Tipurile de persoane pe care le intalnim in finecare zi.

Aici putem vorbi despre orice in limita bunului simt bineinteles.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 15
Registered for: 10 years 3 months
10

Tipurile de persoane pe care le intalnim in finecare zi. Post by GFX Chris »

Salut, as vrea sa deschid un subiect care ii intereseaza pe multi si despre care s-ar putea discuta foarte mult; tipurile de persoane cu care ne intalnim noi in fiecare zi, fiecare isi da cu parerea sau chiar spune un fel de persoana.
Pot da un fel de exemple:
# Tipul de persoana pe care o intereseaza numai persoana ei, stiti la ce ma refer? Ii povestesti ceva, el nu asculta de loc, i se rupe de ce zici tu apoi incepe si vorbeste 2 ore despre ce stie sa faca si ce-a realizat si alte chestii, asta devine stresant desi o parte din tine nu te lasa sa-i spui 'ma martalogule, ce-mi spui mie cu ce te speli tu pe cap?'.

# Tipul de persoana orgolioasa
Ma, voi fost vreodata atat de egoisti incat sa nu impartiti o parte din ce aveti cu cel de langa voi el incepand sa se supere si sa zica "Pai tu vezi ceva de la mine bulangiule?", eu cel putin DA, aici intervine si orgoliul, ti se face mila daca pot spune asa incat te oferi sa-i dai intr-un final, raspunsul acelei persoane in momentul ala? NU! Pentru cei ce nu stiu ce e orgoliul un exemplu:
Spoiler | Afiseaza
X: Da-mi si mie putina ciocolata. Y: Nu-ti dau ma ca mi-e cam foame. X: Bine ma, nici eu nu-ti dau cand oi avea. Y: Pff, bine ma iti dau, ia. X: Nu ma,lasa.
Astea ar fi tipuri de persoane obisnuite (adaugati voi), ia hai sa zicem ceva si despre prieteni 'apropiati' cunoscuti ca prieteni 'falsi' !? :)

Ce putem spune despre ei, mereu putem spune ceva, acei prieteni care la prima vedere iti dau impresia ca veti fi prieteni pe viata si alte chestii de genul asta, totusi intervine ceva, in ultimul moment cand lumea iti devine mai draga langa acel prieten (glume, distractie etc.) atunci te trage in teapa si incepe o perioada, o serie de intamplari 'neobisnuite', aceea fiind ceva gen: "Iesi afara? Nuuuu... invat la Geografie sa iau nota mare" urmatoarea zi urmand sa ia 4. Aici, nu doar pe nimeni faptul ca nu iese afara, ci faptul ca minte de crapa :) . Eu am spus doar niste caracteristici ale 'prietenului fals', mai adaugati voi ?! :)

Eu am vrut sa acopar o mica parte din foarte multele tipuri de persoane cunoscute de toti, va las si pe voi sa completati :) .
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 545
Registered for: 10 years 7 months
10
Status: Dacă citeşti asta, TU şi PRIETENII tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză
Cont Premium: Cornflak_
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tipurile de persoane pe care le intalnim in finecare zi. Post by VladCelTroll »

Si eu intalnesc destule tipuri de persoane precum:

-PERSOANE INVIDIOASE
Da, probabil ca toti am avut contact cu o astfel de persoana. Insasi eu am pe colegii mei invidiosi pe rezultatele mele si o amagesc pe o colega moldoveanca care numa' cand vorbeste si te enerveaza la culme.
Oricum, persoanele de acest fel nu vor avea un viitor prea bun si vor suferi de "boala" asta pan' la batranete.
Este sanatos sa evitati astfelde persoane. Am experimentat metoda asta si sincer le-o intorc imediat la colegii mei si le zic:
"Fraiere, tu comentezi?! Ia mai da o fuguta prin carnetultau si dupa aia o sa vezi tu."
Image


Image

Image
Spoiler | Afiseaza
[center][img]http://i.imgur.com/sO2ycN8.png[/img][/center]
**▶Nume in jocuri◀**
[spoiler]War Thunder: VladCelTroll
Minecraft: xCennzo, Cornflak_
Terraria: xVladCelTroll
Counter Strike 1.6: Vladminer13
Medal of Honor Allied Assault: Brav_LOWE[/spoiler][/i][/b]


INTERZIS!!! ŞPOILĂR SECRET!!!
[spoiler]Te rog eu, nu citi chestia asta, altmiteri tu şi prietenii tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză+ cadou în loc de Gogu Caută prindeți Trinitas TV.[/color][/spoiler]
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Discutii generale”