Metode de facut bani pe internet !

Aici putem vorbi despre orice in limita bunului simt bineinteles.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 123
Registered for: 10 years 7 months
10
Status: Retras .
Location: Iasi
Contact:

Metode de facut bani pe internet ! Post by DarkLight »

Salut tuturor , acum 1 an credeam ca nu se pot face bani cu ajutorul internetului decat cu ajutorul youtube-ului (deoarece toata lumea zicea ca face bani) . Acum am sa vorbesc despre toate metodele de facut bani pe care le cunosc , eu folosesc doar cateva dintre ele .Am incercat sa fac o descriere scurta la toate. Acestea ar fi :

PPD [Paid Per Download] :

Primesti bani pe fiecare download facut la un fisier uploadat de tine , bineinteles ca sa faci bani din asta trebuie sa folosesti anumite site-uri (le-as pune daca as avea voie) prin care ai mai multe procedee . Dupa ce le folosesti , linkurile tale de download vor avea puse un survey (completarea unei oferte, logic ca nu gratis) si in functie din ce tara e downloadul primesti o anumita suma de bani (depinde de oferte) . Cele mai bune download-uri sunt din Franta care ating si 10-20$ . Cunosc oameni care castiga 800-2000$ lejer pe luna cu ajutorul unui domeniu/a unui blog cu care isi promoveaza "linkurile" .

PPI [Paid Per Install] :

Primesti bani pentru fiecare install facut , in functie de tara de unde este acesta . In acest caz downloadul este free . De exemplu cu un site foarte bun cu care fac bani de 3 luni , un install din US e 1.10$ , intradevar sunt si multe tari cu 0.01$ . Aici nu prea am ce sa dau detalii deoarece este foarte simplu , dar nu castigi la fel ca la PPD . Sincer sa fiu , am ajuns si la 5$ pe zi , adica 20+ RON , bani de buzunar pentru o zi facuti in 30 de min .

PPU [Paid Per Views] :

Metoda PPU este din ce in ce mai folosita de oameni , eu acum folosesc doar asta si PPI-ul deoarece sunt foarte simple . Cu aceasta metoda trebuie sa uploadezi seriale/filme pe ANUMITE site-uri acceptate de site-ul cu care lucrezi (exista mai multe) . Uitati un exemplu de la un site , cat puteti castiga :
Profit rates for each 1,000 views of your video
Tier / Length 1-20 min 20-60 min 60-90 min 90-Longer min
Tier 1 $1 $3 $3.5 $5
Tier 2 $0.5 $1.5 $1.7 $2
Tier 3 $0.3 $1 $1.2 $1.5
Tier 4 $0.1 $0.3 $0.3 $0.3

Country Groups :
Tier 1: United States, Norway, Russian Federation, Singapore Tier 3: Switzerland, Italy, Poland, Spain, Hungary, France, Australia
Tier 2: New Zealand, Sweden, United Kingdom, Canada, Germany, Netherlands Tier 4: Other countries
Eu m-am reapucat de aceasta metoda de 3 zile [ 2 zile si 2 ore mai exact ] si am facut :

Code: Select all

Date	Views / Money
2013-11-01	510 / $0.76450	
2013-11-02	1083 / $1.55830	
2013-11-03	769 / $0.93750	0 
Total : 2362 / $3.2603 
Acesti bani i-am facut stand 3 ore maxim pe 11-01 si banii tot vin , daca doriti sa va mentineti sau chiar sa faceti 4$ trebuie sa va depuneti 2-3 ore din timpul dvs. (in loc sa jucati un joc) si asa veti ajunge la 100$ pe luna , foarte buni spun eu . Tot un prieten (am foarte multe cunostine pe care le-am intalnit pe parcursul acestui an care fac bani din diferite domenii) face 50-70$ / saptamana stand 2 ore pe zi [fix 2 ore ,are un anumit program] .

Paid To Play :

Sincer , aceasta "optiune" nu am incercat-o deoarce nu aduce venituri consistente daca nu investesti . Din cate stiu si m-am informat destul de bine inainte sa scriu despre [Paid To Play] , banii in faci jucandute efectiv pe browser facand puncte (in general) , acestea le puteti transforma in bani . Nu va recomand , dar daca vreti sa va apucati va puteti informa mai bine pe google . Aveti grija ca multe site-uri sunt scam-uri .

Paid To Post :

Si din nume se reia ca de aici poti face bani din "articole" postate pe blogul tau . Pentru fiecare articol te plateste cu 0.10-5$ (este un exemplu) in functie de cate caractere are . Nu cred ca exista site-uri in Romania bazate pe asa ceva , deci articolele trebuie sa fie in engleza . Nu am incercat deoarece necesita mult timp si sa ai si ceva "talent" .Desigur , ca sa primesti bani trebuie ca articolele tale sa fie vazute . Mai primesti bani si daca ai like-uri , commenturi la acestea .

MiniJobs :

Acum este la "moda" sa faci minijoburi online . Acestea ar fi ( sa dai like la o pagina de facebook si iti ofera 0.10$ , desigur trebuie sa dovedesti asta , iti explica acolo tot . Eu folosesc un site , rar , dar fac ceva bani . Uneori mai intru si mai fac si lucruri de genu cand nu am ce face , dar fiti atenti ca nu numai mini joburi deastea sunt . Sa te inregistrezi pe un site , sa postezi pe un forum , sa dai like/comment sau altele pe youtube / twitter si multe altele ). Astazi am facut :

Code: Select all

Craciuneanu Alexandru [034422] RO
$1.00000 on account


Banii i-am facut in 10 minute , am prins niste minijoburi foarte usoare de 0.10$ .


Altele (pe scurt) :

Paid To Surf ( Te plateste sa "navighezi pe net" cu o bara de surf instalata pe calculatorul personal ) .
Paid To Complete Offers ( Te plateste sa completezi oferte , stiu ca se castiga bine din asta ) .
Paid To Click ( Te plateste dand click-uri pe anumite site-uri sau sa faci minijoburi , ai limite si altele . Aici se bazeaza pe referali , nu va bagati deoarece este mai complicat .

Si cam atatea stiu eu . Am facut acest topic deoarece am observat ca sunt alte topicuri cu "imi puteti spune cum pot face bani cu ajutorul internetului " , eu mereu le raspund (nu numai pe forum aici) spunandu-le ca daca au buletin , poti face multi bani si chiar asa este daca te ocupi 2 ore pe zi in loc sa te joci sa faci asta , poti ajunge la venituri consistente .

Suport : Ofer celor care se baga referali la mine suport 24/24 (cand sunt on desigur) + sfaturi pentru a face mai simplu , usor si eficient bani . In curand voi deschide un site specializat in asa ceva , mai exista unul , dar vreau sa fac unul "perfect" . Va recomand metodele : PPI / PPW si MiniJob-urile pentru inceput ca sa intelegeti cu ce se "mananca" aceste treburi . Cei interesati lasati reply aici , nu dati PM , va contactez eu .

P.S : Sper sa apreciati acest lucru , am stat 30 de minute sa il fac . Sper ca v-am lamurit , daca aveti intrebari/nelamuriri lasati reply si va raspund cat de repede pot . Topicul va fi updatat in functie de cum aflu alte informatii .
Caut persoane bune in design (nu avatare si semnaturi) si programatori pentru un proiect interesant din care putem scoate si $$ .
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: Metode de facut bani pe internet ! Post by MrCreeper. »

Sunt interesat de propunerea cu "MiniJobs"... Mi se pare mai usoara fata de ceilalti pasi. Daca ai putea sa imi dai un PM cu acel site "rar" de care vorbesti :-? Mersi mult.
Image
Image[/center]
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 123
Registered for: 10 years 7 months
10
Status: Retras .
Location: Iasi
Contact:

Re: Metode de facut bani pe internet ! Post by DarkLight »

// Astept altii , am gasit o metoda sa faci bani din uploadat imagini si facandu-le views-uri .
Caut persoane bune in design (nu avatare si semnaturi) si programatori pentru un proiect interesant din care putem scoate si $$ .
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 152
Registered for: 10 years 8 months
10

Re: Metode de facut bani pe internet ! Post by SiL3nT »

VReau sa imi dai si mie acel site cu "MiniJobs" despre care ne-ai povestit !
Respect:
Twist
LeonardoDaVinci
Mafios_X
Reevo
TyreXel
Toxic_Cyber

Posts:
100-Finished
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 756
Registered for: 11 years 1 month
11
Status: Happy :)
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Metode de facut bani pe internet ! Post by Sub_Zero7 »

Sincer, o fi metoda PTC grea dar se castiga cel mai bine.De exemplu daca stai 2 luni si muncesti pe un site ptc faci bani incat sa iti intretii contul respectiv pe acel site + cativa bani sa iti faci cont pe alt ptc.
Ma' best frend: Twist.
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1857
Registered for: 12 years 2 months
12
Status: Jucator de CS:GO si MINECRAFT.
Cont Premium: Haerex
Location: Bucharest
Contact:

Re: Metode de facut bani pe internet ! Post by R3Cyrax »

Nu incurajam astfel de lucruri pe forum/site. Unele dintre acestea pot fi false,iar noi nu suntem raspunzatori.
In concluzie, daca vreti bani trebuie sa munciti
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Discutii generale”