Hitman Series - Official Topic

Orice discutie care nu se incadreaza in celalalte categorii pot fi gasite aici.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 761
Registered for: 12 years 3 months
12
Location: Pe Ecran
Contact:

Hitman Series - Official Topic Post by Ic3Box »

Image
w w w . m i n e c r a f t - r o m a n i a . c o m
by Ic3Box


Am văzut că au apărut câteva official topicuri despre diferite jocuri , şi m-am gândit că acest joc merită un official topic de asemenea ! Dacă sunteţi adevăraţi fani şi vă plac seriile Hitman , atunci vă invit să continuaţi să ciţiti acest topic cu atenţie . Vă voi prezenta lucruri esenţiale despre joc , istoria sa , cerinţele despre joc şi tot tacâmul !


Ce este HITMAN ?


Termenul HITMAN , in sine , inseamnă asasin plătit. Pe româneşte , un om ce ucide pentru o sumă de bani.

HITMAN este un joc de acţiune şi aventură creat de IO Interactive.

Informatii despre joc


În joc , personajul principal este Agentul 47 (sau prescurtat "47" , "Mr. 47") , o clonă asasin. Recordurile sale in contracte îl fac un asasin de elită , recunoscut în agenţie.

Totul începe când Agent 47 scapă dintr-un sanatoriu , ghidat de un "supraveghetor" misterios. După un an apare lucrând pentru International Contract Agency (prescurtat ICA) , manipulat de Diana Burnwood , o femeie ce ajunge ucisă în jocul Hitman: Absolution deoarece a trădat agenţia. Înainte să moară , ea îi lasă o sarcină importantă agentului , aceea să o protejeze pe urmaşa lui , Victoria.
Agent 47 trădează agenţia , aceasta urmărindu-l şi pe el , şi pe Victoria. El o ascunde pe Victoria în diferite locaţii , dar intr-un final este capturată. După ce o regăseşte , el pleacă să-l omoare pe directorul agenţiei.
Când jocul se termină , este dezvăluită o scenă în care Diana încă era în viaţă , ceea ce contrazice prima scenă în care ea era ucisă de către Agentul 47.

Gameplay


În seriile Hitman , principalul obiectiv este să ucizi fiecare ţintă din fiecare nivel. Poate fi una sau mai multe ţinte. Trebuie să te deghizezi pentru a te putea infiltra cât mai uşor după ţintă.
Deghizările variază în funcţie de joc - mecanic , poliţist , ospătar , bodyguard , etc.
Hitman nu este un joc Open-World ! Nu te poţi căţăra pe pereţi , sări peste garduri - aşa numitul parkour sau free-run.
Modul în care ucizi ţintele diferă , poţi să-i sugrumi , împuşti , sau cand este cazul (aici mă refer când jocul îţi oferă posibilitatea) , poţi să execuţi o acţiune specială , cum ar fi să-i împingi peste balustradă , să-i împingi intr-un şemineu , etc.
Dacă eşti deghizat , asta nu înseamnă că inamicii nu te pot recunoaşte. Dacă eşti aproape de ei , ei vor începe să devină dubioşi în privinţa identităţii tale.

Multiplayer ?


Nu , jocul nu dispune de un mod multiplayer. Se zvoneşte că există , dar tot ce există defapt sunt keyloggere şi multe minciuni , poate chiar promisiuni.

Informatii utile


Dezvoltator(i) - IO Interactive
Distributor(i) - Eidos Interactive (2000-2009) || Square Enix (2009-prezent)
Platforme - Microsoft Windows, Xbox, PlayStation 2, GameCube, Xbox 360, PlayStation 3
Genuri - Action-Adventure || Stealth
Moduri - Single player


Istoria


In lista de mai jos aveţi ordinea apariţiilor jocurilor Hitman , alături de o poză cu fiecare.

(2000) Hitman: Codename 47 => Poză (click)
(2002) Hitman 2: Silent Assasin => Poză (click)
(2004) Hitman: Contracts => Poză (click)
(2006) Hitman: Blood Money => Poză (click)
(2012) Hitman: Absolution => Poză (click)

Ce recomand


Eu vă recomand să jucaţi Hitman Blood Money , pentru a vă acomoda cu jocul , apoi puteţi încerca Hitman Absolution.
Majoritatea oamenilor spun că Hitman Blood Money este la momentul actual mult mai interesant decât Absolution , ceea ce vă pot confirma şi eu. Merită jucat , nu contează că este scos în 2006 !

Trailer







Dacă aveţi probleme , nelămuriri , sugestii , le aştept în comentarii !


#Probabil topicul va mai suferi schimbări!
#Special thanks to Wikipedia , Google and YouTube
Image
Îmi respect trupul și mintea , nu alți oameni.
Te crezi șmecher ? Incă nu m-ai întalnit pe mine !
FuckTheWorld
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: Hitman Series - Official Topic Post by MrCreeper. »

Topic foarte vechi si foarte inactiv.
T/C
Image
Image[/center]
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Discutii generale”