IT - Idei website

Aici vom discuta pe tema IT care va include : c++, visual basic, php, html, css si multe altele; veti gasi si diverse stiri.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 520
Registered for: 11 years 2 months
11

IT - Idei website Post by xBlaze »

Salut! M-am gandit sa fac un site... dar nu stiu despre ce! Stiu tot ce se poate stii despre CSS si HTML/HTML5, aproape tot jQuery si putin JavaScript, deci cred ca va iesi bine website-ul. Sper sa veniti cu idei cat mai creative si candtermin site-ul vi-l dau sa il incercati! :D
Last edited by ProWaf on 08 Jul 2013, 12:46, edited 1 time in total.
Reason: Titlu schimbat !
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 120
Registered for: 11 years 3 months
11
Status: I love America!
Location: Bucuresti , Vitan

Re: IT - Idei website Post by America »

Fa ce iti place tie cel mai mult :) Asa vei avea mult , mult succes :)
Trebuie sa fi mort pentru a intelege eternitatea...

,,Cei care au privilegiul de a sti au datoria de a actiona'' - Albert Einstein

BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 723
Registered for: 11 years 3 months
11

Re: Idei website Post by Equinox »

CSS-ul ,HTML5, jQuery ...aceste limbaje nu le inveti peste noapte.
Incearca ceva gen wiki pentru Minecraft.Orice vrei tu,ce stii ca te descurci si nu vei intampina probleme pe parcurs ce il scriptezi.
Daca vrei ceva mai complex,poti incerca sa faci un website cu baze de date,dar vei avea nevoie de cunostinte in MySQL si PhP.
P.S: jQuery apartine de JavaScript :D
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1857
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Jucator de CS:GO si MINECRAFT.
Cont Premium: Haerex
Location: Bucharest
Contact:

Re: IT - Idei website Post by R3Cyrax »

Invata PHP + Mysql
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 520
Registered for: 11 years 2 months
11

Re: Idei website Post by xBlaze »

Equinox wrote:CSS-ul ,HTML5, jQuery ...aceste limbaje nu le inveti peste noapte.
Incearca ceva gen wiki pentru Minecraft.Orice vrei tu,ce stii ca te descurci si nu vei intampina probleme pe parcurs ce il scriptezi.
Daca vrei ceva mai complex,poti incerca sa faci un website cu baze de date,dar vei avea nevoie de cunostinte in MySQL si PhP.
P.S: jQuery apartine de JavaScript :D
Știu CSS și celelalte de o lună și ceva..... Insă de o saptămână m-am apucat să învăț PhP, insă nu prea am avut timp....

Eu am vrut să îmi dați idei cu ce să fie site-ul(despre tankuri, jocuri, toaletă plină de vopsea albastră...) IDEI!
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 723
Registered for: 11 years 3 months
11

Re: Idei website Post by Equinox »

sv_david_6 wrote:
Equinox wrote:CSS-ul ,HTML5, jQuery ...aceste limbaje nu le inveti peste noapte.
Incearca ceva gen wiki pentru Minecraft.Orice vrei tu,ce stii ca te descurci si nu vei intampina probleme pe parcurs ce il scriptezi.
Daca vrei ceva mai complex,poti incerca sa faci un website cu baze de date,dar vei avea nevoie de cunostinte in MySQL si PhP.
P.S: jQuery apartine de JavaScript :D
Știu CSS și celelalte de o lună și ceva..... Insă de o saptămână m-am apucat să învăț PhP, insă nu prea am avut timp....

Eu am vrut să îmi dați idei cu ce să fie site-ul(despre tankuri, jocuri, toaletă plină de vopsea albastră...) IDEI!
Daca faci un tracker pentru serverele de AION esti BO$$. :))
skill 0
skill 0
User avatar
Status: Offline
Posts: 25
Registered for: 10 years 8 months
10
Status: Imi plac cerealele

Re: IT - Idei website Post by CerealGuy »

În cazul în care doreşti să ai succes cu site-ul ceea ce sunt sigur că vrei, îţi trebuie ceva ce este în trend şi în acelaşi timp original. Internetul e plin de site-uri cu principiul de bază gaming aşa că asta iese total din discuţie. Foloseşte-te de cunostinţele tale din CSS HTML şi Java pentru a creea un site cu programe făcute de tine si tutoriale "basic" poate chiar "advanced". Cu siguranţă eu aş frecventa un astfel de site.
Image
Post a new topic Post a reply

Return to “Discutii IT”