It is currently 20 Apr 2014, 16:29

Forum lockedPost a reply Page 1 of 1   [ 5 posts ]
Author Message
 Post subject: MC Herobrine - ways to kill him
PostPosted: 14 Jun 2013, 10:05 
Random avatar
skill 0
skill 0

Status: Offline
M-am alaturat acuman 2 zile acestei comunitati si vareau sa sa iau putin din timp si sa va multumesc FOARTE MULT pentru "avertizarea" jucatorilor noi de prezenta pluginului/modului Herobrine.Am avut 2 intalniri de tipul 3 ( contact ) moment in care am dat pe cat se poate de repede quit.In cea de a doua intalnire am avut noroc ca aveam sonoru mediu si am auzit cum usa de la "ferma" se tot juca.

In trecut am jucat pe multe servere dar niciodata pe unul atat de simplu dar atat de complex.
Subiectul acetui topic (sper ca va ramane aceste si fara flood va rog) este Herobrine si capcane/systeme anti-Herobrine.

Ideiile mele (functioneaza pentru cei cu case mari sau spatii deschise) repet sunt ne-testate!

-Tipica Sand-TNT cu cadere in gol (am observat ca poti pune TNT dar nu am observat nici o avarie mediului inconjurator in urma detonarii)
-Piston-Trap (nu stiu exact cum se numeste dar este acea capcana care nu te lasa sa te deplasezi dintr-un loc tinta)
-Preferata mea : Sand-TNT-Cactus (sa se si intepe cand va cadea)
-Knockback III - Wall pinball (nui capcana dar trebe sabie cu aceata abilitate si sa il prinzi la colt sau la perete,dand ca disperatu cu sabia)

Pentru moment cam atatea,cei care doresc sa stie cum se contruiesc cele mentionate mai sus va rog postati sau dati un goagle!
As dori foarte mult sa stiu daca e posibil sa il prinzi, tinand cont ca se teleporteaza stanga si dreapta!

Top Profile  

Post subject: Re: MC Herobrine - ways to kill him
PostPosted: 15 Jun 2013, 12:17 
skill 0
skill 0

Status: Elev
Nici una dintre chestile astea nu cred ca o sa functioneze.Deoarece herobrine se poate teleporta!

Top Profile  

PostPosted: 15 Jun 2013, 15:50 
Random avatar
skill 0
skill 0

Da imi era frica....modelu de teleportare pare a fi idenctic cu cel a unui Ender Man.Si la jucatori la fel,dar am mai jucat pe alte servere unde warpu/teleportu necesita sa stai 2-3 secunde nemiscat,foarte bun in cazut exploatarii sistemului warp/teleport si util in caz de vrei sa prinzi banditii din casa ta in special pe Herobrine.Daca bagi pe unu intro groapa captusita cu cactus.e gata...mort fara sansa sa scape,dar daca isi da teleport....

Top Profile  

PostPosted: 17 Jun 2013, 11:43 
full skill
full skill

Status: Sunt un urs polar!
Serverul este hard survival.Instalam tot felul de plugine sa il facem cat mai distractiv si amuzant!Apropo, herobrine nu omoara...e cuminte :)

LeonardoDaVinci
Mafios_X
TyreXel
ProWaf
Popaia
Shin
XxoriginxX
[/spoiler]

Image

Image
Image

Top Profile  

PostPosted: 03 Jul 2013, 14:51 
skill 0
skill 0

Status: Waiting for a miracle
Dj.. te pot contrazice aici:)
pe mine m-a omorat in casa.
M-a otravit si dupa s-a uitat la mine pana am murit:)). Itemele nu le-am putut recupera..

Top Profile  

Acest topic a fost inchis de catre Guest , utilizatorii nu mai pot posta in el.

Singurii care pot posta in acest topic sunt moderatorii si administratorii.

Daca tot sunteti aici, de ce nu ne urmariti si ne promovati pe urmatoarele site-uri de jos ?! (daca nu ai facut-o deja)

Forum lockedPost a reply Page 1 of 1   [ 5 posts ]