2ycN8.png[/img][/center]
**▶Nume in jocuri◀**
[spoiler]War Thunder: VladCelTroll
Minecraft: xCennzo, Cornflak_
Terraria: xVladCelTroll
Counter Strike 1.6: Vladminer13
Medal of Honor Allied Assault: Brav_LOWE[/spoiler][/i][/b]


INTERZIS!!! ŞPOILĂR SECRET!!!
[spoiler]Te rog eu, nu citi chestia asta, altmiteri tu şi prietenii tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză+ cadou în loc de Gogu Caută prindeți Trinitas TV.[/color][/spoiler]
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

Re: iPhone derutat Post by Andu13 »

Banii nu sunt o problema,eu merg pe principiul:Daca tot imi iau un telefon,sa fie performant si de ultima generatie.
Sincer n-am vazut un S4,de aceea te-am si intrebat...pfff....nush ce sa fac....
Oricum,am uitat sa precizez ca are tata un prieten de la care a luat multe telefoane la pret putin mai redus si sunt bune(telefoanele).
Mai astept pareri.
skill +2
skill +2
Status: Offline
Posts: 126
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Active with:
Still not found anything.
Retired from:
//DEV PLAY
//Co-Owner Simple.
Cont Premium: DanSt3fan
Location: Pe scaun.

Re: iPhone derutat Post by DanSt3fan »

Ti-as sugera sa meri pe partea de Android.Totu este mai usor , pui un root si gata ai totu.Ti-as sugera un S4/Note III depinde de ceea ce vrei , eu personal am un Note III si sunt multumit de el , am performanta , pot nota orice ma joc.Daca mergi pe Note III atunci faza cu rootu' cade deoarece Samsung a pus Knox pe el si cand dai root sare flag-ul de Warranty Bit de la 0x0 la 0x1 si s-a dus garantia.Deci dupa parerea mea ti-as sugera un Note III.
Respect pe: WoophRadu
Mafios_X
Popaia
LeonardoDaVinci
WallE256
Si pe restu, Desigur!
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

Re: iPhone derutat Post by Andu13 »

Merci de sfat.Asa cum am spus si mai sus,tot la Apple as ramane,iar daca ar fi sa imi iau Samsung,as alege S4,Note III mi se pare prea mare.
Ps:Poti sa spui si cat te-a costat?
skill +2
skill +2
Status: Offline
Posts: 126
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Active with:
Still not found anything.
Retired from:
//DEV PLAY
//Co-Owner Simple.
Cont Premium: DanSt3fan
Location: Pe scaun.

Re: iPhone derutat Post by DanSt3fan »

Eu am luat telefonul la liber de la Vodafone cu 589,99Euro (2654,55 lei la 4.5lei=1euro).Iti spun ca isi merita banii si dupa 2-3 zile de folosire ti se va parea mic.
Respect pe: WoophRadu
Mafios_X
Popaia
LeonardoDaVinci
WallE256
Si pe restu, Desigur!
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

Re: iPhone derutat Post by Andu13 »

Aha,merci de info.Deci daca tu zici ca te-a costat in jur de 2700 de lei,am precizat mai sus ca are tata un prieten si il iau la 2400 de lei.
Ps:Asa mi se par si mie telefoanele,dupa 2-3 zile mi se par mici,iar daca il pun langa altul cu adevarat mic,spun:WOW,ce telefon mare am! =))
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

Re: iPhone derutat Post by Andu13 »

Deci,ma mai ajuta cineva?Când vreau sa postez la categoria Gaming News,scriu maxim 10 cuvinte după care mi se face ecranul negru si îmi iese din Google(Safari).Cand intru,mi se șterge tot ce am scris si tot așa....Va rog frumos Ajutați-ma!!!!! :((
Post a new topic Post a reply

Return to “Discutii generale”