Sugestie "Intermediar rank"

Ai o sugestie care crezi ca ar trebuii aplicata pe forum? Te rugam sa faci un topic aici.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

skill +4
skill +4
Status: Offline
Posts: 261
Registered for: 11 years 4 months
11
Status: INACTIV
Location: Ştefan cel Mare, Neamţ
Contact:

Sugestie "Intermediar rank" Post by Sidiuu. »

Sugestie: Să se creeze un topic la categoria Anunţuri cu intermediarii de încredere care sunt disponibili să asiste la o tranzactie între 2 useri ai forumului pentru a evita o ţeapă. Ar mai fi bine dacă s-ar adauga şi un rank "Intermediari".
De ce crezi ca trebuie aplicata: Am scris sus mai detaliat.
Alte informatii: Mă pot oferi să dezvolt acest "mini-proiect".
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198076609998]Image[/url]


Doreşti să cumperi ceva de pe PCGarage? Dacă doreşti să primeşti o reducere substanţială, introdu codul 79C9MZP2.
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1216
Registered for: 10 years 8 months
10
Cont Premium: vScorpio
Location: București

Re: Sugestie "Intermediar rank" Post by Scorpio »

Ar fii puțin cam nefolositor, dar cred că un membru din staff se poate ocupa de asta și fără acel rank.
We are anonymous.
We are legion.
We do not forgive.
We do not forget.
Expect us!

Image
Spoiler | Afiseaza
[img]http://www.speedtest.net/result/3627915067.png[/img]
skill +4
skill +4
Status: Offline
Posts: 261
Registered for: 11 years 4 months
11
Status: INACTIV
Location: Ştefan cel Mare, Neamţ
Contact:

Re: Sugestie "Intermediar rank" Post by Sidiuu. »

Scorpio wrote:Ar fii puțin cam nefolositor, dar cred că un membru din staff se poate ocupa de asta și fără acel rank.
Da, acel rank poate fi suplimentar, dar macar acel membru sa se afle pe lista de intermediari.
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198076609998]Image[/url]


Doreşti să cumperi ceva de pe PCGarage? Dacă doreşti să primeşti o reducere substanţială, introdu codul 79C9MZP2.
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 566
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: og_killer

Re: Sugestie "Intermediar rank" Post by The_Wish »

Am sa citez ce a spus LaVrajeala intr-un topic anterior (facut de mine acum muuult timp.):

"Vanzarile de la categoria Anunturi, sunt facute de catre persoane diferite, nu de aceasi persoana.
Pe viitor, cand mai cumparati ceva, luati contu cu tot cu email, schimbati parolel la cont si email si stergeti tot din email.
T.C. "

Sincer, ar trebui sa se ocupe cativa Super-Moderatori. Dar pe principiu tu vinzi, altul cumpara, noi "hostam" anuntul tau. Daca userul da teama, ia ban.
skill +4
skill +4
Status: Offline
Posts: 261
Registered for: 11 years 4 months
11
Status: INACTIV
Location: Ştefan cel Mare, Neamţ
Contact:

Re: Sugestie "Intermediar rank" Post by Sidiuu. »

The_Wish wrote:Am sa citez ce a spus LaVrajeala intr-un topic anterior (facut de mine acum muuult timp.):

"Vanzarile de la categoria Anunturi, sunt facute de catre persoane diferite, nu de aceasi persoana.
Pe viitor, cand mai cumparati ceva, luati contu cu tot cu email, schimbati parolel la cont si email si stergeti tot din email.
T.C. "

Sincer, ar trebui sa se ocupe cativa Super-Moderatori. Dar pe principiu tu vinzi, altul cumpara, noi "hostam" anuntul tau. Daca userul da teama, ia ban.
Nu cred ca ai inteles ideea.

El (sa-i zicem Gigel), vrea sa vanda un cont de Minecraft lui (sa-i spunem Ion). Ion nu il vede pe Gigel la lista de tepari, dar nici la cea de userii seriosi (care inca nu cred ca exista pe acest forum), iar Ion nu are incredere in Gigel care sa zicem are 2-3 posturi pe forum. Asa ca, Ion apeleaza la un intermediar din lista de intermediari. Toti fac o conferinta pe Skype sau pe mess, Ion ii da banii intermediarului, intermediarul verifica plata, dupa ce a verificat intermediarul ii spune lui Gigel sa-i dea contul lui Ion (sau invers, Gigel da contul intermediarului si Ion plateste dupa), iar dupa intermediarul ii da plata lui Ion lui Gigel. Sper ca ati inteles ceva din "povestea" asta, am vrut sa le explic celor de pe acest forum care nu prea fac tranzactii prea des si nu prea stiu cum sa evite o teapa sau ce e acela un intermediar. O seara buna!
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198076609998]Image[/url]


Doreşti să cumperi ceva de pe PCGarage? Dacă doreşti să primeşti o reducere substanţială, introdu codul 79C9MZP2.
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1087
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: xConstructboy99
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sugestie "Intermediar rank" Post by xConstructB »

Si, sa spunem prin absurd: Daca ( de exemplu ) Giftcode-ul de Minecraft pe care i l-a trimis un User Intermediarului nu merge, iar Intermediarul ii da GiftCode-ul care nu merge celuilalt User care ii da in schimb o suma de 15e prin PaySafeCard, iar acel cod de PaySafeCard merge. Intermediarul ii da Giftcode-ul User-ului cu plata, iar banii se duc catre celalalt care a dat Giftcode-ul invalid. Deci, acel User care a dat un Cod PaySafeCard functionabil primeste teapa de la un User printr-un Intermediar inseamna ca Intermediarul este de vina pentru aceasta intamplare?
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 566
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: og_killer

Re: Sugestie "Intermediar rank" Post by The_Wish »

De acord cu Construct. Nimeni nu se va baga intermediar pentru ca se poate intampla ce s-a intamplat mai sus !
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1121
Registered for: 11 years 3 months
11
Status: Drastic la nevoie dar corect!
Location: Germany
Contact:

Re: Sugestie "Intermediar rank" Post by ProWaf »

Sugestie dupa mine respinsa pe motivele spuse mai sus. Nu cred ca ar mai fi ceva de adaugat. Nimeni nu vrea sa fie tras la raspundere daca intervine ceva intre ''afacerile'' altora. T/C
Respecta si vei fi respectat!

Image

[spoiler]ImageImageImageImage

[/spoiler]
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Sugestii pentru viitor”