[PC]Among the Sleep (2)

Aici puteti gasii recenzii facute de catre echipa dar si de catre alti utilizatori.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 8 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

[PC]Among the Sleep (2) Post by Andu13 »

Recenzie 1: Among the Sleep este un joc de SinglePlayer, din genul Survival-Horror, creat de K***** Studios pentru P.C. , Mac si PlayStation. Lansarea a avut loc pe data de 29 mai 2014.

R.2: Poveste este una aparent banala, dar foarte interesanta. Jucatorul joaca rolul unui copil de 2 ani. In prima scena a povestii, te aflii la cea de-a doua aniversare a copilului, alaturi de mama sa, cand cineva bate la usa. Mama se duce sa raspunda, cat timp tu stai in sufragerie. Din hol se aude tonul ridicat al acesteia. Identitatea strainului nu este cunoscuta, insa povestea sugereaza ca este tatal copilului, de care mama s-a despartit. Aceasta se intoarce furioasa cu un cadou, si duce copilul in dormitorul sau de la etaj, un loc frumos si luminos. Copilul isi deschide cadoul, un ursulet de jucarie. In imaginatia sa, ursuletul pringe viata, si se prezinta ca "Teddy". Dupa cateva minute, cei doi "calatoresc" inspre dulap, ce apare ca un intreg taram intunecat. In acea clipa, apare mama copilului, ce il ia si il pune in pat, adormindu-l.
In mijlocul noptii, copilul se trezeste, siil vede pe Teddy, tras de o mana invizibila. Tu trebuie sa parasesti camera, pentru a-l salva pe Teddy dintr-o masina de spalat. Acesta spune ca scena nu este bine, si trebuie sa gasesti mama copilului. Pentru a face acest lucru trebuie sa gasesti patru obiecte pe care le asociezi cu mama, aceste readucandu-ti amintirile. La final, copilul si Teddy sunt capturati de un monstru intunecat, ce ii smulge bratele lui Teddy. Dupa cateva momente, copilul isi revine din starea sa de somnolenta, tu descoperind ca monstrul din timpul jocului era de fapt mama copilului, dupa ce si-a pierdut cumpatul, din cauza bauturii. Aceasta statea la masa cu o sticla goala si cu ursuletul rupt. Ea isi revine si isi imbratiseaza copilul, si incepe sa planga. In acelasi timp, se mai aude o bataie la usa, iar copilul deschide, intalnondu-si tatal.

R.3: Gameplay-ul este unul interesant. Se aseamana cu cel de la Outlast, deoarece jucatorul nu poate riposta in niciun fel. Povestea este una cu adevarat unica in industria jocurilor video, desi multi cred ca provoaca confuzie, mai ales daca nu esti atent. Acest joc nu este chiar asa de infricosator, in special daca sunteti amatori de horror.
Nota grafica:9,5 ,foarte buna
Nota gameplay:10,foarte bun
Nota story:10,este foarte interesanta si captivanta
Nota finala:9,83
Trailer:http://m.youtube.com/watch?v=cHrXXpaOS3c&feature=kp
skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 339
Registered for: 10 years 11 months
10
Contact:

Re: [PC]Among the Sleep (2) Post by Booker »

Dupa cum ti-am zis si in PM, un review extraordinar! :)
Este facut mai bine si e foarte detaliat!
P.s: Sper sa nu te superi ca am spus asta Vlad! :D
1.Bebelusul ramane in bucatarie, nu in sufragerie! ;)
2.Desi era furioasa dupa aceea cearta, aceasta pare ca nu mai este furioasa si suparata si ii da cadoul copilului! :D (sper ca intelegi ce incerc sa zic aici)
3.A si sa nu uit, Andu vezi ca la partea cand era mama copilului sub influenta alcoolului, defapt, copilul se aproprie sa vada ce face ea + ca isi vroia ursuletul. Mama il impinge pe copil, si dupa aceasta realizeaza ca copilul, scuzati-mi cacofonia, era langa ea si is cere scuze si dupa e faza ca bate cineva la usa ... etc., etc. ... intelegi ce vreau sa zic mai departe! :))
Dupa cum am zis, un review extraordinar! ;) :) :x
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 8 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

Re: [PC]Among the Sleep (2) Post by Andu13 »

Am inteles,merci mult!
Post a new topic Post a reply

Return to “Game Reviews”