IT - Quality Youtube

Aici vom discuta pe tema IT care va include : c++, visual basic, php, html, css si multe altele; veti gasi si diverse stiri.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 120
Registered for: 11 years 3 months
11
Status: I love America!
Location: Bucuresti , Vitan

IT - Quality Youtube Post by America »

Salut am o problema mare la Youtube si nu stiu ce sa fac. Sa incep: dau pe un videoclip (pe oricare) dupa care astept putin mi se duce la 1 , 2 secunde si dupaia se da inapoi de tot ecranu se face negru si nu merge sa fac nimic. Dar asta se intampla (cred eu) ca mereu orice video mi se pune pe 720p si e optiunea aia sa nu se mai puna dar nu imi functioneaza si el il dau pe 240 si el iar se pune pe 720p. Ce sa fac?
Trebuie sa fi mort pentru a intelege eternitatea...

,,Cei care au privilegiul de a sti au datoria de a actiona'' - Albert Einstein

full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 520
Registered for: 11 years 1 month
11

Re: Youtube Post by xBlaze »

Ai grija la sectiunea "Calitate" din partea de jos a videoului(acolo unde setezi cat de clar se vede, sa vorbesc mai pe romaneste) sa nu ai selectat optiunea "Automata".
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 120
Registered for: 11 years 3 months
11
Status: I love America!
Location: Bucuresti , Vitan

Re: Youtube Post by America »

sv_david_6 wrote:Ai grija la sectiunea "Calitate" din partea de jos a videoului(acolo unde setezi cat de clar se vede, sa vorbesc mai pe romaneste) sa nu ai selectat optiunea "Automata".
Nu o am bifata si nu stiu ce sa fac ~X(
Trebuie sa fi mort pentru a intelege eternitatea...

,,Cei care au privilegiul de a sti au datoria de a actiona'' - Albert Einstein

full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 520
Registered for: 11 years 1 month
11

Re: Youtube Post by xBlaze »

Pai da click pe o rezolutie mai mica de 720p(adica 480p, 360p, 240p sau chiar 144p) si iti va aparea o optiune unde bifezi "Nu reda niciodata videocliouri de calitate inalta." sau ceva de genu'. Dupa ce o bifezi toate videourile vor merge cu 480p sau 360p(depinde de caz).
Sper sa iti mearga!
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 120
Registered for: 11 years 3 months
11
Status: I love America!
Location: Bucuresti , Vitan

Re: Youtube Post by America »

sv_david_6 wrote:Pai da click pe o rezolutie mai mica de 720p(adica 480p, 360p, 240p sau chiar 144p) si iti va aparea o optiune unde bifezi "Nu reda niciodata videocliouri de calitate inalta." sau ceva de genu'. Dupa ce o bifezi toate videourile vor merge cu 480p sau 360p(depinde de caz).
Sper sa iti mearga!
Pe aia o am bifata dar tot se pune pe 720p si daca incerc sa il pun eu pe 480p , 360p etc. se pune iarasi pe 720p... Habar n-am ce sa fac...
Trebuie sa fi mort pentru a intelege eternitatea...

,,Cei care au privilegiul de a sti au datoria de a actiona'' - Albert Einstein

skill +1
skill +1
User avatar
Status: Offline
Posts: 66
Registered for: 10 years 10 months
10

Re: Youtube Post by Sid »

Atunci cand esti pe youtube, esti logat in contul tau?
Image
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 120
Registered for: 11 years 3 months
11
Status: I love America!
Location: Bucuresti , Vitan

Re: Youtube Post by America »

Sid wrote:Atunci cand esti pe youtube, esti logat in contul tau?
Da sunt logat pe contul meu.
Trebuie sa fi mort pentru a intelege eternitatea...

,,Cei care au privilegiul de a sti au datoria de a actiona'' - Albert Einstein

skill +1
skill +1
User avatar
Status: Offline
Posts: 66
Registered for: 10 years 10 months
10

Re: Youtube Post by Sid »

Dute in pagina YouTube account-> Video playback Quality-> acolo o sa gasesti ceva de genul 'Choose the default setting for viewing videos'
Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 35
Registered for: 12 years 10 months
12

Re: Youtube Post by Jessyy »

Nu te chinui ca nu ai sa poti sa rezolvi problema asta deoarece este de la ei... asa patesc si eu dau pe un link se incarca 1, 2 sec si dupa ramane la ecranul negru dar eu dau imediat refresh(reload page) si incepe normal videoclipul ...
youtubul are probleme decat sau mutat ei cu servarele in romania sau unde sau mutat ei... de atuncea sunt intampinate probleme...
Always have your stuff when you need it with Dropbox. 2GB account is free! https://db.tt/R3HuiXZk
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 436
Registered for: 11 years 6 months
11

Re: Youtube Post by djdani12 »

Sunt foarte multe probleme odata cu trecerea la youtube romania.Si eu am ceva probleme cu youtube si am un pc destul de puternic.Cand trec la 1080p sau 4k vide-ul se opreste pur si simplu si dupa trebuie sa dau F5.Au fost trimise foarte multe reclamatii iar youtube romania a zis ca se vor rezolva aceste buguri.Cand se vor rezolva, nu stim...
Post a new topic Post a reply

Return to “Discutii IT”