OWNERI pentru servere

Aici stafful Minecraft Romania vor afisa diverse anunturi.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 2 months
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Re: OWNERI pentru servere Post by Mafios_X »

EpF wrote:Dar daca fostii detinatori ar face reclamatie la politie ce s-ar intampla? prespupun ca e frauda
motiv? nu e nici o frauda.
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 171
Registered for: 11 years 10 months
11

Re: OWNERI pentru servere Post by Daxx »

Lukjo wrote:nimeni nu a fost pacalit sau ceva

Ai spus, pacalit. Nu conteaza in ce context ai spus asta, dar eu am fost pacalit pe aceasta comunitate, si am pierdut 150 de euro, (bani personali) pe un admin de 2-3 luni. 2-3 luni doar daca sa zicem ca aici se incheie cariera mea de admin, sper sa nu.
Citeste ce am editat mai sus

EDIT: Sa zicem, ca cineva cumpara admin cu 3 euro. Un admin de obicei (70-75 % din cazuri) dureaza cam 3-4 luni. Cu un mic calcul, putem determina cat timp am eu admin rezervat. Rezultatul este de 475 de zile. atat ar trebui eu sa am admin REZERVAT. Dupa aceste 475 de zile, ownerul poate sa mi-l scoata la prima greseala.
Acestea au fost doar presupuneri facute de mine. Tot mai astept raspunsul lui mafios
Last edited by Daxx on 24 Aug 2012, 00:36, edited 2 times in total.
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 6
Registered for: 11 years 9 months
11

Re: OWNERI pentru servere Post by Dafaq »

Mafios_X wrote:
EpF wrote:Dar daca fostii detinatori ar face reclamatie la politie ce s-ar intampla? prespupun ca e frauda
motiv? nu e nici o frauda.
FRÁUDĂ s.f. Înșelătorie, hoție, act de rea-credință făcut cu scopul de a realiza profituri personale. ♦ Sumă sustrasă prin înșelătorie, prin defraudare. [< fr., it. fraude, cf. lat. fraus].

Adica mica ta amenda se dovedeste a fi frauda ;)

Edit: FRÁUDĂ ~e f. 1) Sustragere de bunuri materiale pentru a obține un profit, păgubind pe altul. 2) Sumă de bani sustrasă prin înșelarea încrederii.


-Dafaq
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 171
Registered for: 11 years 10 months
11

Re: OWNERI pentru servere Post by Daxx »

dafaq, am inteles ca este frauda, daca unul din owneri doreste sa faca plangere, tot drumul inainte, revenint la cea cea am zis. Cititi mai sus :D
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 252
Registered for: 12 years 11 months
12
Location: Ploiesti
Contact:

Re: OWNERI pentru servere Post by xCaPcs4 »

Mie nu imi mai pasa ce s-a intamplat s-a intamplat am facut si eu o greseala ca nu l-am anuntat pe mafios , si mafios putea sa fie mai bland cu mine :)) dar ai multumesc pentru unban si aveti grija de fun eu de acum alaturi de fumblemore si alti cativa playerii de incredere ne v-om ocupa de viitorul minecraft.minecraft-romania.com care nu ai v-om da drumu pana cand totul nu va merge ca la carte ;) Serverul fun v-a ramane mereu in inima mea :P

Nume: MyStErYd
Varsta: 16 ani
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 166
Registered for: 11 years 10 months
11
Status: Shoop Da Whoop

Re: OWNERI pentru servere Post by darkkfruit »

Daxx wrote:
Lukjo wrote:nimeni nu a fost pacalit sau ceva

Ai spus, pacalit. Nu conteaza in ce context ai spus asta, dar eu am fost pacalit pe aceasta comunitate, si am pierdut 150 de euro, (bani personali) pe un admin de 2-3 luni. 2-3 luni doar daca sa zicem ca aici se incheie cariera mea de admin, sper sa nu.
Citeste ce am editat mai sus

EDIT: Sa zicem, ca cineva cumpara admin cu 3 euro. Un admin de obicei (70-75 % din cazuri) dureaza cam 3-4 luni. Cu un mic calcul, putem determina cat timp am eu admin rezervat. Rezultatul este de 475 de zile. atat ar trebui eu sa am admin REZERVAT. Dupa aceste 475 de zile, ownerul poate sa mi-l scoata la prima greseala.
Acestea au fost doar presupuneri facute de mine. Tot mai astept raspunsul lui mafios
Tu esti chiar........ Nu ai donat nici un ban pentru serverul pe care joci acum, deci nu ar trebui sa fii admin.Ai donat lui _Ghost_PL_ care ti-a dat o mare teapa.Deci tu zici ca ar trebui sa fii admin 1 an si ceva pentru ca ai donat banii altcuiva /:)?
Ign : Holy

Come on haters,scream for me!

Some people are so poor that the only thing they have is money!

LoL - How to dodge Queue like a Baus.

[spoiler][/spoiler]
skill +1
skill +1
User avatar
Status: Offline
Posts: 95
Registered for: 12 years 3 months
12
Status: Elev XI
Location: Sebes-Alba

Re: OWNERI pentru servere Post by TheSpaceBoy »

mafios nu ti se pare ca fac cam mult off topic si incep sa se certe si aici? eu as incepe cu warnurile daca nu se potolesc.aici posteaza doar dak vrei sa cumperri un sserver sau te intereseaza ceva , nu trebuie sa incepeti iarasi subiectul din topicul "Tradare".
*I'm Back *
*More Dumb,More WTF IS THIS , More ME*
Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 2 months
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Re: OWNERI pentru servere Post by Mafios_X »

Dafaq wrote:
Mafios_X wrote:
EpF wrote:Dar daca fostii detinatori ar face reclamatie la politie ce s-ar intampla? prespupun ca e frauda
motiv? nu e nici o frauda.
FRÁUDĂ s.f. Înșelătorie, hoție, act de rea-credință făcut cu scopul de a realiza profituri personale. ♦ Sumă sustrasă prin înșelătorie, prin defraudare. [< fr., it. fraude, cf. lat. fraus].

Adica mica ta amenda se dovedeste a fi frauda ;)

Edit: FRÁUDĂ ~e f. 1) Sustragere de bunuri materiale pentru a obține un profit, păgubind pe altul. 2) Sumă de bani sustrasă prin înșelarea încrederii.


-Dafaq
Cum zici tu.. daca tu fara chitanta si fara firma inregistrata poti sa faci ceva, ok.

Totusi, reveniti pe subiect sau trec la avertizari!!
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 727
Registered for: 11 years 9 months
11
Status: 4 Ever King
Location: Bucuresti
Contact:

Re: OWNERI pentru servere Post by King123 »

Sa lasam off topicurile si sa incepem sa discutam subiectul topiculului.Propun sa doneze toti cei din staff si sa alegem owner unul dintre fostii regi.De exemplu:soldatii doneaza 2 euro,cardinalii 5 euro,nobilii 10 euro si regii 15 euro.Cine doneaza primeste ceva ce isi doreste..
Mintea nu-i un vas care sa fie umplut, ci un foc care trebuie intretinut. - Plutarch
Pierderile te vor ajuta sa pretuiesti ceea ce ai. - Benjamin Disraeli
Gustul infrangerii face victoria atat de dulce. - George Wolinski
Cine nu cade nu se poate inalta. - L.Blaga

Image

King of youtube! Subscribe?
Fondator
Fondator
User avatar
Status: Offline
Posts: 3164
Registered for: 13 years 2 months
13
Location: Minecraft-Romania
Contact:
Mafios_X’s avatar
Loading…

Re: OWNERI pentru servere Post by Mafios_X »

25euro costa 1 server, care doreste sa-mi dea pm.
Citeste cu atentie :
- ai nevoie de ajutor la server-ul tau de MINECRAFT ? intri aici ajutor-server/
- ai nevoie de ajutor la MINECRAFT ? intri aici ajutor-joc/
- ceva in legatura cu server-ul nostru ? ai aici categoriile la toate serverele noastre minecraft-server/ !

respecta regulamentul.
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Anunturi administrative”