Concurs Cea mai buna poveste Apocaliptica #28

Toate concursurile facute de catre Minecraft Romania.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

Forum rules

!

Pentru creatori:
- Nu aveti voie sa faceti concursuri pe youtube.
- Concursul trebuie sa tina minim 1 zi.
- Creatorul concursului trebuie sa trimita premiul in cel mult 24 ore altfel risca advertisment.

Pentru participanti:
- Minim 60 posturi.
- Cel putin 3 saptamani vechime pe forum.
skill +1
skill +1
Status: Offline
Posts: 55
Registered for: 12 years 1 month
12
Status: ready to play !!
Contact:

Re: Concurs: Cea mai buna poveste Apocaliptica #27 Post by alexandruxx3 »

io nu concurez dar am vrut sa spun povestea mea e mai sus deci nu-mi dati avertisment (plz)
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 1
Registered for: 12 years
12

Re: Concurs: Cea mai buna poveste Apocaliptica #27 Post by ady16f »

Anul 2000 , 3 astronauti putrezi de bogati,de la echipa NASA au primit ordin de la regele USA " Ender Nicholas" sa distruga planetele Jupiter , Marte si Saturn , findca acolo s-au gasit urme de viata . Ca recompensa le-a promis ca le v-a dubla suma de bani pe care o au in conturile bancare . Zis si facut , cei trei isi pregatesc planuri pentru a distruge planetele si iata ca ideea le-a venit inspirandu-se din jocul minecraft . Ei au lucrat pana in anul 2010 la asa numitii Creeperi , au construit milioane de specimente care sa fie trimise pe cele trei planete , ei au setat warpuri pentru creaturi sa ajunga prima data pe Jupiter , trimitand o treime din creeperi acolo . Locuitorii planetei Jupiter au fost invadati de Creeperii , si nestiind ca ei pot exploda , au inceput sai atace prin armata , un creeper distrus le-a fost fatal findca ei au puscat pe rand cum simteau un mic deranj . Planeta a fost distrusa in totalitate , disparand din galaxie . Au vazut ca planul lor a fost bun . In anul urmator au facut warpuri catre planeta Marte si au trimis creeperi acolo , repetandu-se povestea si planeta a fost distrusa . Planul le iesi perfect , fiind laudati si felicitati de toti locuitorii Terrei , inclusiv de conducatorul USA : Ender Nicholas . In final au ajuns la ultimul obstacol : planeta Saturn . Acea planeta avea un camp magnetic care o proteja , ca urmare , nimic nu intra acolo si nimic nu iesea deacolo . Totusi fiziceanu Falcusan Adrian a inventat o masina de teleportare . Trebuia doar sa scrii pe un calculator comanda /tppos si coordonatele si POC! esti in locul potrivit . Cei trei ,impreuna cu fizicianul au avut nevoie de 300 de zile ca sa afle coordonatele planetei . Dupa ce le-au aflat nu s-au grabit , stiind ca Saturn este o planeta de 3 ori mai dezvoltata ca si Terra si stiau ca nu vor putea iesii vii deacolo , asa ca au dezvoltat masina timpului pentru a putea trimite mobi acolo direct . Au trimis toti mobii pe saturn , doar ca nu a fost asa de usor . Locuitorii Saturnului au studiat componenta unui mob inainte de a-l ataca si au observat ca vor exploda la cea mia mica atingere si au descoperit ca au venit de pe Terra . S-au suparat foarte tare si au declarat razboi Terrei . A fost fatala aceasta batalie pentru planeta ocupata de oameni , find ca au fost atacati pe neasteptate cu mega-bombe nucleare , distrugand Pamantul si n-a ramas nici o urma din planeta noastra , totul a fost ca si cum nu ar fi fost . Acesta a fost primul razboi interplanetar , care a adus Apocalipsa Terrei , acesta a fost anul 2012 ,anul in care s-a scris istorie in cartea Saturnului . :ymapplause:

Sper ca v-a placut :DD . Imi doresc sa castig licenta minecraft foarte mult ! Nume in joc ady16f !
Last edited by Giuseppe on 16 Mar 2012, 22:27, edited 1 time in total.
Reason: Descalificat + warned, citeşte regulile concursului.
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 2019
Registered for: 12 years 6 months
12
Location: Planet Earth
Contact:

Re: Concurs: Cea mai buna poveste Apocaliptica #27 Post by TyreXel »

Inscrieri incheiate, in cateva zile editam Lista Participantiilor si numarul de puncte acumulate.

Closed.
Mi-a facut placere sa fiu Administrator pe aceasta comunitate, dar nu mai pot activa, deoarece incep un nou capitol din viata care este mult mai important. Succes la toti si la toate, mi-a facut cea mai mare placere.

Image

Nick in game: radicalTERRA

"Nothing is real, everything is permitted."

[spoiler=Expand]Image

Image[url=steam://friends/add/76561198018875447]Image[/url]

[/spoiler]
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 2019
Registered for: 12 years 6 months
12
Location: Planet Earth
Contact:

Re: Concurs: Cea mai buna poveste Apocaliptica #27 Post by TyreXel »

Felicitari castigatorilor !

Maine o sa primiti PM cu premiile.

(Imi cer scuze de raspunsul greu primit, dar nu am reusit sa fiu activ saptamanile astea, mai multe detalii in semnatura)
Mi-a facut placere sa fiu Administrator pe aceasta comunitate, dar nu mai pot activa, deoarece incep un nou capitol din viata care este mult mai important. Succes la toti si la toate, mi-a facut cea mai mare placere.

Image

Nick in game: radicalTERRA

"Nothing is real, everything is permitted."

[spoiler=Expand]Image

Image[url=steam://friends/add/76561198018875447]Image[/url]

[/spoiler]
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Concursuri”