Ajutor sv dinamic

Daca aveti intrebari sau probleme la serverul vostru de minecraft, aici este locul potrivit pentru a intreba ceva sau rezolva o problema. [SERVERE MINECRAFT IN GENERAL (parte server)]

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 8
Registered for: 12 years
12

Ajutor sv dinamic Post by marshalxxl »

Daca am ip dinamic pot sa tin servarul ? deoarece cand bag sv din hamachi in sv proprietati nimeni nu poate intra pe sv meu inafara de mine dar daca bag ip meu in proprietati toata lumea poate intra dar dupa ce deconecteaz netul si conectez iara mi se schimba ip meu si sv apare off dupa..
Un raspuns va rog...
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 697
Registered for: 12 years 7 months
12
Status: Inactivitate maxima! Atat de distractiv!

Re: Ajutor sv dinamic Post by Ray »

Si eu am aceeasi problema. :o
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 8
Registered for: 12 years
12

Re: Ajutor sv dinamic Post by marshalxxl »

Mda am cautat prin toate felurile posibile iar singurul raspuns este acela sa imi schimb ip-ul din unul dinamic in unul static iar mie unul nu mi se pare acest lucru o solutie! :ymtongue:
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1179
Registered for: 12 years 7 months
12
Status: Omul cu serverele.
Location: sub papuc.
Contact:

Re: Ajutor sv dinamic Post by Giuseppe »

Bagi hamachi, creezi o reţea, bagi ip tău de hamachi la ip-ul serverului, da-i numele conexiunii + parola (dacă ai) la cei care doresc să intre şi gata.
Respect mie, omul oamenilor şi comunităţii minecraft-romania.com.
Vrei să ai propriul tău server de Minecraft ? Vrei sa fie online 24/24 şi nu ai unde să-l ţii ? Vrei să fie gata configurat ? Citeşte aici!
Îţi punem la dispoziţie 3 servere de Minecraft unde te poţi distra fără limite. Citeşte aici!
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 8
Registered for: 12 years
12

Re: Ajutor sv dinamic Post by marshalxxl »

Giuseppe wrote:Bagi hamachi, creezi o reţea, bagi ip tău de hamachi la ip-ul serverului, da-i numele conexiunii + parola (dacă ai) la cei care doresc să intre şi gata.
ms de raspuns asta am facut deja dar prieteni mei mi-au zis ca servarul le arata off chiar daca eu eram pe el ...chiar asta am facut am setat parola dupa am scoso si lam lasat free dar acelasi rezultat...
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 495
Registered for: 12 years 8 months
12
Status: Retras.
Fost Administrator.
*Iubesc trădarea dar urăsc pe trădător.

Re: Ajutor sv dinamic Post by rTzIasi »

Aceeasi problema o aveam si eu :) dar pana la urma am hotarat sa dau 3E la net in + pe luna ca sa am ip static , apoi am hostat sv , ironic nu ?..si dupa 2 zile l-am inchis , si mai ironic nu ?:))

Ori vorbesti cu operatorii de la internet, ori cred ca se poate si cu port forward ,daca ai modem :)
Last edited by Adrian28 on 24 May 2012, 20:05, edited 2 times in total.
Reason: TC. Autorul nu a mai dat nici un semn. Pentru re-deschiderea topic-ului, rog autorul să îmi trimită un PM.
I will bury my dick so far inside your ass, whoever could pull it out would be crowned king Arthur.
Carpe diem, quam minimum credula postero.
Image
"Iubesc trădarea dar urăsc pe trădător." - Iulius Cesar.


Nume in joc dfernand / rtziasi. :)
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Ajutor server”