Rezumat Minecraft 1.7!

Aici putem vorbi despre orice in limita bunului simt bineinteles.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 520
Registered for: 11 years 1 month
11

Rezumat Minecraft 1.7! Post by xBlaze »

  • Aşa, deci se pare că Minecraft va fi updatat curând la 1.7. Aşa că am avut inspiraţia şi am făcut o listă cu toate lucrurile ce vor fi adăugate în 1.7, ca să vedeți și voi cuprinsul noii versiuni, dacă nu ați apucat să încercați snapshoturile! O:-)

    Aşa că începem:



    Biome-Related
    Spoiler | Afiseaza
    [*]Nou biome, Mesa Mountains, cunoscut ca şi Disco Mountains [*]Mega Taiga, dap, o Taiga mai mare, dar care nu conţine zapadă, şi conţine Podzol şi Grassless Dirt, noi feluri de dirt din joc. [*]Ice Plains Spikes, un biome foarte interesant în care sunt mai mulţi ţepi formaţi dintr-un nou fel de gheaţă. [*]Savană, o zonă ce conţine copaci mai deformaţi şi grass tip deşert. [*]Sunflower Plains, self-explanatory [*]Birch FOrest, self-explanatory [*]Deep Ocean, ocean [u]foarte[/u] adânc care câteodată ajunge la bedrock. [*][u]Tip de lume nou, Amplified, care necesită un computer bun şi în care se spawnează munţi ce ajung până la y=256[/u] [*]Oceanele sunt mai mici şi fundul oceanului este acum doar gravel.


    Fishing
    Spoiler | Afiseaza
    [*]S-au adăugat enchantmenturi posibile pe undiţă! Norocul Mării, ce măreşte şansa de a pescui ceva bun din apă şi Lure, care creşte şsansele de prins peşte. [*]Lucruri rele ce pot fi pescuite: undiţe, sticle de apă, carne putredă, aţă, piele, boluri, bastoane, oase, câlige tripwire, ink sac sau cizme din piele deteriorate [*]Lucruri bune ce pot fi pescuite: arc, name tag, cărţi enchantate, şa. [*]Peşti noi: Pufferfish, care odată mâncat te poate omorâ cu poțiunile negative; Peștele Clown, care nu prea face nimic și Somon, care poate fi prăjit și mâncat.


    Blocuri
    Spoiler | Afiseaza
    [*]Podzol, care poate fi obținut doar cu Silk Touch [*]Grassless Dirt, pe care nu se poate împrăștia iarba și se poate accesa doar cu comanda /give. [*]Packed Ice, ce nu se topește și are o textură mult mai opacă decât gheața normală. [*]Mossy Stone Brick Monster Egg, Cracked Stone Brick Monster Egg, Chiseled Stone Brick Monster Egg, self-explanatory [*]Aer, e un bloc la propriu, nu mai este un Bloc Technic [*]Nisip Roșu, ce are aceleași proprietăți ca nisipul normal, doar că este roșu și se spawnează în Mesa Mountains. [*]Sticlă colorată, ce poate fi craftată la fel ca Hardened Clay, dar cu sticlă. Este mai transparentă decât sticla normală. [*]Două nouă feluri de lemn, Acacia și Oak Roof care ne dau 4 plankuri de stejar normal. [*]Flooori, o grămadă... Lalele roșii, albastre, oranj și roz... Allium, Azure Bluet, Oxeye Daisy, Poppy, Blue Orchid, Lilac, Floarea-Soarelui, Peony, Tufiș de trandafiri, Ferigă mare, Iarbă înaltă dublă, R.I.P Trandafir.


    Comenzi
    Spoiler | Afiseaza
    [*]Comanda /tellraw, ce poate fi folosită pentru a persoaliza textul afișat cu ajutorul codării JSON. Model: /tellraw @p {"text":"Tocmai testam Snapshoturile","color:"blue","extra":{"text":"Acest text este personalizabil!","color":"red"} Mă rog, acest model a fost făcut în grabă, dar textul e mai personalizabil de cât credeţi, poate efectua şi comenzi dacă dăm click pe un anumit text! [*]Comanda /testforblock, care testează dacă un bloc este la anumitele relative sau coordonate, iar dacă acest bloc se găseşte în acel loc, command blockul emite un semnal pentru comparator. Formă: testforblock <x> <y> <z> <tilename> [datavalue] [datatag] [*]Comanda /setblock, ce poate pune un block la coordonatele sau relativele specificate. Formă: /setblock <x> <y> <z> <tilename> [datavalue] [oldblockHandling] [datatag] [*]Comanda /setworldspawn, ce poate seta spawnul dintr-o anumită lume. Dacă coordonatele sunt date, spawnul de la acea lume se setează acolo iar dacă comanda este scrisă simplu, spawnul lumii se setează în locul unde stă cel ce efectuează comanda. Formă: /setworldspawn [x] [y] [z]
    Aceasta a fost lista, dacă considerați că am uitat să trec lucruri importante, puteți să mi le ziceți.

    Acum puteți să vă dați cu părerea! ;)
[/b]
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1857
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Jucator de CS:GO si MINECRAFT.
Cont Premium: Haerex
Location: Bucharest
Contact:

Re: Rezumat Minecraft 1.7! Post by R3Cyrax »

Eu iti multumesc, chiar nu stiam de multe dintre ele.
Erau bune si niste poze
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 490
Registered for: 10 years 11 months
10
Status: OFF
EDIT 2018: inca in viata...voi?
Cont Premium: SwampieZaMax
Location: Intr-o camera rotunda cu 4 colturi.
Contact:

Re: Rezumat Minecraft 1.7! Post by max3semne »

A mai fost facut un topic la fel....nu isi mai avea rostul altul la fel,dar exprimat diferit :|
update/pre-release-1-7-t22470.html#p125672
Sunt bun la:
PHP
C++
Pascal
XHTML
Scriptol
JavaScript
Photoshop cs5/cs6 si Sony Vegas
Ajut şi la webdesign sau development de servere Mc/MT2/Cs/WoW
Daca aveti nevoie de orice fel de ajutor in aceste domenii IT nu ezitati sa lasati PM


Image[spoiler]ImageImage[/spoiler]
Image
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 520
Registered for: 11 years 1 month
11

Re: Rezumat Minecraft 1.7! Post by xBlaze »

Eu l-am pus cu cateva minute mai inainte.. :))
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 1408
Registered for: 11 years 8 months
11
Status: Back... kinda.
Cont Premium: WoophRadu
Location: Timişoara
Contact:

Re: Rezumat Minecraft 1.7! Post by WoophRadu »

Ah, ce conteaza, asta l-a facut de informare, acela este unul mai oficial... In fine, hai sa n-o dam in off-topic.
Image
Image
[ytsig]WoophTheCreeperRO[/ytsig]
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198067346802]Image[/url]
Image Image Image
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 545
Registered for: 10 years 7 months
10
Status: Dacă citeşti asta, TU şi PRIETENII tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză
Cont Premium: Cornflak_
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rezumat Minecraft 1.7! Post by VladCelTroll »

Tare. Cred ca sambata imi dau update la un profil de snapshoturi sa-l testez pe 13w41a.
Image


Image

Image
Spoiler | Afiseaza
[center][img]http://i.imgur.com/sO2ycN8.png[/img][/center]
**▶Nume in jocuri◀**
[spoiler]War Thunder: VladCelTroll
Minecraft: xCennzo, Cornflak_
Terraria: xVladCelTroll
Counter Strike 1.6: Vladminer13
Medal of Honor Allied Assault: Brav_LOWE[/spoiler][/i][/b]


INTERZIS!!! ŞPOILĂR SECRET!!!
[spoiler]Te rog eu, nu citi chestia asta, altmiteri tu şi prietenii tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză+ cadou în loc de Gogu Caută prindeți Trinitas TV.[/color][/spoiler]
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 31
Registered for: 10 years 7 months
10

Re: Rezumat Minecraft 1.7! Post by Bury2009 »

e adevarat ca va fii gard din quart?
Image

Respect

Image

Image



Image

Image
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 1408
Registered for: 11 years 8 months
11
Status: Back... kinda.
Cont Premium: WoophRadu
Location: Timişoara
Contact:

Re: Rezumat Minecraft 1.7! Post by WoophRadu »

Bury2009 wrote:e adevarat ca va fii gard din quart?
Nu. Blockuri noi sunt destul de putine. Uite-te la sectiunea Update, acolo ai o lista mai detaliata.
Image
Image
[ytsig]WoophTheCreeperRO[/ytsig]
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198067346802]Image[/url]
Image Image Image
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Discutii generale”