Proiect de Relansare

Aici stafful Minecraft Romania vor afisa diverse anunturi.

Moderators: Moderator ajutator, Moderator

full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1857
Registered for: 12 years 2 months
12
Status: Jucator de CS:GO si MINECRAFT.
Cont Premium: Haerex
Location: Bucharest
Contact:

Proiect de Relansare Post by R3Cyrax »

As vrea niste idei pentru a reconstrui comunitatea si de a o duce la nivelul cel mai de sus, asa cum a fost.
Admin Server
Admin Server
User avatar
Status: Offline
Posts: 932
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: Kettok

Re: Proiect de Relansare Post by xKettok »

Un prim pas al relansarii ar fii, desigur, un server oficial mc-ro.com, iar un altul promovarea pe site-urile de socializare.
Image


ADVENTURE is ONLINE.

217.182.53.214:25565

Click aici!
Image


In-Game-Name: Kettok
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 1857
Registered for: 12 years 2 months
12
Status: Jucator de CS:GO si MINECRAFT.
Cont Premium: Haerex
Location: Bucharest
Contact:

Re: Proiect de Relansare Post by R3Cyrax »

O sa avem in curand un server oficial
BANNED
BANNED
User avatar
Status: Offline
Posts: 1110
Registered for: 11 years 4 months
11
Status: \m/
Cont Premium: StopMe_
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Proiect de Relansare Post by StopMe »

Dap, lucrez la el, garantez ca pana saptamana viitoare e gata (marti/miercuri).
Image

Într-un final m-am adaptat, îţi arăt eu cum se face
Că eu înţep prin vorbe, nu îmbrăcat la patru ace
Mă minţeam constant că toate erau greşeli şi iluzii
Şi în loc de oameni preferam lângă mine perfuzii
\m/


Image
skill 0
skill 0
User avatar
Status: Offline
Posts: 1
Registered for: 9 years 2 months
9

Re: Proiect de Relansare Post by ».Fiz4Game.« »

Ei bine , sper sa imi vedeti ideea si sa o cititi ^.^

Ma gandeam ca o idee buna pentru promovarea comunitatii Minecraft-Romania.com dar si Minecraftului din Romania , ar fii Sa se creeze o echipa de Building. Stiti cu toti echipe ca : Team Vareyde , Team Nectar , Team Extreme etc. Ar fi frumoasa o echipa dintr-aceasta si in Romania. Care ar putea ajuta comunitatea cu bani dar si cu designurile viitoarelor servere. Echipa ar putea efectua proiecte interesante cum ar fi : Server Spawnuri , Lobby-uri , Adventure maps , Hunger Games maps etc. Si ar putea cere bani pe ele , desigur daca ar fi efectuate impecabil. Nu stiu multi Builderi buni in Romania insa , cred ca daca v-ati chinui putin ati recruta builderi de calitate.

Sper ca v-am ajutat , am stat ceva sa ma gandesc la o idee pentru a ajuta comunitatea dar si a scrie ideea.

Multumesc ca a-ti citit-o si sper sa va placa ;) !
Image


Pe facebook , Cocaine & Caviar , In burta al treilea razboi mondial :-j .
Admin Server
Admin Server
User avatar
Status: Offline
Posts: 932
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: Kettok

Re: Proiect de Relansare Post by xKettok »

Pot da ca exemplu avatarele standard, sau "no avatar". Acestea trebuie schimbate cu unele noi, facute de staff sau cineva care să se priceapă. Spun acest lucru deoarece s-au învechit destul de tare, la fel ca alte detalii ce trebuie reînnoite și bug-uri. Ne trebuie un staff echilibrat în zona Desenatori, Gameoholici și Bukkit Staff. Ne trebuie mai multe servere (nu prioritar) și un fel ca lumea să afle de noi, eventual putem deschide pagină de twitter și un canal YouTube unde se vor posta gameplay-uri cu staff-ul (ca pe vremuri :D ) cât și video-uri informative despre forum, staff, update-uri etc.
De asemenea ne trebuie un site doar al nostru, cum aveam înainte pentru informații adiționale despre forum, membrii, donații etc.
Un lucru foarte important ar fi un event mare, în care să facem ceva special, nu știu exact ce, vedem noi, dar scopul lui va fi să aducă vizitatori noi.
Ar fi mai multe sugestii, dar nu prea mai am timp acum să le enumăr.
Image


ADVENTURE is ONLINE.

217.182.53.214:25565

Click aici!
Image


In-Game-Name: Kettok
full skill
full skill
Status: Offline
Posts: 545
Registered for: 10 years 6 months
10
Status: Dacă citeşti asta, TU şi PRIETENII tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză
Cont Premium: Cornflak_
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Proiect de Relansare Post by VladCelTroll »

Vreți să vă dau o idee?
Bine,
Mă gândeam la unele servere din trecut care au dispărut din cauza fondurilor, dar puteau să stea în continuare (cum ar fi, să-l hosteze pe PC-ul propriu), dar n-ați fost de acord. Cred că dacă faceți asta, un server ar mai sta, bineînțeles, cu alte costuri (cum ar veni, dai ceva mai puțini bani la Mafios/Popaia sau cine Dumnezeului mai e pe aici admin, asta pentru că ai primit permisiune, dar server-ul nu-l poți ți hău-poc pe gratis).


PS: Am deja 2 mape făcute (una de MCSG şi cealaltă la care încă mai lucrez, fiind 2 sate foarte mari), dar problema e că-s făcute pe telefon, şi nu cred că merg pe PC (vroiam să văd astăzi dar de automobile n-am mai apucat).
Image


Image

Image
Spoiler | Afiseaza
[center][img]http://i.imgur.com/sO2ycN8.png[/img][/center]
**▶Nume in jocuri◀**
[spoiler]War Thunder: VladCelTroll
Minecraft: xCennzo, Cornflak_
Terraria: xVladCelTroll
Counter Strike 1.6: Vladminer13
Medal of Honor Allied Assault: Brav_LOWE[/spoiler][/i][/b]


INTERZIS!!! ŞPOILĂR SECRET!!!
[spoiler]Te rog eu, nu citi chestia asta, altmiteri tu şi prietenii tăi vă ve-ți alege cu Trollotoză+ cadou în loc de Gogu Caută prindeți Trinitas TV.[/color][/spoiler]
Admin Server
Admin Server
User avatar
Status: Offline
Posts: 932
Registered for: 11 years 6 months
11
Cont Premium: Kettok

Re: Proiect de Relansare Post by xKettok »

In momentul actual (starea forumului, NU ora postarii acestui post <<3 dimineata>>) nu avem oameni pe forum, iar oamenii nu dau random search pe gogul : minecraft-romania.com ,nu , ei dau: minecraft sau minecraft romania ,iar aici apare forumul .ro .Prin urmare, daca vrem un loc bun pe gogul, ne trebuie oameni, daca vrem oameni, trebuie sa afle de noi, daca vrem sa afle de noi ne trebuie sa spunem prietenilor, sa ne facem reclama, etc. Asadar, regula generala a oricarui forum este: nu ai oameni-nu existi, iar noi vrem sa fim pe locul 1, asa ca hai sa ne moblizam sa aducem oameni + ca cei de pe servere, chiar daca li se spameaza in chat adresa forumului nostru, vor veni aici, isi fac cont, dau cerere helper si la revedere, nu se mai intorc, iar noi nu vrem asta.Vrem sa stea si sa fie activi.
Prin urmare, va invit sa dati cu spray si sa vina valoarea pe noi.
Image


ADVENTURE is ONLINE.

217.182.53.214:25565

Click aici!
Image


In-Game-Name: Kettok
Acest topic a fost inchis de catre , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.


Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum locked Post a reply

Return to “Anunturi administrative”