[PC]Among the Sleep

Aici puteti gasii recenzii facute de catre echipa dar si de catre alti utilizatori.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 545
Registered for: 10 years 6 months
10
Status: Dacă citeşti asta, TU şi PRIETENII tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză
Cont Premium: Cornflak_
Location: Bucuresti
Contact:

[PC]Among the Sleep Post by VladCelTroll »

Image



Recenzie:
Among the Sleep este un joc Survival-Horror First-Person, lansat pe 29 mai 2014, in care tu esti un copilas de numai 2 anisori.
Totul incepe odata cu aniversarea sa. Parintii lui erau despartiti. Tatal vroia sa-l vada. Se isca o cearta aprinsa- mama copilului ridica tonul si nu ii permite sa intre. Tatal ii lasa copilului un cadou. Jucatorul este dus in camera, unde isi poate deschide cadoul. Acesta era un ursulet. In mintea copilului, ursuletul era viu. El isi spunea "Teddy". Ursuletul putea sa te faca sa fii mai sigur in momente infioratoare.
Cei doi merg in closet. Bebelusul il vedea drept o incapere mare, intunecata...
Intr-un final, mama il gaseste pe copilas si-l pune la loc in patut.
Pe la miezul noptii, copilasul se trezeste si incearca sa-l caute pe Teddy. Dar ursuletul este luat de o mana invizibila si dus in alta parte. Baietelul il gaseste pe Teddy. Acesta il sfatuieste sa mearga la mama sa. Calatoria este vazuta de copil ca fiind mai multe taramuri infricosatoare. Intr-un final, cei doi o gasesc pe mama la inceputut zorilor. Intr-o secunda, Teddy este azvarlit cat colo, iar unul dintre bratele lui este rupt. Baietelul vede creatura ca fiind mare, purtand o mantie intunecata. Revenindu-si din viziuni, el isi da seama ca defapt era mama lui. Aceasta plangea, iar in mana avea o sticla de vin. Probabil a intrat in influenta alcoolului si nu a realizat ca in fata ei era copilul.
Un ciocanit se aude in usa. Mama nu ii da atentie. Jucatorul se duce si deschide usa. In fata lui era tatal sau, nevazut pana atunci. Copilul este dus acasa, la tatal sau si scapat de mama sa abuziva.
Pana acum, jocul a primit un punctaj de 7/10, atat din partea GameSpot, cat si de la Polygon.

Si deci, sa inceapa notarea.
Nota grafica: 9.8 cu adevarat "infricosatoare"
Nota gameplay: 10 foarte incitant
Nota story: 10 cat se poate de clar
NOTA FINALA: 10 un joc Horror ce trebuie incercat neaparat.

Trailer:
Image


Image

Image
Spoiler | Afiseaza
[center][img]http://i.imgur.com/sO2ycN8.png[/img][/center]
**▶Nume in jocuri◀**
[spoiler]War Thunder: VladCelTroll
Minecraft: xCennzo, Cornflak_
Terraria: xVladCelTroll
Counter Strike 1.6: Vladminer13
Medal of Honor Allied Assault: Brav_LOWE[/spoiler][/i][/b]


INTERZIS!!! ŞPOILĂR SECRET!!!
[spoiler]Te rog eu, nu citi chestia asta, altmiteri tu şi prietenii tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză+ cadou în loc de Gogu Caută prindeți Trinitas TV.[/color][/spoiler]
skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 339
Registered for: 10 years 11 months
10
Contact:

Re: [PC]Among the Sleep Post by Booker »

Multi ar crede ca sunt nebun ca zic asta, dar sa stiti ca este un joc minunat si merita mai mult de 7/10! :)
Finalul ma intristat foarte mult cand am vazut ca mama copilului era sub influenta alcoolului si abia realiza ca era copilul langa ea.
Imi imagineam eu inainte ca poate mama si copilul vor locui fericiti singuri sau cu tatal, dar vad ca ... mda ... copilul va locui cu tatal lui.
Ati observat ca la inceput cand e mama cu copilasul la masa, scuzati-mi cacofonia, cand pusase tortul, ati vazut ca spune cu regret, cu o voce trista: "Two years, today." , iar dupa imediat isi revine! :(
Multi spun ca mama copilului picase intr-o depresie.
Jocul are o poveste incredibila, si sublinieaza partea cu asa zisele divorturi din lumea reala, care sunt transpuse in lumea virtuala, in acest joc, atragand atentia ca un divort poate sa raneasca o persoana: ori mama, ori tatal, ori copilul mai tarziu!
Sper sa faca o continuare cu acelasi copil, aceiasi mama, poate sper sa apara si tatal si din nou zic, poate sa apara si alti monstri! :)
Multumesc pentru acet review Vlad! :) :x
Ti l-as mai retusa eu, daca ar fi posibil, fiindca vroiam sa mai adaug cateva detalii, dar oricum multumesc mult! :))
P.s: Vlad eu cred ca mama nu abuza de copil! ;)
Si ca o intrebare:
De ce crezi tu ca mama abuza de copil?
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 545
Registered for: 10 years 6 months
10
Status: Dacă citeşti asta, TU şi PRIETENII tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză
Cont Premium: Cornflak_
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [PC]Among the Sleep Post by VladCelTroll »

Practic îl ținea să fie doar acolo+ că era alcoolică, iar o mamă sau un tată nu are voie să facă aşa ceva.
Image


Image

Image
Spoiler | Afiseaza
[center][img]http://i.imgur.com/sO2ycN8.png[/img][/center]
**▶Nume in jocuri◀**
[spoiler]War Thunder: VladCelTroll
Minecraft: xCennzo, Cornflak_
Terraria: xVladCelTroll
Counter Strike 1.6: Vladminer13
Medal of Honor Allied Assault: Brav_LOWE[/spoiler][/i][/b]


INTERZIS!!! ŞPOILĂR SECRET!!!
[spoiler]Te rog eu, nu citi chestia asta, altmiteri tu şi prietenii tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză+ cadou în loc de Gogu Caută prindeți Trinitas TV.[/color][/spoiler]
skill +4
skill +4
User avatar
Status: Offline
Posts: 339
Registered for: 10 years 11 months
10
Contact:

Re: [PC]Among the Sleep Post by Booker »

VladCelTroll wrote:Practic îl ținea să fie doar acolo+ că era alcoolică, iar o mamă sau un tată nu are voie să facă aşa ceva.
Un raspuns interesant! :ymtongue:
Eu nu stiu daca e adevarat sa nu ca il tinea "doar ca sa fie acolo", asa cred eu.
Daca ma insel asta este! :))
P.s: Ma amuza faza aia cand zici tu ca mama copilului tinea in mana o sticla de vin! :))
Eu nu am vazut daca era sticla de vin! :))
Eu am zis ca e o sticla cu alcool! :)) =))
Post a new topic Post a reply

Return to “Game Reviews”