Minecraft,peste 10 milioane de vanzari

Stiri si informatii despre Minecraft si despre echipa Mojang.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 591
Registered for: 11 years 1 month
11
Status: Mulți spun că sunt mincionos, prost, mitocan, nesimțit... și au dreptate.
Location: Bistrița

Minecraft,peste 10 milioane de vanzari Post by Sfânta Șchioapă »

Exact, versiunea pentru PC-uri de Minecraft a vandut peste 10 mil. de exemplare!Minecraft este un joc care continuă să aibă un nivel fenomenal de succes, cu începuturi modeste în mâinile lui Markus "Notch" Persson, și în creștere pe o perioadă de ani într-unul dintre cele mai de succes titluri de jocuri din istoria jocurilor de noroc, care acoperă PC-ul, consola, și sisteme portabile în număr record.În plus, modificările recente la Minecraft la 1,5 - și modificări viitoare planificate pentru joc, inclusiv Mod de suport API, mai multe opțiuni de harta pentru aventura, și de tot felul de opțiuni de personalizare - Mojang continuă să împingă jocul pe noi culmi, chiar și atunci când se implica în comunitate, cu totul, de la feedback-ul direct de fixare al bugului la viața reală.Așa cum a promis Jeb, un secret a fost dezvăluit despre 1.6, o caracteristică care a fost așteaptă cu nerăbdare: calul.

Image
Last edited by R3Cyrax on 06 Nov 2013, 20:33, edited 2 times in total.
Reason: Titlu editat!
Image
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 558
Registered for: 11 years
11
Status: Asteptand sa nu ta mai uiti la statusul meu.
Location: Slatina, Olt

Re: Minecraft depaseste 10 milioane de vanzari, 1.6 Spoiler Post by DarkOfBobo »

Am vazut cateva screen-uri si filmulete pe youtube, si urmatoarea vresiune cred, dar cred, ca va fi 2.0 . Se vor aduga mai multe lucruri gen trotele se sting singure, geam colorat. Eu cam atat imi aduc aminte.
Cred ca se va numi 2.0 pentru ca 1.7 si 1.8 sunt luate de catre beta.
Image
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 1408
Registered for: 11 years 7 months
11
Status: Back... kinda.
Cont Premium: WoophRadu
Location: Timişoara
Contact:

Re: Minecraft depaseste 10 milioane de vanzari, 1.6 Spoiler Post by WoophRadu »

Dati TC, este doar gluma de 1 aprilie :))
Image
Image
[ytsig]WoophTheCreeperRO[/ytsig]
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198067346802]Image[/url]
Image Image Image
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 1094
Registered for: 11 years 2 months
11
Cont Premium: mad_cal1993
Location: Chiar te intereseaza?

Re: Minecraft depaseste 10 milioane de vanzari, 1.6 Spoiler Post by Cybernetyk. »

Wooph are dreptate,uita-ti-va pe site-ul Mojang,sus scrie "Update-April Fools" :))
Este doar o farsa.Probabil au ajuns la 10 milioane,dar nu vor baga 2.0 :))Le-au luat aproximativ 4 luni ca sa bage 1.5,dar sa mai puna 2 :))
Image
skill +2
skill +2
User avatar
Status: Offline
Posts: 166
Registered for: 11 years 3 months
11
Status: Vreau sa fac mai buna ziua cu minecraft:D
Location: Tg-Jiu
Contact:

Re: Minecraft depaseste 10 milioane de vanzari, 1.6 Spoiler Post by Donledas »

Ar fi frumos sa avem cal :X
full skill
full skill
User avatar
Status: Offline
Posts: 591
Registered for: 11 years 1 month
11
Status: Mulți spun că sunt mincionos, prost, mitocan, nesimțit... și au dreptate.
Location: Bistrița

Re: Minecraft depaseste 10 milioane de vanzari, 1.6 Spoiler Post by Sfânta Șchioapă »

Wooph, Cyber, de unde gluma :))? Nu a fost postat anuntul de 1 aprilie, ci
04 April 2013 - 09:17 PM
Image
Fost Moderator
Fost Moderator
User avatar
Status: Offline
Posts: 1408
Registered for: 11 years 7 months
11
Status: Back... kinda.
Cont Premium: WoophRadu
Location: Timişoara
Contact:

Re: Minecraft depaseste 10 milioane de vanzari, 1.6 Spoiler Post by WoophRadu »

Uite in spoiler:
Spoiler | Afiseaza
[b]It’s finally coming – Minecraft 2.0! by Dinnerbone on [u]April 1[/u], 2013 [u]Update: April fools![/u] :)[/b] Minecraft PC edition is about to hit 10,000,000 sales. I don’t know about you guys, but we’re really excited about this major milestone in Minecraft history. We decided that this would be the perfect time to announce our next upcoming title, “Minecraft 2″. Hopefully releasing within the next two months, this 2-years-in-development game will be bringing blocky simulation games to the next level. Whilst based off the original Minecraft engine, this new version completely overhauls major parts of the game and contains many weeks worth of new content and blocks. Currently in closed beta stage, we have secretly been working with a select few members of the community to participate and trial run some specific features from the new version. Neither Mojang nor Minecraft would be where it is today without its community, so we felt it fitting that we let them make the trailer videos and announcements for us, which are visible below.
Image
Image
[ytsig]WoophTheCreeperRO[/ytsig]
Image

Image[url=steam://friends/add/76561198067346802]Image[/url]
Image Image Image
skill 0
skill 0
Status: Offline
Posts: 16
Registered for: 10 years 11 months
10

Re: Minecraft depaseste 10 milioane de vanzari, 1.6 Spoiler Post by CopiiHD »

Dati unu T/C =)))
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Anunturi & noutati”