Cum sa jucam Minecraft!

Aici veti gasi diverse tutoriale folositoare.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 13
Registered for: 10 years 4 months
10

Re: Cum sa jucam Minecraft! Post by FinnTheHuman »

cum sa fac un survival cu o insula sky smechera?
Last edited by FinnTheHuman on 31 Jan 2014, 20:18, edited 1 time in total.
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 814
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: Sunt un tip de treabă, pasionat de gaming.
Cont Premium: ECThoeny
Location: București
Contact:

Re: Cum sa jucam Minecraft! Post by Tentrillicon »

FinnTheHuman wrote:Image
Data viitoare ai warn !
Aici se posteaza doar daca ai o problema/nelamurire !


Image

Image

---------------------------------------------

---------------------------------------------
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 1
Registered for: 10 years 2 months
10

Re: Cum sa jucam Minecraft! Post by Grigore12 »

sall.am facut tot ce trebuie dar cind dau play offline , magiclauncher dispare dar joaka nu mai apare. ajutama plizz
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1047
Registered for: 10 years 9 months
10
Status: Inapoi pe forum! >.<
Location: Germania
Contact:

Re: Cum sa jucam Minecraft! Post by MrCreeper. »

Grigore12 wrote:sall.am facut tot ce trebuie dar cind dau play offline , magiclauncher dispare dar joaka nu mai apare. ajutama plizz
Fa un nou Topic la categoria: Ajutor Joc - Click!
Sigur vei primi ajutor!
Image
Image[/center]
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 19
Registered for: 12 years 5 months
12
Location: Navodari
Contact:

Re: Cum sa jucam Minecraft! Post by alex7raider »

Atentie ! Toti cei care au windows pe 64 de biti si au java pe x86 o sa aiba o problema cu launcherul la Java bin path pentru ca se selecteaza in program files normal cel pt x64 daca aveti java pe x86 va trebuii sa puneti pathul corect la mine este asa C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin\ . Inainte de a schimba pathul era C:\Program Files\Java\jre7\bin\ adica fara acel (x86) care face toata diferenta.
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 1
Registered for: 10 years 2 months
10

Re: Cum sa jucam Minecraft! Post by carlo123 »

MAFIOX AM O INTREBARE
de ce ai sters minecraftul vechi doar sa pui numele pls bagal la loc
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 13
Registered for: 10 years 4 months
10

Re: Cum sa jucam Minecraft! Post by FinnTheHuman »

Salutare tuturor!
Cum pot sa fac si eu o inslula skyblock?
Adica joc pe un server de ceva timp si au super insule...
Gen inainte te dadea pe o insula mare mare si tu trebuia sa gasesti un spawn de porci si lava si diamante sub insula! (Tin sa mentionez ca insula era maricica gen 15 patrate latime si 15 patrate lungime si mijlocul si avea si alte chestii dedesupt) (stiu ca ma repet spunand intr-una si, si, si, si , dar nu am ce face)
Si acuma mai recent dupa un restart la server te spawneaza pe o insula cu o casa in copac (smechera rau) si alte chestii. As dori sa stiu cum pot sa fac si eu asa ceva (fara gamemode sau moduri sau coduri/cheaturi as dori mai mult prin utilizarea la (/nu stiu un program poate ceva/) sau o chestie mai altfel ca sa imi fac si eu un survival smecher direct cu casa cu tot!
Asta e doar problema numarul 1, nu vreaus a par un neanderthall dar tot nu am priceput cum sa fac cu modurile! (am observat ca trebuie forge dar eu nu pot sa il folosesc pentru ca imediat dupa downloadarea acestuia mi-l arhiveaza. Apoi cand reusesc sa il folosesc zice ca nu stiu ce eroare sau nu stiu ce chestie cum ca launcher-ul este corupt sau chestii.
Tot odata sper ca asta e un site/topi/alta nustiu ce potrivit unde sa pot cere ajutorul in priviinta acestor chestii...
multumesc celor care ma ajuta :D
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 1110
Registered for: 11 years 4 months
11
Status: \m/
Cont Premium: StopMe_
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cum sa jucam Minecraft! Post by StopMe »

FinnTheHuman wrote:Salutare tuturor!
Cum pot sa fac si eu o inslula skyblock?
Adica joc pe un server de ceva timp si au super insule...
Gen inainte te dadea pe o insula mare mare si tu trebuia sa gasesti un spawn de porci si lava si diamante sub insula! (Tin sa mentionez ca insula era maricica gen 15 patrate latime si 15 patrate lungime si mijlocul si avea si alte chestii dedesupt) (stiu ca ma repet spunand intr-una si, si, si, si , dar nu am ce face)
Si acuma mai recent dupa un restart la server te spawneaza pe o insula cu o casa in copac (smechera rau) si alte chestii. As dori sa stiu cum pot sa fac si eu asa ceva (fara gamemode sau moduri sau coduri/cheaturi as dori mai mult prin utilizarea la (/nu stiu un program poate ceva/) sau o chestie mai altfel ca sa imi fac si eu un survival smecher direct cu casa cu tot!
Asta e doar problema numarul 1, nu vreaus a par un neanderthall dar tot nu am priceput cum sa fac cu modurile! (am observat ca trebuie forge dar eu nu pot sa il folosesc pentru ca imediat dupa downloadarea acestuia mi-l arhiveaza. Apoi cand reusesc sa il folosesc zice ca nu stiu ce eroare sau nu stiu ce chestie cum ca launcher-ul este corupt sau chestii.
Tot odata sper ca asta e un site/topi/alta nustiu ce potrivit unde sa pot cere ajutorul in priviinta acestor chestii...
multumesc celor care ma ajuta :D
Te rog posteaza la sectiunea "Ajutor server" Click aici pentru a vedea sectiunea
Image

Într-un final m-am adaptat, îţi arăt eu cum se face
Că eu înţep prin vorbe, nu îmbrăcat la patru ace
Mă minţeam constant că toate erau greşeli şi iluzii
Şi în loc de oameni preferam lângă mine perfuzii
\m/


Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 13
Registered for: 10 years 4 months
10

Re: Cum sa jucam Minecraft! Post by FinnTheHuman »

Salut Romanilor!
Am aflat de la un admin ca nu este posibil sa fac o insula din aia sa am si eu...
Am aflat si ca pc-ul meu (slabut) nu suporta modurile...
Dar un lucru vreau sa aflu din tot sufletul!
Cum pot schimba textura norilor intr-un texture pack de minecfraft?
Va roooog mult din tot sufletul sa ma ajutati!
E singurul lucru care vreau sa il aflu cu disperare!
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1857
Registered for: 12 years 2 months
12
Status: Jucator de CS:GO si MINECRAFT.
Cont Premium: Haerex
Location: Bucharest
Contact:

Re: Cum sa jucam Minecraft! Post by R3Cyrax »

Pai iei textura si cauti acolo printe 30+ imagini unde este cea cu nori si o editezi.
Post a new topic Post a reply

Return to “Tutoriale”