Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii]

Aici stafful Minecraft Romania vor afisa diverse anunturi.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 1 month
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii] Post by Mafios_X »

Am schimbat gazduirea la site din urmatoarele motive:

- am achitat webhostul pe 3 luni, am prins o promotie
- aveam inclus ip dedicat
- plata la timp si totul inregula

Dupa 1-2 saptamani, gasesc siteul suspendat, toti ma sunau; aveam un mail de la ei prin care mi se cerea inca o taxa pentru ip dedicat pentru ca folosesc multe resurse si alte chestii.. bun, le-am amintit ca am ip dedicat si, mi-au scos suspendul(urat, suspendezi asa parca as fi un nimic, parca nu as fi platit).

Acum, gasesc de prea multe ori siteul down, ii contactez si iritati imi raspund ca, primesc flood si, pe ei nu ii intereseaza ca eu am dusmanii si ca este treaba mea.
Scuza-ma putin, dar, eu vreau sa vad om fara dusmani, si ce inseamna asta, ca eu stiu cine ma ataca si de ce !?!?!
Ca pe ei ii intereseaza doar ca ceilalti 100 clienti de pe dedicat sa nu fie afectati de mine!!!!! Adica, eu nu-s tot clientul vostru? Eu nu tot platesc la voi pentru o securitate acolo? NU, eu am fost doar un nimic. Bun, totusi, vorbeau de niste ddos care nici nu exista pe graficele afisate chiar de ei, wow.

Deci, nu recomandam aceste servicii, si-au batut joc de banii nostri si munca noastra de 3 ani, nerezolvand(sper in continuare ca era o problema si ca nu era intentionat) problema downtimeului, la siteul meu, care nu s-a putut accesa si peste 10 ore intr-o zi.

Asta este opinia mea, acum fiecare este liber sa faca ce vrea, eu am spus si la ei ca dupa ceea ce mi-au facut nu ii voi mai recomanda, din contra, am facut si acest post special!

Va multumesc de intelgere, in continuare, nu credeam asa ceva. (PS, NU AM VORBIT LA SUPORT CU UN ANGAJAT, CI CU CLAUDIU, CEL CARE DETINE CLAUSWEB)
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 339
Registered for: 11 years
11
Contact:

Re: Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii] Post by Booker »

Wow,chiar in halul asta frate!
Am vazut hosturi care isi dedica fiecare secunda pentru client,mai ales daca acesta isi doreste anumite lucruri!
Deci cum sa nu te bage asa in seama!
Asta arata nesimtirea si nesatisfacerea unui angajat/manager/detinator al hostului fata de client!
Ai grija Mafios sunt oameni care vor sa castige mult si in acelasi timp fac si rau!
Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 1 month
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Re: Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii] Post by Mafios_X »

Am mail de la ei prin care mi se zice si : " acesta este ultimul nostru raspuns catre dumneavoastra ", ceva de genul era. Parca eram un gunoi, nu client care achita o suma de bani la ei ! :)
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 339
Registered for: 11 years
11
Contact:

Re: Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii] Post by Booker »

Doamne fereste!
Tot ce conteaza e ca iti poti tine "visul acum din nou drept inainte",bine caci comunitatea merge perfect acum!
Am auzit pe multi care spun multe vorbe rele despre tine si staff!
Deoarece zic ca bagi virusi si alte chesti in launchere de MineCraft(cum a facut WoopRadu(cica eu nu cred si am dovezi la toate),in serverele pe care le faci,ca bani de donatie nu-i folosesti la "bine"ci ii bagi pe server de asta are el 60 sloturi!
Oameni buni trezitiva e un om normal ca oricare altul,ce are un vis ,acela de a avea ceea mai mare comunitate de Minecraft din Romania!(ceea ce a reusit si felicitari din partea mea)
Are banuti fiindca munceste si are si prieteni care il ajuta cu serverul,deasta are un staff bine ales si sloturi pe masura!
Nu mai comentati atata si sa incercati sa faceti rau,fiindca nu va merge!
Dumnezeu decide totul si cand e momentul sa se termine!
Eu te sustin si-ti raman alaturi!
Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 1 month
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Re: Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii] Post by Mafios_X »

Nimeni nu stie si nu va sti niciodata cat am achitat eu pentru scoaterea trojanului/keyloggerului din launcherul de era pe internet si recompilat, nimeni!!!!! Cat despre bani, toti vin investiti in tot ceea ce in continuare construim si facem, nimic nu este gratuit, si, in continuare investim bani in ceea ce 'contruim' ! Infine, este un alt discurs!
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 339
Registered for: 11 years
11
Contact:

Re: Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii] Post by Booker »

Ma bucur ca faci aceste lucruri!
Mereu gasesti cate o modalitate ca oameni sa poata invata si juca minecraft!
Acum cu acest Magic Launcher pot juca linistit si stiu 100% ca nu are trojeni si keyloggeri!
Iti multumesc din tot sufletul meu,ai o inima mare si esti cu adevarat pasionat de acest joc!
Last edited by Mafios_X on 23 Nov 2013, 01:29, edited 1 time in total.
Reason: daca era butonul "multumesc" iti multumeam, asa ca o fac aici, mersi fain!
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1121
Registered for: 11 years 4 months
11
Status: Drastic la nevoie dar corect!
Location: Germany
Contact:

Re: Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii] Post by ProWaf »

Un singur cuvant descrie tot ce ai spus. Batjocura! In primul rand, nu e prima oara cand site-ul pica mai bine de 10 ore cum ai spus tu. A fost o perioada cand a fost down si o zi, doua. Totusi ... am ceva de spus. Din cate stiu ceea ce au facut ei este ilegal din punct de vedere juristic fiindca tot ce s-a intamplat, s-a intamplat pe banii tai/nostrii. Nu ei au suferit pagube ci noi. Ei ar fi trebuit sa aiba grija ca noi sa primim beneficile promise nu sa stam cu site-ul down. Ma rog, alta remarca ar fi viteza cu care se misca site-ul. Poate era de la viteza mea de net dar nu am mereu viteza de la net atat de slaba... incat sa astept la un refresh 3 minute si dupa sa imi dea si eroare. Acum tot ce sper e ca firma actuala sa fie buna si sa nu se intampine probleme ca la fosta firma.
Respecta si vei fi respectat!

Image

[spoiler]ImageImageImageImage

[/spoiler]
skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 339
Registered for: 11 years
11
Contact:

Re: Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii] Post by Booker »

Tot ce conteaza acum e ca forumul functioneaza din nou perfecf!
Acum sunt curios cum va merge pe acest nou host! :)
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 545
Registered for: 10 years 7 months
10
Status: Dacă citeşti asta, TU şi PRIETENII tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză
Cont Premium: Cornflak_
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii] Post by VladCelTroll »

Ar trebui sa ii dai in judecata din cauza abuzului fata de client. Suna la InfoLine si reclama-i! ESTE CEL MAI BUN LUCRU PENTRU A COMBATE ALTE PLANGERI!!! Nesimtiti! Nu i-o invatat parintii sa se poarte frumos! Te rog sa ai grija cu cei care sunt catusi de suspecti.
Image


Image

Image
Spoiler | Afiseaza
[center][img]http://i.imgur.com/sO2ycN8.png[/img][/center]
**▶Nume in jocuri◀**
[spoiler]War Thunder: VladCelTroll
Minecraft: xCennzo, Cornflak_
Terraria: xVladCelTroll
Counter Strike 1.6: Vladminer13
Medal of Honor Allied Assault: Brav_LOWE[/spoiler][/i][/b]


INTERZIS!!! ŞPOILĂR SECRET!!!
[spoiler]Te rog eu, nu citi chestia asta, altmiteri tu şi prietenii tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză+ cadou în loc de Gogu Caută prindeți Trinitas TV.[/color][/spoiler]
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1857
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Jucator de CS:GO si MINECRAFT.
Cont Premium: Haerex
Location: Bucharest
Contact:

Re: Schimbare webhost [nu recomandam aceste servicii] Post by R3Cyrax »

Ca sa dai pe cineva in judecata trebuie sa ai multi bani si sa ai un avocat pe care sa il platesti + ca el trebuie sa fie in Romania. Inainte sa scrieti mai ganditi
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Anunturi administrative”