[DevPlayer] - Mp3 Player

Diverse softuri/programele/etc. lansate de echipa Minecraft-Romania! Mici proiecte, mari efecte.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 6
Registered for: 10 years 11 months
11
Status: apt-get upgrade brain
Location: 172.10.1.2
Contact:

[DevPlayer] - Mp3 Player Post by robixxu »

Un mic proiect pe care l-am facut pentru faculta (anul trecut)...
Nu e cine stie ce...si nici nu are legatura cu MC-ul..dar m-am gandit ca poate vrea cineva sa-l testeze :-B / sa-l foloseasca (consuma foarte putine resurse in comparatie cu alte playere)
Spoiler | Afiseaza
[img]http://i.imgur.com/FQ50UH9.png[/img] [img]http://i.imgur.com/WXSYcWj.png[/img]
E scris in C#...
Am folosit un dll pentru a prelua metadata din mp3-uri ~ in cazul in care spune ca nu exista, am adaugat in arhiva dll-ul.(Trebuie doar copiat in System32 ~ <Windows Drive Letter>:\Windows\System32\)
Aveti nevoie de .net Framework 4.+ (Deoarece e bazat pe mp3lib)

Are chestiile de baza:
Spoiler | Afiseaza
> Repeat All | One > Shuffle > Un ComboBox (in care poti da search si apoi poti selecta melodia) > Play | Pause | Stop | Next | Prev > Un trackbar pentru songProgress si unul pentru Volum ( ambele pot fi actionate de click/scroll) > Un buton de notify (eye-ul de langa minimize) prin care poti ascunde player-ul in bara de notificari ( la un click pe acel icon poti vedea din nou fereastra player-ului) > Optiuni pentru incarcarea unor melodii individuale / multiple / directory scan > Optiuni pentru playlist (load/save) > Delete Selected/All > La inchiderea aplicatiei toate melodiile pe care le-ati adaugat vor ramane intr-un playlist temporar. Ca sa nu adaugati de fiecare daca cand deschideti aplicatia.
Pe butonul din stanga(sus) am vrut sa adaug un control panel / settings in care sa poti importa o tema personalizata sa-ti faci o tema...un modul pentru lyrics scris de tine...(Aveam multe planuri atunci cand am ales proiectul dar nu am avut timp de implementare. Si am decis in ultima zi sa pun un MessageBox cu info:)) )

Nu prea l-am folosit pana azi...deoarece am uitat de el :))
Ieri mi-am urcat v3-ul pe web si azi adaugand anumite proiecte/teme am dat de el...

Download Links:
From My Web - (Faculty > C# > Proiect > Download Link) ~ (Daca tot sunteti acolo lasati un off despre cum se misca site-ul. Daca doriti>:) )
Direct Link

Astept pareri >:)
Daca va place asta poate o sa pun si un mini editor de imagini(effecte) la care lucrez acu.
Preview:
Spoiler | Afiseaza
[img]http://i.imgur.com/InCyfV2.jpg[/img]
ıllıllı (◣_◢) ıllıllı

WzT Web | WzT Blog | WzT Map | WzT Upload

MyWeb

[code]<?php echo "The quieter you become, The more you are able to hear."; ?>[/code]
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 104
Registered for: 10 years 4 months
10
Status: Fost Bukkit Leader
Fost Moderator
Cont Premium: WallE256
Contact:

Re: [DevPlayer] - Mp3 Player Post by WallE256 »

Il stiu de cand era in creeare :).. Music player-ul meu preferat :x
Retras.
[ytsig]raddudj[/ytsig]
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1393
Registered for: 10 years 8 months
10
Status: : D
Cont Premium: markhabib2012
Location: Bucuresti

Re: [DevPlayer] - Mp3 Player Post by Andu13 »

Buna treaba,bravo! :)
Post a new topic Post a reply

Return to “Productie”