Minecraft-Romania a fost spart

Aici stafful Minecraft Romania vor afisa diverse anunturi.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 279
Registered for: 11 years
11
Status: sal...k,pa.
Location: Pe scaun.
Contact:

Re: Minecraft-Romania a fost spart Post by GreenHoex »

NeamTzu wrote:
Cibernetyk wrote:Probabil majoritatea ati primit mesajul acela trimis de pe email-ul comunitatii.Cine a citit atent si-a dat seama cine a spart site-ul sau cel putin presupune cine.Oricum,are o gandire.....varza.
Indeed! Am citit mail-u' (cu multe greseli gramaticale de asemenea). Avand in vedere ca s-a facut precizare la Mafios, Leonardo si Popaia, tin sa cred ca este vorba despre ceilalti doi Administratori, DAR, nu o luati in nume de rau, este doar o parere avand in vedere ca in mail, asa zisii faptasi erau 2 la numar, si sunt singurii administratori la care nu s-a facut referire. Repet, este doar o banuiala, si sper din tot sufletul ca nu este asa cum cred eu :) .
Negativ!Reevo si Tyre nu are face asa ceva nici odata dar banuiala ta poate are putina dreptate deoarece ei parca pot sa trimita mailuri de pe numele comunitati,deci ori ce au zis ei jucatori nefericiti ori hackeri ori administratorii.
Image

Image

Image

RESPECT:
WoophRadu
Toxic_Cyber
Ryuk.
ProWaf
RangerGears
TheSwifter666
Scorpio.
AncaLee


Achivements:

Image

Image
Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 1 month
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Re: Minecraft-Romania a fost spart Post by Mafios_X »

A fost o simpla vulnerabilitate (cica) la cei de la host si a fost introdus un shell. (chiar daca eu gandesc la altceva)
Nu ma intereseaza ce spun aia, cu aberatiile lor, cand imi va veni sa ma c@c, dupa, ma voi sterge la fund. Sunt doar niste prostii scrise acolo si, le voi raspunde printr-un mesaj la toate spusele de ei, dar cand am chef si timp, sunt pusi pe ultimul loc.

Le este ciuda ca suntem pe primul loc din Romania, le este ciuda ca ei nu reusesc. Ei cred ca, facand un shell sunt gata, ei cei mai buni sau, gata, toti vor veni la ei; din contra, acum jucatorii stiu ce administrator/fondator are la baza acea comunitate....v-ati patat numele din start, singuri! :))

Care este de acord cu ultima spusa, cea evidentiata cu rosu, sa ridice o mana suus ! :P
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 24
Registered for: 10 years 8 months
10
Status: I <3 Minecraft Romania
Location: Bucuresti

Re: Minecraft-Romania a fost spart Post by Alex xD »

Serverele cand vor revenii pe picioare?
P.S.: Am primit si eu mail, in prima faza m-am speriat putin, dupa am realizat ca este un hacker la mijloc.
Nu ma subestima pentru ca nu ma cunosti!
Spoiler | Afiseaza
[img]http://grafme.tr0n1x.com/output/grafme_com_65A06A1B.png?867E9F[/img] [img]http://grafme.tr0n1x.com/output/grafme_com_BB27D676.png?27607F[/img]
Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 1 month
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Re: Minecraft-Romania a fost spart Post by Mafios_X »

Care servere? Serverul poate, fun, va reveni in decursul zilei de astazi :D!
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
skill +3
skill +3
User avatar
Status: Offline
Posts: 244
Registered for: 11 years
11
Status: Pe forum, servere , site
Location: In Romania

Re: Minecraft-Romania a fost spart Post by Immax »

Minecraft-romania ce cea mai buna e clar le e ciuda si ne saboteaza
Image
Respect pe multi, dar nu trebuie o lista :)
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1094
Registered for: 11 years 3 months
11
Cont Premium: mad_cal1993
Location: Chiar te intereseaza?

Re: Minecraft-Romania a fost spart Post by Cybernetyk. »

NeamTzu wrote:
Cibernetyk wrote:Probabil majoritatea ati primit mesajul acela trimis de pe email-ul comunitatii.Cine a citit atent si-a dat seama cine a spart site-ul sau cel putin presupune cine.Oricum,are o gandire.....varza.
Indeed! Am citit mail-u' (cu multe greseli gramaticale de asemenea). Avand in vedere ca s-a facut precizare la Mafios, Leonardo si Popaia, tin sa cred ca este vorba despre ceilalti doi Administratori, DAR, nu o luati in nume de rau, este doar o parere avand in vedere ca in mail, asa zisii faptasi erau 2 la numar, si sunt singurii administratori la care nu s-a facut referire. Repet, este doar o banuiala, si sper din tot sufletul ca nu este asa cum cred eu :) .
Nu,Tyre este al doilea om in comunitate dupa Mafios,cum sa spui asta? :))
Reevo e un om deosebit,nu si-ar da toata munca depusa aici.
Nu a fost nimeni de pe acest site sau din staff,a fost altcineva(fara....;daca intelegeti).
Image
skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 279
Registered for: 11 years
11
Status: sal...k,pa.
Location: Pe scaun.
Contact:

Re: Minecraft-Romania a fost spart Post by GreenHoex »

:-BD Mafios
Image

Image

Image

RESPECT:
WoophRadu
Toxic_Cyber
Ryuk.
ProWaf
RangerGears
TheSwifter666
Scorpio.
AncaLee


Achivements:

Image

Image
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 10 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: Minecraft-Romania a fost spart Post by MrCreeper. »

La inceput am crezut ca e adevarat ce ziceau aia , dar mai tarziu mi-am dat seama ca tot ce au scris si au aratat , a fost doar o batjocoreala. Mie nu imi pasa de banii donati , mie imi pasa de distractia pe care o am pe server. Din acele argumente toti am inteles , ca in spatele acestui jaf a fost un doar om invidios care murea de ciuda cand vedea pe zi 60/60 de playeri (hacker) si nu o organizatie adevarata , oricum cum sa existe o asemenea de ORGANIZATIE .. care ajuta playerii-minecraft ... Si cum sa ii ajute ? Sa inchida propriul server pe care ei il iubesc si stai de zi pana seara si tot nu te plictisesti ... Infine , acum v-a plati daunele si v-a simti si ala pe pielea lui cum e cand pierzi ceva. Invidiosii mor primii !
Cel mai tare server dintre toate = Minecraft-Romania.com FUN Server !
Multumesc , la revedere !
MrCreeper.
Image
Image[/center]
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 756
Registered for: 11 years 2 months
11
Status: Happy :)
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Minecraft-Romania a fost spart Post by Sub_Zero7 »

L-am adaugat pe faptas (a recunoscut ca el a facuto-o) si imi zicea ca noi il slavim pe mafios(aberari totale), ca sunt numai copii in staff, ca mafios nu stiu ce cu firma de host.Degeaba, cauza pentru care a facut asta este invidia.Invidia e singura boala de care nu putem scapa.
Ma' best frend: Twist.
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 6
Registered for: 10 years 8 months
10

Re: Minecraft-Romania a fost spart Post by Dang3r »

Salut ! Sunt Dang3r de pe server si tot nu inteleg cum cel mai tare forum de mc din lume a fost spart?
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Anunturi administrative”