Snapshot - 13w37a

Aici sunt afisate toate update-urile jocului si informatii despre acestea.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 1408
Registered for: 11 years 7 months
11
Status: Back... kinda.
Cont Premium: WoophRadu
Location: Timişoara
Contact:

Snapshot - 13w37a Post by WoophRadu »

Nume versiune: snapshot 13w37a
Ce este nou:
+ Adaugate comenzi (/setblock, /testforblock, /tellraw; acestea sun comenzi tehnice destinate command-blockurilor)
+ Adaugat un perete invizibil la sfarsitul lumii (X/Z = ±30,000,000)
+ Mesajul care apare cand faci un screenshot este acum clickabil (te va duce in folderul .minecraft)
+ Username-urile sunt acum clickabile (dai un PM respectivului)
+ Poti face referire la un item printr-un text in loc de ID
- S-au desfiintat toate blockurile tehnice (cele care ajutau alte blockuri sa functioneze corect, sau cele care au fost sterse pe jumatate din joc, ca si Locked Chest)
* Command-blockurile au fost inbunatatite prin setarea maximului de caractere la 256
* /give a fost inbunatatit prin faptul ca te lasa sa vezi detaliile itemului din chat cand treci cu cursorul peste
* Portalele au fost inbunatatite prin marirea maximului de blockuri cu care le poti crea, acesta fiind 23 (latime si/sau lungime)
* Bug fixuri
Poze cu ce este nou: -

Uramariti tutorialul de instalare: tutoriale/snapshots-t21637.html


[Am repostat topicul din cauza unei greseli pe care am facut-o. Imi cer scuze]
Image
Image
[ytsig]WoophTheCreeperRO[/ytsig]
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198067346802]Image[/url]
Image Image Image
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1087
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: xConstructboy99
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Snapshot - 13w37a Post by xConstructB »

In curand Minecraft o sa devina un fel de World Edit. Deja totul se remarca prin comenzi nu prin mineCRAFT.
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 1408
Registered for: 11 years 7 months
11
Status: Back... kinda.
Cont Premium: WoophRadu
Location: Timişoara
Contact:

Re: Snapshot - 13w37a Post by WoophRadu »

Constructboy99 wrote:In curand Minecraft o sa devina un fel de World Edit. Deja totul se remarca prin comenzi nu prin mineCRAFT.
Citeste despre snapshotul 13w36a, apoi vorbeste ;) Vor fii multe iteme noi, biome-uri si blockuri noi, enchanturi noi, etc.
Image
Image
[ytsig]WoophTheCreeperRO[/ytsig]
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198067346802]Image[/url]
Image Image Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 36
Registered for: 12 years 2 months
12

Re: Snapshot - 13w37a Post by kosmyn94 »

Constructboy99 wrote:In curand Minecraft o sa devina un fel de World Edit. Deja totul se remarca prin comenzi nu prin mineCRAFT.
Constructboy99 nu sunt in totala masura de acord cu tine.
In primul rand minecraft nu poate deveni world edit deoarece world edit este doar un plugin ce adauga niste comenzi nu este ceva ce schimba jocul prin grafica,gameplay,etc.
In al doilea rand acesti oameni care lucreaza la acest joc au vazut ca foarte multi fac custom map si alte lucruri si e bine ca se gandesc si la asta.
In al treilea rand pe langa aceste comenzi care pe unii nu-i intereseaza(dar pe multi da) sunt o gramada de lucruri adaugate cum ar fi noi biomuri,noi blocuri,noi flori,noi pesti.Ii mai auzeam pe unii spunand ca "ma plictisesc de minecraft deoarece nu mai e la fel ca acum un an jumate cand nu stiam sa fac nimic in el si aveam alt sentiment jucandu-l" e si normal sa nu mai ai acelasi sentiment deoarece acum sti tot jocul si asa se intampla.De toate jocurile te plictisesti la un moment dat cand afli tot ce poti face.
Ca sa nu ne mai plictisim de minecraft o buna perioada de timp ar insemna ca un an de zile sa nu apara nici o versiune,si pe urma sa fie mult prea multe elemente noi adaugate cat sa ne tina ceva timp jucandu-ne pana sa invatam iar tot.Dar s-ar pierde multi jucatori/fani ai acestui joc deoarece asteptarea ar fi prea mare si poate unii care il joaca necumparat de ceva timp si nevazand ceva nou sa nu il mai cumpere.
In concluzie ei vor sa multumeasca pe toata lumea,adaugand update-uri regulat care contin blocuri,animale,monstri,plante,mecanici noi asta pentru a nu ne plictisi de acest joc.
Bafta si scuze de atata scris,nu cred ca il va citi cineva.
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1087
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: xConstructboy99
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Snapshot - 13w37a Post by xConstructB »

Credema stiu si eu ca se adauga multe chestii noi (biome-uri noi, block-uri, s.a.m.d), dar uitate la comenzile din Command Block si la comenzile adaugate...mi se par penibile!
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 1408
Registered for: 11 years 7 months
11
Status: Back... kinda.
Cont Premium: WoophRadu
Location: Timişoara
Contact:

Re: Snapshot - 13w37a Post by WoophRadu »

Constructboy99 wrote:Credema stiu si eu ca se adauga multe chestii noi (biome-uri noi, block-uri, s.a.m.d), dar uitate la comenzile din Command Block si la comenzile adaugate...mi se par penibile!
Penibile? :)) Desigur, pentru cei care nu sunt priceputi in domeniu, sunt penibile.
Image
Image
[ytsig]WoophTheCreeperRO[/ytsig]
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198067346802]Image[/url]
Image Image Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 36
Registered for: 12 years 2 months
12

Re: Snapshot - 13w37a Post by kosmyn94 »

Constructboy99 wrote:Credema stiu si eu ca se adauga multe chestii noi (biome-uri noi, block-uri, s.a.m.d), dar uitate la comenzile din Command Block si la comenzile adaugate...mi se par penibile!
Penibil,chiar dacs nu esti un cunoscator in domeniu nu cred ca sunt penibile.Te obliga cumva jocul sa folosesti aceste comenzi?Nu cred.Nu te intereseaza ignora-le.Sau ceva mult mai simplu lasate de joc.Aud pe multi la majoritatea jocurilor(nustiu daca ai minecraftul cumparat,daca da imi cer scuze)cu pretentii ca nu imi place aia,ca nici aia dar ei nu contribuie cu nimic.In fine nici eu nu sunt multumit de unele chestii dar nu am de ce sa am pretentii din moment ce nu contribui cumparand jocul.
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1087
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: xConstructboy99
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Snapshot - 13w37a Post by xConstructB »

Prefer sa nu comentez acum, ma aptin. Hai sa discutam subiectul. Credeti ca va aparea curand in Minecraft un fel de Live Chat cu creatorii? (Jeb, Notch)
skill 0
skill 0
User avatar
Status: Offline
Posts: 9
Registered for: 10 years 6 months
10

Re: Snapshot - 13w37a Post by dragonscreative »

e si normal sa nu mai ai acelasi sentiment deoarece acum sti tot jocul si asa se intampla.De toate jocurile te plictisesti la un moment dat cand afli tot ce poti face.
In jocul asta nu conteaza cate cunostinte ai despre el ci cum stii sa le folosesti.
De asemenea fiecare modificare in redstone/commandblock/gamerule/etc, poate unora nu le plac si nu le folosesc deloc dar sunt oameni care fac niste mape geniale pe baza modificarilor astea si de care tot ei se bucura...
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 1408
Registered for: 11 years 7 months
11
Status: Back... kinda.
Cont Premium: WoophRadu
Location: Timişoara
Contact:

Re: Snapshot - 13w37a Post by WoophRadu »

dragonscreative wrote:In jocul asta nu conteaza cate cunostinte ai despre el ci cum stii sa le folosesti.
De asemenea fiecare modificare in redstone/commandblock/gamerule/etc, poate unora nu le plac si nu le folosesc deloc dar sunt oameni care fac niste mape geniale pe baza modificarilor astea si de care tot ei se bucura...
Uite pe cineva care stie ce zice :-"
Constructboy99 wrote:Prefer sa nu comentez acum, ma aptin. Hai sa discutam subiectul. Credeti ca va aparea curand in Minecraft un fel de Live Chat cu creatorii? (Jeb, Notch)
Clar nu, crezi ca ei au timp si de asta? Daca vrei sa vorbesti cu ei, foloseste Twitter.
Image
Image
[ytsig]WoophTheCreeperRO[/ytsig]
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198067346802]Image[/url]
Image Image Image
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Update”