Portofoliu - TetherArmy

Design, grafica, tot ce inseamna GFX si design.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill 0
skill 0
User avatar
Status: Offline
Posts: 3
Registered for: 10 years 6 months
10

Portofoliu - TetherArmy Post by TetherArmy »

Hey! Salutare tuturor membrilor din comunitate Minecraft-Romania , va prezint cateva imagini facute de mine in Photoshop CS5 . [ PS: As vrea ca toti care lasa un comentariu sa spuna daca exista efecte care strica vreo imagine ]

- Prima incercare a mea de a face o poza de profil -
Image

- Random Wallpaper -
Image

- Random PlanetMinecraft thumbnail -
Image

- Pixel Art -
Image

- Particip! Logo pentru un concurs -
Image

- Alterio ( Logo-ul clanului meu .. cam gol acuma ) -
Image

- Semnatura Random -
Image

- Avatar Random -
Image

Sper sa va placa :)
Last edited by TetherArmy on 08 Nov 2013, 20:05, edited 1 time in total.
Image
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1121
Registered for: 11 years 4 months
11
Status: Drastic la nevoie dar corect!
Location: Germany
Contact:

Re: Portofoliu - TetherArmy Post by ProWaf »

Mai ai de lucrat la alegerea fontului :)
Respecta si vei fi respectat!

Image

[spoiler]ImageImageImageImage

[/spoiler]
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1094
Registered for: 11 years 3 months
11
Cont Premium: mad_cal1993
Location: Chiar te intereseaza?

Re: Portofoliu - TetherArmy Post by Cybernetyk. »

Mie imi plac,font-ul mi se pare potrivit.
Image
skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 348
Registered for: 11 years 6 months
11
Status: Working
Location: #Define
Contact:

Re: Portofoliu - TetherArmy Post by MytzaMytz »

Au au au nu stii nimic...textul e 0 si la avatare si semnaturi esti 0 barat.
Image
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: Portofoliu - TetherArmy Post by MrCreeper. »

Hmm... Nu pot sa spun ca "nu te pricepi" deoarece as minti si nu imi place lucrul asta... Dar mai ai nevoie de cateva sfaturi:
1. Invata sa redimensionezi imaginile in asa fel in cat sa nu fie turtite.
2. Mai ai de ales font-uri, deoarece nu poti merge cu un font pana la infinit. Sunt multe, trebuie incercate ;)
3. Vorba lui Tyrexel: "Un text simplu e mai bun decat unul cu efecte". Asa ca te sfatuiesc sa folosesti acest sfat.
4. Pentru avatare/semnaturi/logo/banere poti pune si niste bordere. Nu e obligatoriu acest lucru, dar acest lucru da o forma mai "ordonata" a imaginii. (pusa in rama)
5. "Minecraft-Romania.Com/Mc-Ro.Com" trebuie scris cu font-ul: minecraft/minecraftia la marimea de: 6-8 cm.
Nu stiu momentan ce sa iti mai spun, dar mai astept lucrari sa vad ce mai poti, iar dupa daca mai este nevoie iti voi mai da niste sfaturi! Spor la lucru!
Image
Image[/center]
skill 0
skill 0
User avatar
Status: Offline
Posts: 3
Registered for: 10 years 6 months
10

Re: Portofoliu - TetherArmy Post by TetherArmy »

Sincer Mytza , m-am uitat la portofoliul tau , numai poze luate dupa Google Images , niciuna facuta de tine si in colt scrie "Mytza" , mai sunt si alte poze care au efectul de blur adaugat care mai mult le strica. Sincer fontu nu are nimica dar trebuie sa fie si fonturi normale fara efecte peste tot , asta recunosc , dar cat timp nu ai o poza care ma impresioneaza nu am de ce sa-mi cer scuze despre cum faci pozele . -- Despre MrCreeper , el are dreptate prin motivele lui , si chiar o sa ascult de parere lui!
Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 2
Registered for: 10 years 6 months
10
Location: Buzau

Re: Portofoliu - TetherArmy Post by Danielk »

Mai Mytza tu te-ai uitat macar la pozele facute de tine? Zici ca le-ai editat cand stateai pe ... si cei cu poza aia la tine de profil.. Cand o sa inveti sa umbli intr-un program de editare la perfectie atunci sa comentezi! Si pun pariu ca acum o sa imi zici ca cine sunt eu sa comentez, sa ma prezint: Sunt un fost Moderator Global si Designer + am avut multe servere de CS.
Si Mytza baiatu asta lucreaza de un an in PhotoShop, el nu sta zi de zi ca disperatu sa incerce ceva nou, el face asta din placere!
Last edited by MrCreeper. on 08 Nov 2013, 21:17, edited 2 times in total.
Reason: Corectat gramatical + cenzurat! Aici este un portofoliu, nu un bar, deci sa nu mai vad topicuri de acest gen, aveti PM la dispozitie!
skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 348
Registered for: 11 years 6 months
11
Status: Working
Location: #Define
Contact:

Re: Portofoliu - TetherArmy Post by MytzaMytz »

TetherArmy wrote:Sincer Mytza , m-am uitat la portofoliul tau , numai poze luate dupa Google Images , niciuna facuta de tine si in colt scrie "Mytza" , mai sunt si alte poze care au efectul de blur adaugat care mai mult le strica. Sincer fontu nu are nimica dar trebuie sa fie si fonturi normale fara efecte peste tot , asta recunosc , dar cat timp nu ai o poza care ma impresioneaza nu am de ce sa-mi cer scuze despre cum faci pozele . -- Despre MrCreeper , el are dreptate prin motivele lui , si chiar o sa ascult de parere lui!
Alea sunt lucrari de acum 1-2 luni...acum ma ocup de web-design+logotype si castig foarte bine din asta.
Danielk wrote:Mai Mytza tu te-ai uitat macar la pozele facute de tine? Zici ca le-ai editat cand stateai pe ... si cei cu poza aia la tine de profil.. Cand o sa inveti sa umbli intr-un program de editare la perfectie atunci sa comentezi! Si pun pariu ca acum o sa imi zici ca cine sunt eu sa comentez, sa ma prezint: Sunt un fost Moderator Global si Designer + am avut multe servere de CS.
Si Mytza baiatu asta lucreaza de un an in PhotoShop, el nu sta zi de zi ca disperatu sa incerce ceva nou, el face asta din placere!
(-| Vrei sa fac pe Silviu Manastire sa iti aflu' trecutul?:))

Aniway....cum am zis mai sus...alea's lucrari vechi acum ma ocup de WD+LT.Oricum vrei sa stii cine sunt eu?Pai am avut 10 servere de CS (DR-Classic-Furien), 5 de SA:MP (RPG/GF) 4 de MC (Surival).Am avut 5 comunitati, momentan pot sa iau desginer si moderator/g.mod pe orice comunitate si chiar Administrator daca este buna si de viitor.Si....daca tot ai fost Moderator Global si Designer..cum de ai 2 posturi si esti din Buzau ca si TetherArmy ?Oricum ma pun sa va aflu locatiile...nush de ce m'i se pare ca sunteti aceeasi persoana.
Image
skill 0
skill 0
User avatar
Status: Offline
Posts: 3
Registered for: 10 years 6 months
10

Re: Portofoliu - TetherArmy Post by TetherArmy »

Draga Mytza , tu ai procesat cam mult inainte se vorbesti? Sunt coleg de clasa cu Danielk , asta nu inseamna ca suntem aceeasi persoana . Chiar daca tu zici ca poti sa faci oricand moderator Danielk deja are moderator pe toata comunitate F****z , in fine sunt putine servere ... vreo 100 sau 200 de servere ...
Si ce mai inseamna "WD+LT" ? ? ? Mytza mai bine stai in banca ta decat sa comentezi prost , de acum poti sa comentezi orice vrei , eu nu o sa-ti mai raspund , nu merita sa ma pun la mintea ta .
Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 2
Registered for: 10 years 6 months
10
Location: Buzau

Re: Portofoliu - TetherArmy Post by Danielk »

Ba Mytza , esti batut in cap sa-mi bag ceva , daca eu as fi aceeasi persoana cu TetherArmy nu m-as mai chinui sa stau in comunitate aceasta , si daca tot vrei sa aflii daca sunt sau nu sunt TetherArmy o sa-ti dau si seriile de IP . Vad ca a scris TetherArmy mai sus in ce comunitate am fost eu Moderator Global , deci nu ar mai trebuii sa-ti zic ca iti sunt superior in toate . Si daca tot castigi atatia bani din Web-Design , la ce site faci tu design? Si te intreb asta deoarece sunt curios ca o data ce ai zis ca tu castigi bani din asta inseamna ca ai facut pana acuma ceva la un site , forum sau orice altceva , da-mi un exemplu bun si o sa te las in pace!
Post a new topic Post a reply

Return to “GFX Design”