Tutorial cautare poze

Aici poti gasi tutoriale pentru a deveni mai bun in domeniul Photoshop-ului.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 1110
Registered for: 11 years 4 months
11
Status: \m/
Cont Premium: StopMe_
Location: Bucuresti
Contact:

Tutorial cautare poze Post by StopMe »

Am zis sa fac un tutorial cum sa cautati poze mai usor, daca sa zicem un membru face o cerere pentru avatar si nu e bun stock-ul ca marime urmati urmatorii pasi:
[*][/color]Intram pe google si in dreapta sus avem "Imagini" si dam click acolo.
[*][/color]Ne va deschide Google Imagini, in bara de search avem camera de fotografiat de langa tastatura si microfon, aceea este optiunea de cautare din punct de vedere vizual.
[*][/color]Dam click acolo si introducem un link de la o poza sau incarcam poza de pe calculator, in cazul meu bag urmatorul link: http://www.imgz.ro/i/1391924152-lbEEVfa.jpg
[*][/color]Vedem cum avem mai multe poze si site-uri cu aceeasi masina/cu alte masini care au paintjob-ul la fel :)
Image
Nu va recomand sa incercati cu poze ce au efecte cu multe culori si blurata, asta va ajuta la cereri pentru avatar ca sa nu-l mai puneti pe respectivul sa caute alt stock. Sper ca v-am fost de ajutor, poate unii stiau deja chestia asta dar poate unii nu :)[/b]
Image

Într-un final m-am adaptat, îţi arăt eu cum se face
Că eu înţep prin vorbe, nu îmbrăcat la patru ace
Mă minţeam constant că toate erau greşeli şi iluzii
Şi în loc de oameni preferam lângă mine perfuzii
\m/


Image
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Tutoriale”