Sugestie server

Ai o sugestie care crezi ca ar trebuii aplicata pe forum? Te rugam sa faci un topic aici.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 3
Registered for: 11 years 8 months
11

Sugestie server Post by god »

Sugestie:

Propun ca pe un server sa contina odata pe zi un fel de campionat numit UHC (Ultra Hardcore) unde fiecare se lupta intr-o zona larga inconjurata de bedrock.
Fiecare membru e imprastiat random la inceputul rundei, isi aduna resursele de lupta, incearca sa supravietuiasca iar cand e omorat pierde si paraseste serverul.
Viata nu se regenereaza daca ai hungerbar plin, ai nevoie de golden apple sau potiuni sa sa regenerezi viata ceea ce face jocul destul de dificil.

De ce crezi ca trebuie aplicata:

Cred ca ar incanta lumea o activitate de genu..

Alte informatii:
E nevoie de un server, restul se face usor cu mcedit (harta) iar restul se pot face cu comenzi gamerule
Se poate alege un numar maxim (ex 20-40) cu inscrierile whitelist intr-un topic sa nu poata intra oricine oricand...
Image
Image
Last edited by WoophRadu on 27 Jul 2013, 10:52, edited 1 time in total.
Reason: Tagged
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 500
Registered for: 10 years 11 months
10
Status: Developing - Plugins Bukkit
Ajutand - Comunitatea
Cont Premium: EuGabyEu, Leblanct_
Location: UAE-Dubai
Contact:

Re: Sugestie server Post by Leblanct »

Este o idee cam proasta din partea mea!
De ce?: Pentru ca TOATE serverele comunitati sunt Survival si ar trebui sa tot schimbe in Hardcore in fiecare zi pentru aces event...
Eu sincer zic CONTRA!
Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 3
Registered for: 11 years 8 months
11

Re: Sugestie server Post by god »

Nu ma refeream neaparat la unul din serverele actuale poate fi adaugat pe un server nou sau hostat de cineva... care sa tina serverul cat timp dureaza evenimentul.
Fost Moderator
Fost Moderator
Status: Offline
Posts: 2309
Registered for: 12 years 1 month
12
Status: - Maybe I'm bad, but I'm right!
Cont Premium: ReevoXFR
Contact:
Reevo - XFR’s avatar
Loading…

Re: Sugestie server Post by Reevo »

Nu o sa deschidem un nou server pentru asa ceva, daca vreti, faceti aceasta sugestie la categoriile server-elor, aici se fac propuneri doar pentru forum.

:closed:
Pentru a mă contacta, trimite-mi PM.

Image


Image
Image

www.Minecraft-Romania.com
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 2019
Registered for: 12 years 7 months
12
Location: Planet Earth
Contact:

Re: Sugestie server Post by TyreXel »

Pentru ca raspunsul sa fie complet, daca doresti un astfel de server poti sa iti achizitionezi unul de la noi sau sa te intelegi cu unul dintre detinatorii de la servere.
Mi-a facut placere sa fiu Administrator pe aceasta comunitate, dar nu mai pot activa, deoarece incep un nou capitol din viata care este mult mai important. Succes la toti si la toate, mi-a facut cea mai mare placere.

Image

Nick in game: radicalTERRA

"Nothing is real, everything is permitted."

[spoiler=Expand]Image

Image[url=steam://friends/add/76561198018875447]Image[/url]

[/spoiler]
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Sugestii pentru viitor”