[Portofoliu] xBlaze

Design, grafica, tot ce inseamna GFX si design.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 520
Registered for: 11 years 1 month
11

[Portofoliu] xBlaze Post by xBlaze »

M-am decis să vă arăt și eu niște creații. Nu sunt chiar cele mai reușite, dar sunt nou în photoshop. :)

Avatare:

Image

Semnături:

Image

Image

More COMING SOON! Stay tuned! :)

Aștept sfaturi din partea celor care se pricep! ;)
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: [Portofoliu] xBlaze Post by MrCreeper. »

Bun. Deci am rectificat tot ce am zis. A fost o mica greseala, te-am confundat cu altcineva. Deci sa reluam... Vad ca esti incepator asa ca am sa iti dau niste sfaturi care cred eu ca te vor ajuta:

1. Nu stii sa redimensionezi imaginile. Sunt foarte turtite. Dovada sta in avatarul tau.
2. Folosesti un efect foarte urat numit Bevel and Boss si la text dar si la border, asa ca te rog data viitoare incearca sa nu mai adaugi acest efect. Nu stiu ce te pasioneaza asa de mult, dar mai bine lasa-l normal. Poate cu putin Stroke la dimensiunea 1 si cu ceva umbra... (text)
3. Cauta font-uri! Neaparat iti trebuiesc! Acestea pe care l-ai ales sunt foarte urate.
4. Borderele fa-le la dimensiunea 1-2-3 si FARA efecte!
5. Nu mai adauga acel efect de umbra pentru ca nu imbunatateste deloc imaginea. Ba chiar o strica mai mult.
6. Instaleazati font-ul "minecraftia/minecraft", iti va trebuii pentru ca fiecare avatar/semnatura trebuie semnat cu: Minecraft-Romania.Com la dimensiunile: 6-8. Deoarece apartin acestei comunitati toate lucrarile facute.

Daca nu stii sa adaugi un Border cauta pe net si cu siguranta vei gasi. Vad ca in aproape toate imaginile le-ai facut cu Bevel and Boss pentru Border! Daca vrei sa excelezi iti propun sa imi asculti sfaturile. Pana atunci... Spor la treaba!
Last edited by MrCreeper. on 18 Nov 2013, 10:09, edited 3 times in total.
Reason: EDIT! Greseala reparata.
Image
Image[/center]
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 520
Registered for: 11 years 1 month
11

Re: [Portofoliu] xBlaze Post by xBlaze »

1. A doua imagine asa am luat-o, nu am redimensionat-o.
3. Daca vrei, poti sa imi trimiti prin PM niste nume de fonturi sa le folosesc, ca nu prea ma pricep sa gasesc...
4. Am inteles...
5. Nu stiu, dar mie mi se parea interesant, o sa incerc sa nu il mai folosesc.
6. Ok! :)
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 701
Registered for: 11 years 7 months
11
Status: I'm a angel
Location: Bucureşti
Contact:

Re: [Portofoliu] xBlaze Post by xPositionx »

MrCreeper nu mai zi ca nu se pricepe.
Cand ti-am facut eu o poza nici nu stiai ce-i ala photoshop.
E si el incepator ca si tine.
Nu te mai lauda nici tu.
REVENIT.xPostionx never leave YOU!!

full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: [Portofoliu] xBlaze Post by MrCreeper. »

1. Nu vreau sa transformam acest topic intr-un chat incat sa facem toti off-topic si sa luam warn. Asa ca dupa acest reply vreau sa nu se mai dea nici un topic legat de ce am spus doar daca xBlaze mai are ceva de obiectat imi poate spune pe PM, iar daca vrea sa posteze noi opere, acesta este portofoliul lui si poate posta orcand, bineinteles, nefacand doble-post!

2. Am spus si repet: "Am mai lucrat in Photoshop!" Pentru o perioada de timp ma lasasem, faceam backround-uri de yt. Stati linistiti ca nici eu nu eram "expert" cand am inceput, dar totusi atunci cand am facut cerere am facut-o deoarece pe atunci nu lucram in Photoshop si nu ma pasiona sa ma intorc la acest lucru.

3. Am ceva experienta in spate, deci nu sunt la inceput, dar daca ce fac eu se vede ca un lucru de "incepator" atunci nu imi pasa... Nu imi place sa lucrez cu multe efecte pentru ca dupa nu s-ar mai intelege cine/ce face in acea imagine. Fiecare cu placerile lui.

4. Cine a zis ca ma laud? Nu am voie sa ii ajut pe cei care sunt la inceput? Nu am voie sa le dau sfaturi? Eu inca nu am aflat acest lucru, iar daca chiar vrei sa imi dovesesti ca nu mai am voie sa fac acest lucru, vreau sa imi dau un link pe PM sa vad si eu unde scrie. Atunci te voi crede.

5. Nu mai vreau sa fie interpreatat TOT ce zic! Deci sa nu mai prind pe cineva ca da reply la acest portofoliu si se leaga de ce am spus. Sa imi trimita PM si il voi face sa inteleaga tot ce are nevoie.

Cu alte cuvinte... Spor la treaba xBlaze, astept noi lucrari!
Image
Image[/center]
Post a new topic Post a reply

Return to “GFX Design”