GTA V - Official Topic

Orice discutie care nu se incadreaza in celalalte categorii pot fi gasite aici.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

Fost Moderator
Fost Moderator
Status: Offline
Posts: 2309
Registered for: 12 years
12
Status: - Maybe I'm bad, but I'm right!
Cont Premium: ReevoXFR
Contact:
Reevo - XFR’s avatar
Loading…

GTA V - Official Topic Post by Reevo »

Image

Bun, m-am gandit sa fac un Topic 'Official' pentru jocul Grant Theft Auto V (five), deoarece eu unul sunt un mare fan a seriei GTA.

In accest topic am sa postez toate noutatile si zvonurile care apar, chiar daca nu mai este foarte mult pana cand se lanseaza, tot fac acest topic.

Cum am scris si in poza de mai sus, acest topic este pentru fanii adevarati, daca aveti ceva informatii sau alte zvonuri despre joc, postati-le aici fara nicio ezitare.



Informatii despre joc


Grand Theft Auto V (abreviat GTA V) va fi un joc video de tipul open world action-adventure realizat de Rockstar North și publicat de Rockstar Games pe consolele Xbox 360 și PlayStation 3 a cărui lansare este planificată pentru 17 Septembrie 2013. Jocul, cel de-al 15-lea din seria Grand Theft Auto, este cel ce începe a cincea eră a jocului (fapt indicat prin cifra din titlu). Acțiunea se desfășoară în orașul fictiv Los Santos (parodie a orașului Los Angeles) și în zonele înconjurătoare specifice sudului statului San Andreas (parodie a statului California). O altă versiune a orașului Los Santos din statul San Andreas a fost realizată în precursorul din 2004, Grand Theft Auto: San Andreas (joc din a treia eră).

GamePlay


Gameplay-ul din GTA V se bazează pe cel din toate precedentele jocuri de la Grand Theft Auto III încoace: jucătorul își asumă rolul unui personaj văzut din perspectiva third-person cu care este liber să exploreze lumea pusă la dispoziție fie pe jos, fie controlând un vehicul (terestru, naval sau aerian). Acesta poate să progreseze urmând povestea jocului prin îndeplinirea unor misiuni în care se ajută de arsenalul său de arme.

Single player


Schimbarea majoră față de precedentele jocuri ale seriei este în porțiunea single player a Grand Theft Auto V unde jucătorul își asumă rolul a trei protagoniști: Michael, Trevor și Franklin - infractori a căror povești coincid în cadrul misiunilor pe care le fac împreună. În timpul unei misiuni jucătorul poate prelua controlul unui alt protagonist când aceștia lucrează împreună pentru îndeplinirea unui obiectiv. De exemplu, într-o misiune, Michael coboară în rapel pe marginea unui zgârie-nor, Franklin îl veghează cu o pușcă cu lunetă, iar Trevor este pilotul elicopterului cu care vor evada.
Modificarea aspectului protagoniștilor se rezumă la haine, în ceea ce privește abilitățile fizice acestea sunt prestabilite pentru fiecare dintre ei și nu vor putea fi modificate precum în GTA San Andreas. Cu toate că mecanica "romantică" din GTA IV este eliminată, în afara misiunilor, din perspectiva unuia dintre cei trei se poate interacționa cu prietenii sau cunoștințele respectivului. Pentru a contacta persoane sau a folosi servicii precum internetul (cu paginile web fictive din universul jocului) se va putea folosi telefonul similar celui din GTA IV.

Multiplayer


Grand Theft Auto V este anunțat că va avea, precum Max Payne 3, un sistem de clanuri numit "Crews". Acesta permite jucătorilor sa își formeze clanuri private cu prietenii sau să se alăture unor clanuri publice. Un jucător poate fi membru a maxim cinci clanuri. Îndeplinirea sarcinilor unui clan va răsplăti jucătorul cu puncte de experiență.

*Toate informatiile de mai sus, au fost luate de pe Wikipedia, enciclopedia libera. (Informatii joc, Gameplay, Single Player, Multiplayer)

Coperta jocului:
Image

Dezvoltator(i) - Rockstar North (?)
Distributor(i) - Rockstar Games (?)
Serie - Grand Theft Auto (?)
Motor grafic - RAGE
Dată lansare - Xbox 360 - 17 Septembrie 2013 | PlayStation 3 - 17 Septembrie 2013 | PC - In Iarna lui 2013
Genuri - Open world (?) | Third-person shooter | Action-Adventure
Moduri - Single player (?) | Multiplayer (?)
Ratinguri - ESRB: M17+ (Mature 17+) (?)
Site web - http://www.rockstargames.com/V/


Trailers (?)
#1 - 02.11.2011



#2 - 14.11.2012



#3 - 30.04.2013



#4 - 30.04.2013



#5 - 30.04.2013



#6 - 30.04.2013



#7 - 09.07.2013



#8 - 15.08.2013



#9 - 29.08.2013



Daca aveti intrebari, probleme sau alte nelamuriri in legatura cu Grand Theft Auto V, postati mai jos. :)
Pentru a mă contacta, trimite-mi PM.

Image


Image
Image

www.Minecraft-Romania.com
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 701
Registered for: 11 years 6 months
11
Status: I'm a angel
Location: Bucureşti
Contact:

Re: GTA V - Official Topic Post by xPositionx »

Sunt un mare fan gta.Joc gta bucuresti,gta 4,gta san andreas .Cand apare 5 mi-l cumpar!
REVENIT.xPostionx never leave YOU!!

Fost Moderator
Fost Moderator
Status: Offline
Posts: 2309
Registered for: 12 years
12
Status: - Maybe I'm bad, but I'm right!
Cont Premium: ReevoXFR
Contact:
Reevo - XFR’s avatar
Loading…

Re: GTA V - Official Topic Post by Reevo »

Pacat ca pentru PC nu iese decat la iarna, deoarece Rockstar a facut GTA 5-le in principiu doar pentru console, iar dupa s-au hotarat ca o sa-l scoata si pentru PC. Dar dureaza foarte mult portarea. :(

Chiar daca pe Wikipedia spune ca pe PC iese tot in 17 Septembrie, nu cred... :-?
Pentru a mă contacta, trimite-mi PM.

Image


Image
Image

www.Minecraft-Romania.com
Fost Moderator
Fost Moderator
Status: Offline
Posts: 2309
Registered for: 12 years
12
Status: - Maybe I'm bad, but I'm right!
Cont Premium: ReevoXFR
Contact:
Reevo - XFR’s avatar
Loading…

Re: GTA V - Official Topic Post by Reevo »

A fost lansat si ultimul trailer de la GTA V! Mult spus Trailer, deoarece are doar 1:01, mai precis, este un spot publicitar care va aparea la televizor in S.U.A, putin probabil sa fie difuzat si in Europa, mai precis, in Romania.

Pentru a mă contacta, trimite-mi PM.

Image


Image
Image

www.Minecraft-Romania.com
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 73
Registered for: 10 years 6 months
10

Re: GTA V - Official Topic Post by DoG »

Ultimul trailer nu-ti arata nimic impresionant, decat faptul ca exista minigun !
Totusi, abia astept jocul.... inca cateva zile, hai ca se poate !
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 179
Registered for: 11 years 2 months
11
Status: Trying to be perfect
Location: Botosani

Re: GTA V - Official Topic Post by AleKs_Gaming »

Sincer sa fiu eu nu sunt fan deci nu prea am ce comenta,pozitiv,deoarece mie jocurile gen,single nu prea mi plac,e mai frumos ceva multiplayer...
Image
Image
Lista pentru respect!
Admins:
LeonardoDaVinci
Mafios_X
TyreXel
Popaia
Reevo

Global Moderator:
Cyrax
Helper-Moderator:
Toxic_Cyber
WoophRadu

Drawer
DarkOfBobo

Image
Cute huh?:D
Fost Moderator
Fost Moderator
Status: Offline
Posts: 2309
Registered for: 12 years
12
Status: - Maybe I'm bad, but I'm right!
Cont Premium: ReevoXFR
Contact:
Reevo - XFR’s avatar
Loading…

Re: GTA V - Official Topic Post by Reevo »

AleKs_Gaming wrote:Sincer sa fiu eu nu sunt fan deci nu prea am ce comenta,pozitiv,deoarece mie jocurile gen,single nu prea mi plac,e mai frumos ceva multiplayer...
Cine a spus ca este doar Single-Player? Jocul vine si cu un Multiplayer superb. :)



[quote="DoG"]Ultimul trailer nu-ti arata nimic impresionant, decat faptul ca exista minigun !
Totusi, abia astept jocul.... inca cateva zile, hai ca se poate ![/quote]


DoG, acela nu este un Trailer pentru a mai dezvaluii noutati, acela este un spot publicitar, adica acela va aparea la televizor in S.U.A, este doar o reclama. :)

Image
Pentru a mă contacta, trimite-mi PM.

Image


Image
Image

www.Minecraft-Romania.com
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 73
Registered for: 10 years 6 months
10

Re: GTA V - Official Topic Post by DoG »

Inteleg asta, dar daca ar fii sa ma orientez dupa acel spot publicitar, eu nu l-as cumpara.
Puteau sa-l faca mai detaliat, sau cel putin sa arate mai multe despre joc, cum au aratat la gameplay. L-au facut destul de lung, in loc sa arate masacrul cu minigun-ul, aratau sporturile adaugate.

#Doar parerea mea !
Fost Moderator
Fost Moderator
Status: Offline
Posts: 2309
Registered for: 12 years
12
Status: - Maybe I'm bad, but I'm right!
Cont Premium: ReevoXFR
Contact:
Reevo - XFR’s avatar
Loading…

Re: GTA V - Official Topic Post by Reevo »

DoG wrote:Inteleg asta, dar daca ar fii sa ma orientez dupa acel spot publicitar, eu nu l-as cumpara.
Puteau sa-l faca mai detaliat, sau cel putin sa arate mai multe despre joc, cum au aratat la gameplay. L-au facut destul de lung, in loc sa arate masacrul cu minigun-ul, aratau sporturile adaugate.

#Doar parerea mea !
Sunt de acord cu tine, doar ca trebuie indeplinite foarte multe conditii pentru a face un spot publicitar. Adevarul ca nu strica daca arata toate facilitatile jocului. Nu conteaza asta acum, este doar pentru a-si marii numarul de fani, eu o sa-l cumpar 1000 % cand apare pre-order pe Steam. :D

Daca nu apare pe Steam, multi vor fii foarte dezamagiti. :(
Pentru a mă contacta, trimite-mi PM.

Image


Image
Image

www.Minecraft-Romania.com
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 73
Registered for: 10 years 6 months
10

Re: GTA V - Official Topic Post by DoG »

Reevo wrote:
DoG wrote:Inteleg asta, dar daca ar fii sa ma orientez dupa acel spot publicitar, eu nu l-as cumpara.
Puteau sa-l faca mai detaliat, sau cel putin sa arate mai multe despre joc, cum au aratat la gameplay. L-au facut destul de lung, in loc sa arate masacrul cu minigun-ul, aratau sporturile adaugate.

#Doar parerea mea !
Sunt de acord cu tine, doar ca trebuie indeplinite foarte multe conditii pentru a face un spot publicitar. Adevarul ca nu strica daca arata toate facilitatile jocului. Nu conteaza asta acum, este doar pentru a-si marii numarul de fani, eu o sa-l cumpar 1000 % cand apare pre-order pe Steam. :D

Daca nu apare pe Steam, multi vor fii foarte dezamagiti. :(
Exista Pre-Order pentru Xbox360 si PlayStation 3, deja.
Este, daca nu ma insel, 75$ versiunea Premium pe eBay.

Inca 18 zile.... hai ca se poate !
Eu nu l-as lua pe Xbox 360 ca e greu de jucat, dar daca nu apare pe steam, il iau si acolo numai sa fie.
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Discutii generale”